Předčasná memopauza?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ofi
Nováček 3 příspěvky 12.12.17 09:36
Předčasná menopauza?

Dobrý den, chtěla bych požádat o rady a zkušenosti s předčasnou menopauzou ve 42 letech. Poslední 3 měsíce jsem byla v práci ve velkém stresu a poslední menstruaci jsem měla slabou po 42 dnech. Dále mi na gynekologii byla zjištěna zvětšená děložní sliznice, těhotenství vyloučeno. Dnes mi volali z gynekologie dle výsledků hormonů, že by se mohlo již jednat o předčasnou menopauzu. Je mi ale divné, že mám nateklé prsa. Před rokem jsem prodělala předčasné ukončení těhotenství z důvodu genetické vady plodu. Miminko jsme ještě chtěli. Prosím o rady, jak by se hormony dali ještě srovnat. Předem Vám děkuji.

Příspěvek upraven 12.12.17 v 10:24

Reklama

Reakce:

podaji
Kecalka 370 příspěvků 3 inzeráty 12.12.17 09:53

Tak predne by se jednalo o menopauzu :) me prababicce indlikovali menopauzu dvakrat. Jednou z toho je teta Eva a podruhe ve 42 letech babicka :mrgreen: moji kamaradce se stalo navlas to same zblaznene hormony a kdesi cosi. Po 3 nedelich ji potvrdili tehu ve 43 letech. Pockala bych a pak sla na dalsi vysetreni.

Agrion
Závislačka 2740 příspěvků 12.12.17 10:03

@podaji Jenze v dobach nasich babicek jeste neexistoval vaginalni ultrazvuk a immunoessey pro stanoveni hladiny hCG…
Zakladatelko moc velke nadeje na tehotenstvi bych si nedelala… udelali ti hormonalni profil? A sono vajecniku?

Ofi
Nováček 3 příspěvky 12.12.17 10:11

Bohužel těhotenství bylo vyloučeno. HCG 0. Prosím spíše o rady, jak hormony opět srovnat, přičítám to velkému stresu, ale gynekoložka říkala, že už to vypadá na menopauzu. Děkuji za rady. Sono vaječníků mi nedělali, hormonální profil ano.

viky23
Neúnavná pisatelka 16103 příspěvků 12.12.17 10:41

Asi uz je tve plodne obdobi temer u konce no. Mas deti nebo by to bylo prvni? Ono v tomhle veku je to uz docela bezna vec :nevim:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15105 příspěvků 12.12.17 11:01
@Ofi píše:
Bohužel těhotenství bylo vyloučeno. HCG 0. Prosím spíše o rady, jak hormony opět srovnat, přičítám to velkému stresu, ale gynekoložka říkala, že už to vypadá na menopauzu. Děkuji za rady. Sono vaječníků mi nedělali, hormonální profil ano.

pokud se nebráníš přírodním produktům, zkus Gynex od Energy. Hodně žen s ho chválí. Z bylinek je pro ženy dobrý kontryhel.
Jinak ve 42 letech už ženská reprodukce výrazně klesá, holt nemládneme. Otázka je i stav kvality vajíček, když jsi loni čekala plod s VVV. I když tam těch vlivů může být víc, ale snížená kvalita zárodečných buněk může způsobovat reprodukční problémy nebo vývoj. vady plodu.

J_Doe
Závislačka 2800 příspěvků 12.12.17 12:23
@Ofi píše:
Dobrý den, chtěla bych požádat o rady a zkušenosti s předčasnou menopauzou ve 42 letech. Poslední 3 měsíce jsem byla v práci ve velkém stresu a poslední menstruaci jsem měla slabou po 42 dnech. Dále mi na gynekologii byla zjištěna zvětšená děložní sliznice, těhotenství vyloučeno. Dnes mi volali z gynekologie dle výsledků hormonů, že by se mohlo již jednat o předčasnou menopauzu. Je mi ale divné, že mám nateklé prsa. Před rokem jsem prodělala předčasné ukončení těhotenství z důvodu genetické vady plodu. Miminko jsme ještě chtěli. Prosím o rady, jak by se hormony dali ještě srovnat. Předem Vám děkuji.Příspěvek upraven 12.12.17 v 10:24

Reci o predcasne menopauze jsou podle me velmi predcasne :lol:

Pred cca 2 lety mi ve 40 vynechala menstruace, taky me menopauza napadla, ale byla to jenom ojedinela epizodka, pak uz zase vsechno pravidelne…

elen-ka
Extra třída :D 11876 příspěvků 1 inzerát 12.12.17 12:29
@Ofi píše:
Bohužel těhotenství bylo vyloučeno. HCG 0. Prosím spíše o rady, jak hormony opět srovnat, přičítám to velkému stresu, ale gynekoložka říkala, že už to vypadá na menopauzu. Děkuji za rady. Sono vaječníků mi nedělali, hormonální profil ano.

Zkus srovnat hormony pomocí hormonální jogy. Slyšela jsem na to pozitivní reakce.

Ofi
Nováček 3 příspěvky 12.12.17 13:22

Moc Vám děkuji za rady. Doufám, že se to ještě srovná, zkusím tu hormonální jógu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Marešovi lezou v Peru po Andách: „Já jsem tvoje vikuňa,“ vtipkuje „lama“ Monika

Pak že bez luxusu nedají ani ránu! Leoš (42) a Monika (37) Marešovi si po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama