Partner, exekuce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 13:58
Partner, exekuce

Ahojky. Mám takový problém. Bydlím s partnerem (já adresu stále u rodičů, on má TP na městském úřadě) a bohužel byl velmi dlouho na ulici (12let) a má dluhy u VZP (cca 180000 a velmi vysoké penále nevím kolik) a tam ještě exekuci nemá. Ale dívala jsem se včera jentak na stránku madluhy.cz a tam má rovnou 3! Exekuce. Za dluhy u OZP (60000+90000 penále) další exekuce je 1000,– asi odměna exekuturovi a třetí 33000 nějaká jistina ecekuturovi. Exekuce začali tento rok: dvě v březnu třetí kveten.

Vzhledem k tomu, jak jsou ty částky vysoké tak splátkový kalendář není možný (schválně jsem se dívala a u VZP se dává max na 3 roky a OZP max na rok). A ikdyby tam něco posílal stejně penále jdou furt nahoru takže by se u toho nevyhrabal nikdy. On nemá žádný příjem. Konečně jsem ho dokopala, že půjde na OZP aby si platil zdrav.poj.
Ale dál nevíme jak postupovat.
Majetek žádný nevlastní. Nemá nic.
Pokud nastoupí do práce tak jelikož má exekuci tak by mu stejně účet blokovali.

Jediným řešením by byla insolvencey četla jsem že ikdyz nemá prijem je možné mi darovat splátky jako dárce. Vim, že za 5 let by musel zaplatit aspoň 30% dluhu to by šlo. Ale on ty dluhy jinak nemá jak splatit. Půjčku mu nikdo neda.

Jak postupovat při insolvenci? Kolik stojí právník atd? Vím, že ten návrh musí dát právník atd. Ale ještě tomu moc nerozumím. Prosím o radu, on to chce taky řešit ale musíme něco delat.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Maminanamatersky
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 14.08.19 14:07

To je presne vysledek nasi politiky, ze je lepsi nepracovat, nez pracovat a splacet dluhy :roll: No nic… A z ceho teda zije, kdyz nema prijem? Ty mas praci? Jste manželé? Bez prijmu mu samozrejme insolvenci nikdo neda. Takže:
1. At se necha rychle a radne zamestnat
2. Najit si pravnika nebo aspon obcanskou poradnu, ktera se navrhy na insolvenci zabyva
3. Pokud mu jeho prijem na splácení nebude stacit, muzete zadat o společnou insolvenci manzelu nebo se za neho muzes zarucit, ze rozdil doplatis. A zadne hmotne majetky k tomu nepotrebujete.
4. Hlavně zacnete jednat rychle, kazdy den vam naskakuji uroky a poplatky..

pikola
Generální žvanilka 21631 příspěvků 14.08.19 14:07

A kdo by za něj ty dluhy platil, když nemá práci? Ty? :zed:

Uživatel je onlineCenarius
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 14.08.19 14:08

Tak navrh na insolvenci mu udela pravnik nebo neziskovka zdarma. Castka za to je pevne dana ze zakona. Myslim, ze neco mezi 4-5 tis. Ale u ni musi prokazat, ze je schopen splacet. A pokud nema zamestnani v nynejsi dobe, tak se na nej budou divat hodne spatne. Jinak muzete se upsat, ze mu ty splatky budete darovat a platit vy. Ale pokud prestanete, tak mu insolvenci zrusi a opet nastoupi exekutori. Ale opet plati, ze pokud on nebude chtit delat, tak mu to na konci shodi a bude, jelikoz se nesnazil veritelum splatit maximum co mohl.

Plysovamys
Nováček 7 příspěvků 14.08.19 14:11

Manželé nejsme. Tak zatím bych ty splátky posílala já než by našel práci. A až půjde pracovat, jak pak má ty dluhy posílat když bude mít blokovány účet? Musí si najít práci kde by mu to platili jen složenkou? A vim, ze pak musí nějak dokládat příjmy ze.

NinaU.
Kecalka 379 příspěvků 14.08.19 14:13

Není pravda ze by mu účet blokli, jen by mu brali určitou částku a ta by rovnou šla na exekuce. Nechápu že má někdo dluhy a nechodí ani do práce. To je na facku

Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 14.08.19 14:14

@Plysovamys jak bude mit praci, tak si to strhnou hnedka u zamestnavatele. Nic nikam posilat nemusi. Mu dojde pokracena vyplata. A muze si ji nechat vyplacet hotove.

Uživatel je onlinehanka.br.
Generální žvanilka 20326 příspěvků 14.08.19 14:15

Takže ty ho teď budeš zachraňovat, někam dokopávat, platit za něj dluhy a hledat pomoc. Musím říct, že přijít mi dítě, že si dobrovolně vybralo živořit v chudobě, aby tahalo z průseru někoho, kdo kromě dluhů nic nedělá, a celý život se obětovalo, tak se rozpláču nad takovou perspektivou. Děti asi nechceš, viď?

Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 14.08.19 14:16

@Plysovamys jinak nejdriv prace s potom insolvence. Kdyz tam bude mit dluhy za stovky tisic. Tak vase darovaci smlouva musi byt treba na 5-10tis mesicne. Jinak to soudem neprojde.

pikola
Generální žvanilka 21631 příspěvků 14.08.19 14:18

Jak dlouho kdy pracoval a jak dlouho teď práci nemá? Nebo kdo vás živí?

Maminanamatersky
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 14.08.19 14:18

@Plysovamys Tak je nejaka nezabavitelna castka, nevim jaka (snad neco kolem 9 tisic?) ktera mu musi na zivobyti z výplaty vzdycky zustat. A tu si muze nechat v práci vyplatit na ruku hotove nebo na slozenku. A pokud budete jednat rychle, tak v momente podani insolvencniho navrhu na soud se vsechny exekuce zablokuji.

Lalelale
Kelišová 5252 příspěvků 14.08.19 14:20
@hanka.br. píše:
Takže ty ho teď budeš zachraňovat, někam dokopávat, platit za něj dluhy a hledat pomoc. Musím říct, že přijít mi dítě, že si dobrovolně vybralo živořit v chudobě, aby tahalo z průseru někoho, kdo kromě dluhů nic nedělá, a celý život se obětovalo, tak se rozpláču nad takovou perspektivou. Děti asi nechceš, viď?

Já nevěřím, že tohle je skutečné. Chlap je 12 let bezdomovec, má dluhy kam se podívá a potká ženu, co si ho nastěhuje k sobě do bytu, je ochotná za něj platit dluhy a protože chlap nechce do práce, dlouhodobě ho živí? To zní jak námět na pretty woman obráceně :lol:

Uživatel je onlineAjaF
Ukecaná baba ;) 1115 příspěvků 14.08.19 14:27

To je partner za všechny prachy.
Dokopej ho do práce, ať se nefláká a splácí.

Uživatel je onlinehanka.br.
Generální žvanilka 20326 příspěvků 14.08.19 14:27
@Lalelale píše:
Já nevěřím, že tohle je skutečné. Chlap je 12 let bezdomovec, má dluhy kam se podívá a potká ženu, co si ho nastěhuje k sobě do bytu, je ochotná za něj platit dluhy a protože chlap nechce do práce, dlouhodobě ho živí? To zní jak námět na pretty woman obráceně :lol:

Kéž by. Ale některý ženský jsou schopný pro chlapa v posteli obětovat všechno. Do chvíle, než se ho chtěj zbavit. Pak se zase strašně divěj, že to není jen tak nebo že má ke společným dětem nějaká práva.

Plysovamys
Nováček 7 příspěvků 14.08.19 14:32

Nepracoval tu dobu co byl venku. A ano, bohužel je to pravda. A opravdu přemýšlíme co teď proto sem pisu.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama