Předlužení z podnikání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 03:04
Předlužení z podnikání

Zdravím, omlouvám se za anonym, ale věřím, že mě pochopíte. Před 5 lety jsem začala podnikat, všechno klapalo, vydělávala jsem si slušné peníze. Jak je člověk mladej tak je pitomej, nedělala jsem si moc veliké finanční rezervy a za 3 roky podnikání přišlo to, že jsem si vzala první půjčku, abych zaplatila daně. Vzala jsem si hypotéku na byt, protože to vypadalo docela dobře, pak podnikání pomalu upadalo, tak jsem si vzala další úvěr se záměrem, že to podnikání zkusím víc rozjet, samozřejmě už tohle byl skok do dluhové pasti, nebudu to dál rozepisovat. Teď jsem v situaci, kdy chodím do práce, vydělávám 15tis měsíčně a mám na krku dluhy 1,3 milionu včetně hypotéky. Měsíční splátky včetně hypotéky jsou přes 14 tisíc, takže dám celou výplatu do dluhů a nemám vůbec na nic. Přítel zaplatí výdaje bytu, jídlo atd. a nezbyde nám ani koruna ???? nemáme ani základní vybavení (gauč, postel… spíme na zemi na matracich). Nevím, jak dlouho se dá takhle žít, ale mám pocit, že to dlouho nejde, nekoupime si vůbec nic a nedej bůh, kdyby přišel nějaký nečekaný výdaj ???? a ještě k tomu, je mi 25, příteli 28, takže pochopitelně budeme za nějaký čas chtít miminko, ale to v žádném případě neuživime, máme co dělat, abysme se uživili teď. Takže, co teď? Už jsem úplně zoufalá.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Maminanamatersky
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 20.08.19 03:47

Chapu, ze to zaboli, ale toho bytu bych se rychle zbavila.. Ve 25ti letech mit pres milion dluhu, to je teda narez. Z toho se v zivote nevyhrabes. To by se musel stat leda zazrak. Kolik je z toho ta hypoteka? Prodala bych byt a sla nekam do krcalku, ktery si muzu dovolit a zbytek splacela jak mourovata :nevim: Stejne o nej driv nebo pozdeji prijdes.. Kdyz ho ted prodas sama, tak na tom vydelas urcite vic, nez kdyz casem spadne do nejake drazby.. Taky bych si nasla nejakou dluhovou poradnu. Takovyhle pruser se neresi na webu pro maminky :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 03:56
@Maminanamatersky píše:
Chapu, ze to zaboli, ale toho bytu bych se rychle zbavila.. Ve 25ti letech mit pres milion dluhu, to je teda narez. Z toho se v zivote nevyhrabes. To by se musel stat leda zazrak. Kolik je z toho ta hypoteka? Prodala bych byt a sla nekam do krcalku, ktery si muzu dovolit a zbytek splacela jak mourovata :nevim: Stejne o nej driv nebo pozdeji prijdes.. Kdyz ho ted prodas sama, tak na tom vydelas urcite vic, nez kdyz casem spadne do nejake drazby.. Taky bych si nasla nejakou dluhovou poradnu. Takovyhle pruser se neresi na webu pro maminky :roll:

Byt má hodnotu asi 400 tisíc, takže mi to moc nepomůže, a platit hypotéku nebo pronájem mi vyjde úplně nastejno :zed: Do poradny se chystám, ale dělám od rána do večera, pořád. Samozřejmě nečekám tady nějaký extra rady, jen jsem se asi musela někam aspoň vykecat

Maminanamatersky
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 20.08.19 04:15
@Anonymní píše:
Byt má hodnotu asi 400 tisíc, takže mi to moc nepomůže, a platit hypotéku nebo pronájem mi vyjde úplně nastejno :zed: Do poradny se chystám, ale dělám od rána do večera, pořád. Samozřejmě nečekám tady nějaký extra rady, jen jsem se asi musela někam aspoň vykecat

Jenom 400tis? To je byt v nejake vyloucene lokalitě? A k cemu ti je, kdyz si do nej nemuze koupit ani gauc? Co rodina, tam byste azyl nebo pomoc nenasli? Jsou nektere dluhy po splatnosti nebo v exekuci? Insolvence by treba byla resenim, ale i tak o ten byt prijdes.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 04:32
@Maminanamatersky píše:
Jenom 400tis? To je byt v nejake vyloucene lokalitě? A k cemu ti je, kdyz si do nej nemuze koupit ani gauc? Co rodina, tam byste azyl nebo pomoc nenasli? Jsou nektere dluhy po splatnosti nebo v exekuci? Insolvence by treba byla resenim, ale i tak o ten byt prijdes.

Kdyby měl větší hodnotu, tak ho prodám okamžitě, bohužel je trochu v problémové lokalitě a byty se tu takhle pohybují všechny. Byt prodat chci, zbavím se alespoň te hypotéky, ale teď nemůžu protože bysme právě neměli kam jít :zed: moji rodiče mi pomáhají co můžou, ale sami na tom nejsou moc dobře. Přítelova rodina to radši ani neví. Nejlepší je, že přítel sice nemá žádný dluh ale výplatu má taky 15 tisíc, což mi na dnešní dobu přijde opravdu málo, a když nám jeho děda nabídne že nám koupí třeba gauč tak on odmítne protože je asi moc hrdej, ale to je už na jinou debatu…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 04:34
@Maminanamatersky píše:

Jinak všechny druhy splácím, do exekuce se nikdy dostat nechci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 04:45

Vydělávala jsi slušné peníze a musela sis brát půjčku na daně a nemáš ani postel? To je dost divný.
Na tvém /vašem s přítelem/ místě bych v první řadě hledala líp placenou práci. Jestli děláš denně od rána do večera a bereš 15 000, tak to je taky divný. Takže zvýšit příjmy. A pak dodržovat přísnej rozpočet. Přednostně zaplatit všechny závazky, zbytek rozdělit na jídlo a další potřeby, část, i malou, každá koruna se počítá, dát stranou a tvořit rezervu. A hlavně - nikdy a za žádných okolností si nebrat žádnou další půjčku.

Vím, o čem mluvím, nám krachlo podnikání před cca deseti lety v době krize. Taky jsme se nejdřív snažili to zachránit, úplně nás drtila představa, že bychom to měli pustit k vodě. Tolik jsme do toho investovali, nejen peněz, ale práce, invence, věřili jsme, že to překonáme. Dneska zpětně už vím, že jsme tenkrát udělali velkou chybu, věřili jsme v obrat k lepšímu příliš dlouho a taky jsme do toho slušně zahučeli.

Pak jsme si oba našl práci, jedna výplata /moje/ šla čistě na pokrytí závazků, z mužovy jsme žili a postupně tvořili rezervu. Kolikrát, když byly nějaké větší výdaje, jsme měsíc doslova „chroupali chrousty“. Dneska je situace taková, že máme téměř splaceno, ještě rok a budeme mít klid. Nešli jsme do žádné insolvence ani něčeho podobného. A zvládli jsme to. Z krachlého podnikání máme nakonec náš vlastní vedlejšák, který děláme z domova, nějakou korunu to pořád vydělává, ale na stabilní uživení to není.

Pravda je, že naše závazky nepřekračovaly milión, ale daleko k němu neměly. Udělejte si rozpočet ať víte, kolik potřebujete měsíčně peněz na všechno komplet a usilovně se snažte zajistit, abyste tolik peněz vydělali. Anebo ta insolvence. My jsme ji nechtěli a dneska už můžu říct, že jsme to zvládli i bez ní.

Maminanamatersky
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 20.08.19 04:50
@Anonymní píše:
Kdyby měl větší hodnotu, tak ho prodám okamžitě, bohužel je trochu v problémové lokalitě a byty se tu takhle pohybují všechny. Byt prodat chci, zbavím se alespoň te hypotéky, ale teď nemůžu protože bysme právě neměli kam jít :zed: moji rodiče mi pomáhají co můžou, ale sami na tom nejsou moc dobře. Přítelova rodina to radši ani neví. Nejlepší je, že přítel sice nemá žádný dluh ale výplatu má taky 15 tisíc, což mi na dnešní dobu přijde opravdu málo, a když nám jeho děda nabídne že nám koupí třeba gauč tak on odmítne protože je asi moc hrdej, ale to je už na jinou debatu…

Problemova lokalita a mizerny platy? A co vas tam drzi, proboha? Jste mladi, vezmete se za ruce a tahnete za lepsim.. Prodej bytu + nejake spolubydleni ve vetsim meste + lepsi platy + insolvence na tvoji hlavu by mohlo byt vychodiskem. Jinak jste na dobre cestě k exekucim a bydlenim pod mostem. Co konsolidace pujcek?

BaMaK
Závislačka 3120 příspěvků 17 inzerátů 20.08.19 05:04
@Anonymní píše:
Zdravím, omlouvám se za anonym, ale věřím, že mě pochopíte. Před 5 lety jsem začala podnikat, všechno klapalo, vydělávala jsem si slušné peníze. Jak je člověk mladej tak je pitomej, nedělala jsem si moc veliké finanční rezervy a za 3 roky podnikání přišlo to, že jsem si vzala první půjčku, abych zaplatila daně. Vzala jsem si hypotéku na byt, protože to vypadalo docela dobře, pak podnikání pomalu upadalo, tak jsem si vzala další úvěr se záměrem, že to podnikání zkusím víc rozjet, samozřejmě už tohle byl skok do dluhové pasti, nebudu to dál rozepisovat. Teď jsem v situaci, kdy chodím do práce, vydělávám 15tis měsíčně a mám na krku dluhy 1,3 milionu včetně hypotéky. Měsíční splátky včetně hypotéky jsou přes 14 tisíc, takže dám celou výplatu do dluhů a nemám vůbec na nic. Přítel zaplatí výdaje bytu, jídlo atd. a nezbyde nám ani koruna ???? nemáme ani základní vybavení (gauč, postel… spíme na zemi na matracich). Nevím, jak dlouho se dá takhle žít, ale mám pocit, že to dlouho nejde, nekoupime si vůbec nic a nedej bůh, kdyby přišel nějaký nečekaný výdaj ???? a ještě k tomu, je mi 25, příteli 28, takže pochopitelně budeme za nějaký čas chtít miminko, ale to v žádném případě neuživime, máme co dělat, abysme se uživili teď. Takže, co teď? Už jsem úplně zoufalá.

Jak dlouho se to dá vydržet? Ale to přece záleží na vás, za jak rychle budete schopni dluhy splatit. Vydělávat 15 tisíc měsíčně není žádné terno. Nevím jaké máš vzdělání, ale nesehnal bys někde lépe placenou práci a pritel? Dneska ty nejzákladnější práce třeba ve stavebnictví jsou placené zlatem a nikdo je nechce dělat. Poptávka po delnících je velká. Postel dneska můžeš sehnat i za odvoz-spousta lidi se zbavuje věci například z pozůstalosti, určitě by se našel někdo kdo vám věci dá výměnou za vyklízení, odvoz… Jestli ti nestačí výplata, priber si brigádu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 05:28
@Maminanamatersky píše:
Problemova lokalita a mizerny platy? A co vas tam drzi, proboha? Jste mladi, vezmete se za ruce a tahnete za lepsim.. Prodej bytu + nejake spolubydleni ve vetsim meste + lepsi platy + insolvence na tvoji hlavu by mohlo byt vychodiskem. Jinak jste na dobre cestě k exekucim a bydlenim pod mostem. Co konsolidace pujcek?

Já bych ráda odešla jinam, ale taky nemůžu, protože přítel tady pracuje u svýho táty a nehne se od něj… Ale jak říkám to je na jinou debatu… Konsolidaci už mám, takže mě čeká jedině ta insolvence :zed: ale každopádně moc děkuju

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 05:35
@BaMaK
@BaMaK píše:
Jak dlouho se to dá vydržet? Ale to přece záleží na vás, za jak rychle budete schopni dluhy splatit. Vydělávat 15 tisíc měsíčně není žádné terno. Nevím jaké máš vzdělání, ale nesehnal bys někde lépe placenou práci a pritel? Dneska ty nejzákladnější práce třeba ve stavebnictví jsou placené zlatem a nikdo je nechce dělat. Poptávka po delnících je velká. Postel dneska můžeš sehnat i za odvoz-spousta lidi se zbavuje věci například z pozůstalosti, určitě by se našel někdo kdo vám věci dá výměnou za vyklízení, odvoz… Jestli ti nestačí výplata, priber si brigádu.

Pro ženskou asi nic lepšího nenajdu než za 15tis, ale hledám pořád, když se něco naskytne, samozřejmě po tom skočím… Brigády mám k práci 2. A přítel dělá u táty za 15 a nevypada že by šel jinam za prací, kde by měl víc… Chápu, že to jsou hlavně moje dluhy, ale trochu mě štve, že vydělám víc jak on :nevim:

BaMaK
Závislačka 3120 příspěvků 17 inzerátů 20.08.19 05:37
@Anonymní píše:
Já bych ráda odešla jinam, ale taky nemůžu, protože přítel tady pracuje u svýho táty a nehne se od něj… Ale jak říkám to je na jinou debatu… Konsolidaci už mám, takže mě čeká jedině ta insolvence :zed: ale každopádně moc děkuju

Ale ty nepracuje v rodinné firme…no jak myslíš. Vydržet spát na matrackach pro vlastní dluhy je mnohem jednodušší než takto žít pro dluhy cizí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 05:48
@BaMaK píše:
Ale ty nepracuje v rodinné firme…no jak myslíš. Vydržet spát na matrackach pro vlastní dluhy je mnohem jednodušší než takto žít pro dluhy cizí.

Teď mi mluvíš přímo z duše, ale přece ho tady nenechám a neodejdu sama… :nevim:

BaMaK
Závislačka 3120 příspěvků 17 inzerátů 20.08.19 05:53
@Anonymní píše:
@BaMaKPro ženskou asi nic lepšího nenajdu než za 15tis, ale hledám pořád, když se něco naskytne, samozřejmě po tom skočím… Brigády mám k práci 2. A přítel dělá u táty za 15 a nevypada že by šel jinam za prací, kde by měl víc… Chápu, že to jsou hlavně moje dluhy, ale trochu mě štve, že vydělám víc jak on :nevim:

Práce, 2 brigády a 15 tisíc čistého? Prodavačka v lidlu má nástupní plat cca 22 tisíc… Po 3 měsících víc… Teď jsem to viděla na nějakém plakátů… A co nějaký kurz, doplnit si vzdělání abys pak měla šanci na lépe placenou práci?

Maminanamatersky
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 20.08.19 06:01
@Anonymní píše:
Teď mi mluvíš přímo z duše, ale přece ho tady nenechám a neodejdu sama… :nevim:

Tak jsou to tvoje dluhy, to je pravda. Ale jste snad partneri a od cloveka, ktery to se mnou mysli vazne, bych ocekavala nejakou pomoc. Tim nemyslim, ze by to za tebe mel splacet, ale ze se s tebou bude snazit hledat nejake východisko. Ze se přizpůsobí situaci a treba zmeni praci za lepsi penize, odstehuje se s tebou jinam. Jeho tahle situace bavi? Ceka jenom, az zabrednete do sr.acek uplne, nebo na co?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama