Předčasný porod 33 tt

22.1.20 09:25

Předčasný porod 33 tt

Ahoj, jsem 33+0tt a hrozí mi předčasný porod pomalu se otevírám a miminko se tlačí hlavičkou dolů zkracuje se mi čípek. Mám nařízeno ležet a ležet, poctivě to dodržuji. Máte nějaké zkušenosti s předčasným porodem kolem tohoto týdne a jak to dopadlo? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

435
22.1.20 09:35

Ahoj, no to klidne muzes vydrzet do terminu :-)
Ja jsem porodila 33+2, kvuli placente praevia :-/ synovi uz je sedm mesicu a je naprosto v poradku. Po narozeni byl tri dny v inkubatoru, jeden den mel nejakou dechovou podporu. Vaha byla 1920g a 43 cm. V porodnici jsme byli 17 dni :-)
Kvuli ty placente ( krvacela jsem a mela mela jsem kontrakce ) mi stihli dat jen jednu davku kortikoidu na plice ( misto ctyr davek ), tak mel lehce nezraly plice.
Jinak uz jsi dobry tyden, pripadny drivejsi porod byste zvladli v pohode, hlavne doktori jsou na to odbornici :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12553
22.1.20 09:37

V 33+0 mi začala odtékat plodová voda. Okamžitě jsem vyrazila do porodnice, dostala jsem kortikoidy na dozrání plic, antibiotika a medikaci na zastavení porodu. Porodila jsem 33+4, dcerka měla 2230g a dýchala sama. Tři týdny jsme byly v porodnici a 36+1 nás propouštěli domů. Dneska má malá dva a půl a je víceméně v pořádku. Potýkaly jsme se jen s opakovanými záněty průdušek, to byla daň za nedozrálé plíce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 11:39

Vůbec ničeho se neboj, to už je krásný týden. Já rodila 32+2, dítě 1,5 kg(špatné průtoky byly právě důvod k předčasnému porodu). Byl v inkubátoru 5 dní, na začátku cpap (dechová podpora). Teď jsou mu 4,5 roku, zdravý ve všech ohledech, chodí do školky už druhý rok, ještě neměl atb. Do 1 roku jsme s ním cvičili vojtovku, to byla asi jediná nepříjemná věc. Kojila jsem 2 a čtvrt roku.

• Nahlásit
  • Citovat
375
22.1.20 22:28

Ja rodila 30+0 (1200g) a 33+3(1710g).Obe holky jsou nadherne, zdrave, chytre, hodne, uzasne. Obzvlast ta druhorozena byla v inkubatoru jak na dovolene, kolem ostatnich nedonosenatek litali a Vojtovku cvicili, moje beruska jen lezela s rukama za hlavou, co jsme ji dali, to vypila a proste veget.Dnes je jim 11 a 7.Takze se vubec niceho neboj. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama