Předškolák má hysteráky kvůli maličkostem

Anonymní
19.2.21 16:19

předškolák hysteráky kvůli maličkostem

Mám čerstvě 6 letého kluka a poslední dobou má třeba 3× až 10× denně hysterický záchvat kvůli fakt úplným maličkostem, pomalu abych se bála mu cokoliv říct, nebo ho opravit.

Napíše 3 obráceně, opravím ho, řve
Chce čokoládu, řeknu za chvíli, nebo až dojí oběd, zase řev Řeknu, že vypínám televizi, řev
Má se jít umýt ano opět řev

Chápu, že dětem jejich problémy připadají velké, ale tohle už je prostě vysilující, každý den…snažím se mu to vysvětlovat, předcházet tomu, že třeba říkám ještě 5 minut a pak půjdeš dělat to a to, ale stejně následuje v 90 % hysterický výstup, ve školce to nedělá a tátovi taky ne, jen mě a babičce…

Už uvažuju o psychologovi, jen nevím jestli pro mě nebo pro něj :nevim: Máte to taky někdo takto? Co pomáhá?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6932
19.2.21 16:27

Otci to nedělá proč? Všechno mu dovolí nebo má u něj autoritu a ani to nezkouší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 16:38
@Cenarius píše:
Otci to nedělá proč? Všechno mu dovolí nebo má u něj autoritu a ani to nezkouší?

no nedovolí si to, má autoritu, s jeho hlasem hračka, malinko zvýší hlas a on už šlape jak hodinky…s mým ječákem těžko… navíc s ním tráví sotva 20% času oproti mě…

• Citovat
  • Nahlásit
1467
19.2.21 16:44

Vyplatilo se mi hlasit synovi predem, jaka cinnost bude nasledovat. Mne by se taky nelibilo, kdyz by nekdo prisel a vypnul mi televizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 16:46
@VitaminC píše:
Vyplatilo se mi hlasit synovi predem, jaka cinnost bude nasledovat. Mne by se taky nelibilo, kdyz by nekdo prisel a vypnul mi televizi.

jo to dělám od malička, ale moc to ted už nepomáhá…

• Citovat
  • Nahlásit
1467
19.2.21 16:51
@Anonymní píše:
jo to dělám od malička, ale moc to ted už nepomáhá…

Tak pak zavrit do pokoje, at prijde az se uklidni. :

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 17:07
@VitaminC píše:
Tak pak zavrit do pokoje, at prijde az se uklidni. :

no jasně to posílám, když neposlechne tak ho tam i odnesu, jen je to poslední dobou fakt otravný, jak je to často, a fakt i úplné blbosti, typu toho, že ho upozorním, že má něco špatně…chápu, že je to vůči mojí autoritě nejaká revolta, snažím se tedy být důsledná a ustupovat fakt jen vyjímečně, ale trvá to už několik měsíců, možná i rok…do toho na mě řve, že ho nemám ráda, to říkám, že mám, proto po něm něco chci…

• Citovat
  • Nahlásit
66844
19.2.21 17:10

A do skolky chodi kazdy den?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 17:13
@blumen píše:
A do skolky chodi kazdy den?

Teď s covidem, co mám starší doma na online výuce, tak cca polovinu měsíce…

• Citovat
  • Nahlásit
2065
19.2.21 17:22

Můj předškolák je úplně to samé a i učitelky kvůli tomu navrhují odklad :roll: Kvůli nezralosti, že se neumí ovládat, vzteká se, trucuje. Samozřejmě vše v dobrém z jejich strany. Na ty si absolutně nemůžu stěžovat a hodně konzultujeme jeho chování. Ve školce to není až tak zlé a v takové míře jako doma, ale taky zkouší. Doma řešíme neustále jeho výbuchy breku, vzteku, křivdy. Dělá to jak přede mnou, tak manželem ( ikdyž ten se s nim pak nemaže), babičkami,…takže to “nehraje” tak jako tvůj malej :lol: Jak to na něj přijde, tak řve a řve a řve a nic s ním nehne. Po dobrém, po zlém, domluvou,…Jakkoliv se snažím, tak efekt naprosto stejný :nevim: Už nás i napadlo, jestli nemůže mít nějakou poruchu, protože mladší dítě je rozumnější a nechá si mnohé vysvětlit, ale on je snad pořád horší a horší. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20165
19.2.21 17:46

Jelikož u tatínka to nedělá, tak to akorát zkouší. Dostal by jednu po hubě aby měl proč řvát, on by si to příště rozmyslel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10121
19.2.21 17:49

Hodne funguje vciteni se do nej typu „tebe stve, ze nemuzes cokoladu, vid“. Oni se pak citi pochopeni.
Ale musim priznat, ze velmi casto na tohle proste nemam nervy a rvu taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 17:58

@Terezxx mě navrhla pediatrička montessori školu, on se tam s ní minule nechtěl vůbec bavit :zed: byl naštvanej, že musel čekat 15 minut v čekárně :mrgreen:

odklad u nás určitě ne, protože sčítá, začíná odčítat, počítá do sta a začíná teď i pomalu číst, já si zase říkám, že do září se snad trochu vyklidní a že když to nedělá ve školce, tak snad to nebude dělat ani ve škole :-) trochu se toho děsím… u té montessori si myslím, že by pak měl problém později, když by musel přejít na normální školu, uvažovala jsem i o Scio škole, ale momentálně je nad naše finanční možnosti…

Mě právě taky napadlo s ním někam zajít, zjistit, jestli je to ještě normální chování, co časem přejde, nebo nějaká forma poruchy nebo prostě jen nezralost.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 18:14

Teď jsem něco podobného řešila se svojí psychiatričkou. Dcera začala dělat scény jak do divadla, když má dělat něco, co nechce - ječet, kňučet, hýkat, všechno protahovat, tlouct věci, že jsou špatné a v našem případě to je vlastně o tom, že já jí nechávám málo vlastního prostoru.. Ve školce je to miláček. Jsem na dceru hodně upnutá a ona chce svůj prostor, protože když je vztah příliš nablízko, vlastně se dohadujeme o tom, kdo v něm bude vládnout. Tak mě napadlo, jestli to třeba jestli to nemáš taky tak, když je syn jinde a s jinými lidmi hodný. Jen nápad.

• Citovat
  • Nahlásit
8325
19.2.21 20:33

Můj syn se začal také kolem 6.roku chovat jinak. On sice neměl hysteráky, ale byl lítostivý, rozplakal se i kvůli věcem, které bral dřív s naprostým klidem. Třeba klasika: nestihl si pohrát (i když si hrál celé odpoledne), když mu něco nešlo apod. Zkoušel i trošku citově vydírat. Brala jsem to s klidem, projevila pochopení, ale byla důsledná, nebo jsme se domluvili na nějakém kompromisu, podle situace. Ale vždycky jsem po něm chtěla, aby se uklidnil a komunikoval normálně, že se slzičkama a srdceryvným vzlykáním na mě chodit nemá. Bylo to jen období, něco jako prepuberta. Teď je synovi 7 a už se to stává jen výjimečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat