Předmanželská smlouva - podnikání

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.6.22 14:48

Předmanželská smlouva - podnikání

Můj partner mě v pátek požádal o ruku. Bylo to trochu překvapení, protože i když spolu budoucnost plánujeme. Nikdy jsme o tom spolu nemluvili. Po vystřízlivění teď řeším praktické hledisko.

Vlastním a spravuji farmu po prarodičích. Často ale nakupuji a prodávám nemovitosti tak abych scelila pozemky. Nerada bych budoucího manžela nějak ranila, ale nejsem si jistá jestli neuzavřít nějakou předmanželskou smlouvu z praktických důvodů. Ale možná mi tu mé obavy někdo brzy vyvrátí. Nejde o to, že bych mu nevěřila. Ale farma je pouze má starost. Neúčastní se na ní a ani do budoucna nechce. Navíc tomu moc nevěří.

Majetek, který je napsán na mé jméno, není předmětem SJM. Ale pokud budu prodávat a nakupovat další pozemky, tak se předmětem SJM stanou.

Dá se to nějak rozumně oddělit, aby i ten budoucí majetek byl napsán pouze na mě a on nemusel nic podepisovat a ničeho se účastnit? A já zároveň nepotřebovala jeho souhlas a tedy on za to nenesl zodpovědnost?

Zbytek majetku může zůstat v SJM. Budeme se stěhovat do nového a to by mělo být naše společné bydlení. Ale není problém, aby bylo napsáno zase třeba jen na něj.

Omlouvám se za anonym, ale je to přeci jen choulostivé téma. :(

Představovala bych si to tak, že bych cca 5mio převedla na oddělený účet na nákupy a prodeje byli realizovány přes tento účet, pouze na mé jméno. Je to možné? Vše ostatní by bylo v SJM.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16071
21.6.22 14:54

Založ si na to sro a jednej jménem firmy a tu vyjmi že SJM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3386
21.6.22 15:01

Toto ale neni otazka pro emimino, ale pro dobreho pravnika. Zajdi na konzultaci a nech si vysvetlil moznosti, jak to osetrit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2280
21.6.22 15:17

Přesně. Řešíš nákupy a prodeje nemovitostí. Dej pár tisíc právníkovi a ten ti dobře poradí. Ale jinak odpověď na otázku: Ano, dá se to oddělit a měla bys to udělat. Ne, budoucího manžela by to nijak nemělo ranit. Určitě je to rozumný chlap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27342
21.6.22 15:20

U každýho pozemku, co koupíš, necháš u notáře sepsat prohlášení, že se nestane součástí sjm a s tím ho vložíš na katastr. Tak, jak ty si to představuješ, by to šlo v případě, že úplně oddělíte sjm nebo z farmy uděláš firmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8266
21.6.22 15:33
@Janli píše:
U každýho pozemku, co koupíš, necháš u notáře sepsat prohlášení, že se nestane součástí sjm a s tím ho vložíš na katastr. Tak, jak ty si to představuješ, by to šlo v případě, že úplně oddělíte sjm nebo z farmy uděláš firmu.

A co, když manžel nebude souhlasit a nepodepíše prohlášení u notáře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27342
21.6.22 15:40
@Josefuna píše:
A co, když manžel nebude souhlasit a nepodepíše prohlášení u notáře.

Tak to má pak zakladatelka blbý. Teď jedině právníka a najít nějakou cestu. Problém je, že jde jen těžko definovat, kterých pozemků a majetku se to bude do budoucna týkat. No, bude to mít veselý. Ale chápu ji. Taky máme pozemkovej mysmaš, kde na části pozemků je majitelem jen manžel nebo já a přístupová cesta je součástí sjm. No, už jsme si dávno řekli, že se nemůžem rozvádět, protože z majetkovýho vypořádání by nás hráblo…. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16275
21.6.22 15:53

Máme to podobně. A radši se kvůli tomu nebereme. Za notáře bychom dali desetitisíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.22 15:57
@JancaS84 píše:
Založ si na to sro a jednej jménem firmy a tu vyjmi že SJM.

Touto cestou jít nechci. Není to můj hlavní příjem. Zatím to není vlastně žádný příjem. Léta to bude trvat, než se podaří z toho něco vybudovat a skoupit potřebné pozemky. Nechci za tímto účelem, minimálně prozatím, zakládat jakoukoli firmu ani SRO

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8266
21.6.22 16:00
@martina šanová. píše:
Touto cestou jít nechci. Není to můj hlavní příjem. Zatím to není vlastně žádný příjem. Léta to bude trvat, než se podaří z toho něco vybudovat a skoupit potřebné pozemky. Nechci za tímto účelem, minimálně prozatím, zakládat jakoukoli firmu ani SRO

My takhle vyloučili jeden byt ze SMJ, šli jsme k notáři a podepsali, stálo to myslím 5 000 Kč, jenže nevím, co by se stalo, kdyby Tvůj manžel potom nesouhlasil. Vyžadovalo to podpis obou, bylo to formou dohody. Jednostranně manžela vyloučit nemůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
21.6.22 16:16

Tohle neřeš na emiminu! Zaplať si právníka, každá koruna investovaná do něj se ti vyplatí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat