Reklama

Předčasný porod v 33tt

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ajinka-t
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 28.12.17 12:57
Předčasný porod v 33tt

Ahoj, je tu někdo, kdo porodil po 33týdnu, jak na tom miminko bylo? jsem nyní 33+1, a v nemocnici se snaží zastavovat od včera kontrakce, otázkou je na jak dlouho…
syn se narodil ve 28+6 s váhou 990g a má těžké následky, tak i když vím, že teď už je to lepší týden, potřebuji něco povzbudivého, že už to bude dobrý…

Reklama

Reakce:

Strecha
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 28.12.17 13:01

Kamaradky porodila dceru 32+ 2 (nten den nevim uplne presne). Ma zdravou krasnou holcicku, uz je ji 5let. Byla teda macik -necela 2kg. Zvladnete to, uvidite! Drzte se at to dobre dopadne :hug:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8026 příspěvků 28.12.17 13:02

@ajinka-t moje mamka porodila ve 30tt ségra 1000g a bez jakýchkoliv následků dnes je jí už 10 :) držím palce :hug:

axlpol
Závislačka 2654 příspěvků 87 inzerátů 28.12.17 13:07
@ajinka-t píše:
Ahoj, je tu někdo, kdo porodil po 33týdnu, jak na tom miminko bylo? jsem nyní 33+1, a v nemocnici se snaží zastavovat od včera kontrakce, otázkou je na jak dlouho…
syn se narodil ve 28+6 s váhou 990g a má těžké následky, tak i když vím, že teď už je to lepší týden, potřebuji něco povzbudivého, že už to bude dobrý…

já mám jendovaječná dvojčata 34t. :mavam: už ve 32t. vypadali. že chtějí ven, ale ještě vydrželi.
Císařem, naprosto v pohodě, jen měli transfuzní syndrom-jeden chtěl sníst druhého ;) takže jeden1,7kg vypadal strašně seschle a druhý 2,8kg a šíleně zavodněný, červený. Jeden na vyhřívaném lůžku, druhý na dva dny inkubátor. Kromě padání teploty šlo vše naprosto v poho.Jen to krmení :roll: ale to je horor se všemi předčasňátky. Nakrmit+přebalit mi trvalo -1kus někdy i 40min.
Celkový vývoj v poho. Jasně byli pořád měsíc, dva pozadu, takže vojtovka byla, neuroložka je doteď(mají 27m)protože nemluví a nechtějí, ale jinak fyzický vývoj zvládli až moc. Jenje nebaví mluvit, knížky, nesedí jen běhají :lol: :lol:
At se daří taky tak pohodově :hug: :kytka:

Příspěvek upraven 28.12.17 v 13:08

Markéta80
Hvězda diskuse 39664 příspěvků 28.12.17 13:08

@ajinka-t dcera jej 33t, měla 2840gr a byla ok. Byla na nedonošeneckém ale spíš kvůli mé cukrovce a že sourozenci měli po porodu problémy. Šli jsme domů 11 dní od porodu ;) Takhle vypadala ani ne hodinu po narození ;) :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.17 13:08

Mám dvojčata 26. TT a žádný problém pak nebyl. Jen děti byly dlouho v nemocnici.

pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 17 inzerátů 28.12.17 13:25

Ja dvojcatka 31+5 a ted je holkam 19 mesicu a jsou to draci sikovni. Mely 1330 a 1180 g… jen jsou oproti vrstevnikum drobnejsi…

ZaziS
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 28.12.17 13:45

:mavam: to bude v pořádku! Syn se narodil o týden starší, tj.34+1 (1,7 kg, 41 cm),
dohnal úplně všechno (nejdřív váhou, pak i růstem :lol: ). V inkubátou byl 2 týdny. Netrap se a užívej miminka, až dorbude na světě :kytka:

ajinka-t
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 28.12.17 14:33

Díky za povzbuzení, kde jste rodili? u nas nemaji nedonoseneckou jip, tak budem resit kam se nechat prevest..

ZaziS
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 28.12.17 14:39

Pardubice a za mě super! Ale tehdy zde „dělali“ mimča až nad 1500 g. Menší vozili do Hradce. Je fajn, že jsi ještě neporodila :palec:

ajinka-t
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 28.12.17 14:44

Momentalni odhad vahy je 1850g

eiffelka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 29.12.17 00:46
@ajinka-t píše:
syn se narodil ve 28+6 s váhou 990g a má těžké následky, tak i když vím, že teď už je to lepší týden, potřebuji něco povzbudivého, že už to bude dobrý…

ahoj, ja rodila 33+2, odtekla voda a za par hodin cs. Celkem jsme pobyli v porodnici 16dni. Dneska ma synek 7let.Vse dohnal strasne rychle. Pohybove vse ok odmalinka, pretacel se ve 4M, ve 2letech basnicky, ve 3lerech mluvil jak moderátor:). Dneska nejvetsi ze tridy a moc šikovný. Drzim palce, bud pozitivni, mysli na hezké veci. Je to náročné obdobi, ale vse bude určitě v pořádku :)

ZaziS
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 29.12.17 22:17

@ajinka-t tak to je krásná váha…pokud se teda moc nesekli.

ajinka-t
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 29.12.17 22:27

Tak doufám, že se nesekli, třeba ještě chvíli vydržíme pohromadě na kapačce, kdyby měla aspoň ty dvě kg, byla bych ráda…

ZaziS
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 30.12.17 23:15

@ajinka-t snad se to da…mne tehdy praskla voda, to pak musel ven do 48 hod. Ale moc se mu nechtelo :think:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >