První vs druhý císař

20.1.20 23:02

První vs druhý císař

Zdravím, čeká mě v příštích dnech druhý císař a ráda bych věděla, kdo jste po dvou sekcích, jestli byla pro vás horší ta první nebo druhá a proč? Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

597
20.1.20 23:11

Psychicky lepsi druha, fyzicky prvni. Obe akutni, ale s druhou uz jsem byla predem smirena, ikdyz jsem zkousela normalne porodit. Po druhe byla rekonvalescence delsi-vic me bolela jizva a delsi dobu. Taky se 2 detmi je mene prostoru pro odpocinek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14543
20.1.20 23:12

Muj prvni cisar horor, druhy pohodicka leharko hawai.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1378
20.1.20 23:13

@Janet Doe psychicky byla horsi druha a fyzicky byla horsi prvni ;) Jsem zvedava na treti :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
646
20.1.20 23:43

@Janet Doe
kazdopadne podruhe uz vis, do ceho jdes. Prvni sc byl akutni po 4dnech nepostupujiciho porodu, takze psychicky nic moc, jizva i hojeni bylo horsi jak u druheho, ktery uz byl planovany. Kdyby byl nekdy treti, tak snad horsi jak prvni nebude :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
21.1.20 00:15

Oba plánované, první celková narkoza, podruhé epidural, oba v pohodě, první zvednutí hrůza, ale jak jsem u sebe měla mimi bolest ustoupila, hojení v pohodě, poprvé porod v pondělí a domů jsme šli další pondělí, podruhé porod středa a v sobotu jsme už byli doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 00:33

Děkuju moc za vaše zkušenosti. Je pravda, že už vím, do čeho jdu. První císař byl kvůli nepostupujícímu porodu a druhý je plánovaný kvůli velkému odhadu a slabé jizvě. Trochu to nesu hůře psychicky, protože nejsem zvyklá být od syna dlouho pryč, ale věřím, že to zvládne lépe než já a že budu co nejdříve doma. A že mi myšlenka na děti, co mě potřebují, donutí, se rychleji rozhýbat.
Ještě bych se ráda zeptala, jestli jste měly taky některá pocit selhání, že nejste schopné porodit přirozeně? Snažím se na to nahlížet racionálně a jsem ráda, že je tu možnost císaře, ale přeci jenom mi ta myšlenka občas vytane na mysli. Jak jste se s tím srovnaly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
21.1.20 00:55

@Janet Doe já měla sekci na doporučeni z neurologie, mám autoimunitní onemocnění, poprvé mi to bylo chvíli líto, ale řekla jsem si, lepší toto, než aby se se mnou něco stalo a já se nemohla o dceru postarat, podruhé jsem nad tím už ani nepřemýšlela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
646
21.1.20 01:21

@Janet Doe
Rodit přirozeně jsem nechtěla, sc mi udělat nechtěli na přání, no ale nakonec to dopadlo v můj prospěch :jazyk: podruhé už to bylo domluvené přes kamaráda, takže méněcenná si určitě nepripadam, ale některé z toho mají výčitky cely život, podle mě jde o to, jak se k tomu člověk postaví a jak “problém” vnímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
21.1.20 07:38

Poprve jsem z toho mela docela trauma. Podruhe vubec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 08:04
@Janet Doe píše:
Děkuju moc za vaše zkušenosti. Je pravda, že už vím, do čeho jdu. První císař byl kvůli nepostupujícímu porodu a druhý je plánovaný kvůli velkému odhadu a slabé jizvě. Trochu to nesu hůře psychicky, protože nejsem zvyklá být od syna dlouho pryč, ale věřím, že to zvládne lépe než já a že budu co nejdříve doma. A že mi myšlenka na děti, co mě potřebují, donutí, se rychleji rozhýbat.
Ještě bych se ráda zeptala, jestli jste měly taky některá pocit selhání, že nejste schopné porodit přirozeně? Snažím se na to nahlížet racionálně a jsem ráda, že je tu možnost císaře, ale přeci jenom mi ta myšlenka občas vytane na mysli. Jak jste se s tím srovnaly?

Ten pocit selhání má spousta žen. Pokud bys měla potřebu se s tím vypořádat, existuje facebooková skupina Císařovny, dělají i různá sezení a tak. Se slabou jizvou ale nic jiného nenadelas, byl by to opravdu zbytečný risk. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 09:13

Ja mela prvni akutni ( vyvolani, skrz spatne ozvy ), kdyz do porodnice prisla znama, tak mi rekla, ze sem sracka, ze sem si malou nechala vytahnout. Ale po tolika hodinach bolesti, kdy porod nepostupoval je to asi logicke :roll: ted cekame druhe, od zjisteni se bojim porodu, ale opravdu bojim, mam aj zle sny :,( pocitam s tim, ze pujdu rodit zase normalne. Vsechny vzpominky se mi vratily, chlap mi rekl, ze ted uz se mnou nepujde, ze jednou mu to stacilo. Coz chapu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
21.1.20 10:17
@garda píše:
@Janet Doe
Rodit přirozeně jsem nechtěla, sc mi udělat nechtěli na přání, no ale nakonec to dopadlo v můj prospěch :jazyk: podruhé už to bylo domluvené přes kamaráda, takže méněcenná si určitě nepripadam, ale některé z toho mají výčitky cely život, podle mě jde o to, jak se k tomu člověk postaví a jak “problém” vnímá.

To máš určitě pravdu. Já se to snažím vnímat jako součást života. Prostě to někomu nevyjde a je lepší císař, než třeba o miminko přijít, ale občas někdo pronese takovou blbou hlášku, že mě to zamrzí a zase se nad tím zamyslím, jestli opravdu není problém ve mně a nemohla jsem pro přirozený porod udělat víc :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 10:19
@Kacovka píše:
@Janet Doe já měla sekci na doporučeni z neurologie, mám autoimunitní onemocnění, poprvé mi to bylo chvíli líto, ale řekla jsem si, lepší toto, než aby se se mnou něco stalo a já se nemohla o dceru postarat, podruhé jsem nad tím už ani nepřemýšlela.

Jasné, pokud je k tomu neurologický důvod, tak není o čem diskutovat. Hlavně že jsou děti v pořádku :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 10:23
@martina bl píše:
Ten pocit selhání má spousta žen. Pokud bys měla potřebu se s tím vypořádat, existuje facebooková skupina Císařovny, dělají i různá sezení a tak. Se slabou jizvou ale nic jiného nenadelas, byl by to opravdu zbytečný risk. :hug:

To asi byl, navíc mám štěstí na 4kg děti, takže to riziko rupnutí by bylo větší. Spíš mě to občas zamrzí při nějaké poznámce, že císař není porod a že žena nerodila a nemůže mít takový vztah k dítěti. Vím, že jsou to kecy, ale občas ta pochybnost tam je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama