Předčasný porod 30tt

Anonymní
3.1.20 10:47

Předčasný porod 30tt

Ahoj, jsem 30+2 a hrozí mi předčasný porod.
Byla jsem hospitalizovana v nemocnici ale propustili mě domů stim že musím jenom ležet. Zkracuje se mi čípek teď mám 19mm a miminko se tlačí hlavičkou na hrdlo. Tak nějak mi to pan doktor popisoval, malý teď váží 1460g mám strach že předčasně porodim (jakože určitě ano, řekli mi v nemocnici že to je jiste) a že nebude dost vyvinutý. Máte někdo podobnou zkušenost s předčasným porodem?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

330
3.1.20 10:51

Na Facebooku jsou stránky Nedoklubko - nejste v tom sami, tak se tam přidej a zeptej se jich na to, určitě ti řeknou svou zkušenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
799
3.1.20 11:17

19mm je ještě pěkný cipek. Opravdu fakt jenom lež!!! Max zachod, jednou denně sprcha a jidlo měj pripravene, jen to hod do mikrovlnky a honem zase ležet. Me hospitalizovali v 32tt s dvojcatky s 9mm cipkem, vydrzela jsem do 36tt a vydrzela bych i dál, ale jednovajky tohoto tipu musí nutně v 36tt ven :D Po prvním tydnu jenom ležení se mi čípek zkrátil o 2mm. Dostala jsi magnezium a utrogestan? Když opravdu budeš jenom lezet, tak miminko ještě můžeš krásně donosit :kytka: Od 33tt je miminko prakticky hotové ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.1.20 11:24

1.9cm je krásný, v tom týdnu já neměla skoro žádný. Hlavně opravdu odpocivej.

• Nahlásit
  • Citovat
3.1.20 11:27
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem 30+2 a hrozí mi předčasný porod.
Byla jsem hospitalizovana v nemocnici ale propustili mě domů stim že musím jenom ležet. Zkracuje se mi čípek teď mám 19mm a miminko se tlačí hlavičkou na hrdlo. Tak nějak mi to pan doktor popisoval, malý teď váží 1460g mám strach že předčasně porodim (jakože určitě ano, řekli mi v nemocnici že to je jiste) a že nebude dost vyvinutý. Máte někdo podobnou zkušenost s předčasným porodem?

Přečti si pár příběhu z nedoklubka, určitě pomůžou :). Může to znamenat, že porodíš dřív, ale nemusí. Každá to má jinak. Hlavně oprsvu lež, nenamahej se. Je to hodně důležitý. Péče o nedonosence je velice náročná, tak proč tomu pomáhat, jakoukoli aktivitou.
@suzka1 miminko je hotové v 37+0 do té doby je to nedonosenec a v 33 týdnu to fakt není hotové miminko, tak nepiš bludy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 11:29

Ahoj, taky přidám pár pozitivních zpráv. Hospitalizovali me ve 27tt s čípkem 11mm, do te doby naprosto bezproblémové těhotenství. Hlavička naléhala na děložní hrdlo… Poctive jsem lezela, brala magnesium a čekala. Po temer 2 mesicich (!) Me propustili domu s rim, ze mam stale lezet, ale ze uz se tolik nedeje, kdybych porodila. Dulezity je 34tt, kdy miminku dozraji plice a neni uz treba pichnout kortikoid na dozrani. A dnes je to presne 6let, kdy jsem privedla na svet naprostou zdravou a donosenou princeznu :heart:️
Druhe těhotenství velmi podobné, ale odlezela jsem si to doma.
Chci tim rict, poslouchej doktory i svoje telo, ono kdyby to bylo vážné, nechali by si Te tam. Opravdu nic nedelej, lez a odpocivej, prádlo a nadobi prostě počká… Drzim palec :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 15:59

Ano, já jsem porodila CS 28+6 TT, dcera měla váhu 1100 g spadla ještě na 900 g po porodu, délka 37 cm.. Termín měl být 14.2.2019 a narodila se 26.11.2018.. Nemej strach vše bude v pořádku.. Byla jsem u Apolináře a tam jsou na to experti:rose: :four_leaf_clover:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama