Stará exekuce a hypotéka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 19:16
Stará exekuce a hypotéka

Ahoj manžel před 7lety měl bankovní exekuci 30tisíc, všechno jsme splatil. Teď si chceme vzít hypotéku a mám strach že nám to kvůli tady tomu nedají. Což by pro nás bylo existenčně likvidační. Máte někdo nějakou zkušenost? Díky :kytka:

Reakce:
Lucie Lexová
Kecalka 331 příspěvků 14.08.19 19:34

Nejspíš dají, ale je rozumné brát si hypotéku, když to dopracoval až na exekuci?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 19:40

@Lucie Lexová exekuce byla před 7lety, s mladicke blbosti. Teď máme 2 děti, a někde bydlet musíme a rodiče nám nepomůžou takže si hypotéku vzít musíme. Navíc teď si to už já ohlidám. Zakladatelka

Janli
Echt Kelišová 9793 příspěvků 14.08.19 19:43

Najděte si dobrýho finančního poradce, protože bude potřeba vybrat banku, u které to nebude problém. Každá se na to kouká jinak, každá jinak ověřuje historii klienta, a to, že byste sami obíhali banky není rozumný. Poptejte se po známých, určitě ti někoho doporučí. Doufám, že jste v tuto chvíli bez dluhů a aspoň tvoje historie je čistá. Ty totiž budeš muset být pravděpodobně žadatel.

petula.bir
Ukecaná baba ;) 2410 příspěvků 14.08.19 19:44

Ahoj, nechala bych si udělat výpis z bankovního i nebankovního registru (dělají to i na poště myslim) a pokud tam něco bude tak hypotéku nedostanete. Snad jsem pomohla

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 19:55

@Janli teď už žádné dluhy nemáme, ani jeden jsme už několik let čistí jak lilie. Zakladatelka

tomatomas
Povídálka 13 příspěvků 14.08.19 20:01

Jenomže tady nejde o to, zda TEĎ máte dluhy, ale zda jste v registru (BRKI, NRKI, Solus). Exekuce se sem zaznamenávají a jde o výrazný „škraloup“. Určitě větší než stokorunové prodlení na paušálu u mobilního operátora. Myslím, že po nějaké době se z těch registrů dá dostat, ale nevím, zda je to automatické, nebo se o výmaz musí žádat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 20:26

Taky jsem měla exekuci 20k (mladá a blbá). Hypotéku nám dali, žádali jsme loni v létě a nebyla jsem ani v registru.Je to taky asi 7 let od té doby.Ale je dobré to říct finančnímu poradci, aby na to byl připravený, kdyby náhodou někde něco skřípalo.

NinaU.
Kecalka 379 příspěvků 14.08.19 21:35
@Anonymní píše:
@Janli teď už žádné dluhy nemáme, ani jeden jsme už několik let čistí jak lilie. Zakladatelka

A pokud by vám ji nedali, vy nemůžete bydlet v nájmu? Že píšeš že by jste neměli kde bydlet.
Jinak já jednou doufám, že nebudeme mít stejný problém, až budeme žádat…

Váš příspěvek
Reklama