Předškolák je ,,ufňukaný

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pocker
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 07.09.19 20:25
Předškolák je ,,ufňukaný"

Ahoj holky, syn 6.let je stále ufňukaný..ve školce, doma, na výletě..prostě všude..
Už jsem si s mužem říkala, jestli nemá nějakou poruchu..
1. věci musí mít stále na stejném místě, jinak fňuká
2. všechno mu trvá, oblíkání do školky, jezení jídla i 45 minut, ve školce jí jako poslední, fňuká
3. nemá žádné kamarády, kamarádů ve školce se straní, nezapojuje se..nejraději si hraje sám někde v koutě
4. když po něm něco chci, dělá že neslyší a když zařvu, začne se vztekat, že není po jeho.
Vztekání je u něho velmi častá jak není po něm
5. bojí se cizích lidí, ale i známích, nezdraví nikoho i když jej napomenu, raději se otočí a dívá se do země. Nemůže mít poruchu ADHD nebo poruchu Aspergerův sindrom?

Reakce:
Mallorka
Závislačka 3250 příspěvků 07.09.19 20:39

Má sourozence? Možná bych zvážila i odklad do skoly.

Pavlahar
Kecalka 126 příspěvků 07.09.19 20:40

1.dela, že neslyší, anebo nerozumí?
2.pise se syndrom
3.nebylo by od věci navštívit PPP

Lu1234
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 1 inzerát 07.09.19 20:45

Třeba je introvert. Nebo mu prostě společnost mnoha lidí nedělá dobře. Zkusila bych dětského psychologa

axelina
Závislačka 2885 příspěvků 07.09.19 20:53

Muj syn se projevoval podobně…kolem 5 roku… nyní je mu 7 a vyrostl z toho. řekla bych že měl jen opožděný vývoj a v 5 letech se choval jako jiné děti ve 3 a proto to pusobilo „divně“

Kačus82
Echt Kelišová 7551 příspěvků 07.09.19 20:54

Ja bych mu teda jako prvni davala najevo, ze ho miluju, at je jaky je :srdce: stejne je jeste malinky, ja kdyz je videla s tema obrima taskama, tak jsem mela slzy v ocich. Vzdycky jsem byla odpurce odkladu, ale nas coby zarijovy sel skoro v 7 a ted jsem rada, bylo na nem videt, ze fakt dozral a byl v pohode. Nebala bych se.

A co rika na to, proc fnuka? Takhle stary dite uz je schopno celkem popsat, proc se mu chce brečet.

Ou
Echt Kelišová 8937 příspěvků 07.09.19 21:15

Ne, to co popisuješ vážně není ADHD a nebo porucha autistického spektra.

Prostě je introvertní a je nejspíš vaším přístupem poněkud neurotizovaný.

Doporučuju tyhle dvě knížky

https://obchod.portal.cz/…/ticha-sila/ a https://obchod.portal.cz/…an-3-vydani/

Pokud by se vám s manželem nedařilo najít komunikačně-výchovný styl, který by byl pro všechny zúčastněné uspokojivější, více než doporučuji stavit se na nějakém workshopu výchovy bez poražených.

https://www.vychovabezporazenych.cz/

pannda
Kelišová 7149 příspěvků 41 inzerátů 07.09.19 21:22
@Pavlahar píše:
1.dela, že neslyší, anebo nerozumí?
2.pise se syndrom
3.nebylo by od věci navštívit PPP
…ono se píše i „známých“
pocker
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 07.09.19 21:30

Sourozence má a půjde do školy o rok později řekla učitelka ve školce, že má ještě co dohánět. Proč se mu chce brečet, neví. Školku nemá rád a každé ráno pláče, že tam nechce až se mě drží za kalhoty.

Kačus82
Echt Kelišová 7551 příspěvků 07.09.19 21:45

Muj se obcas rozklepe tremou nebo ze ma pocit, ze neco nezvlada (na to jsme prisli spolu). Mame takovyho imaginarniho skritka Bojana a kdyz je trema, tak si rikame kde je - ted treba sedi v brise a me se chce blinkat, ted ho mam v ruce, takze se mi klepe. No a kdyz uz jsme toho Bojana pojmenovali a umistili, tak se s nim da pracovat, napriklad ho schovat do kapsy nebo dat mame do tasky a ta ho vezme do prace. Nerikam, ze to pomaha 100%, ale ten ochromujici strach to celkem rozhani. Nakonec je kluk rad, ze Bojan je pryc a zbyla mu takova ta obycejna, celkem mila trema ;) strasne moc vam drzim palce

Uživatel je onlinea12
Hvězda diskuse 38393 příspěvků 07.09.19 21:50
@Mallorka píše:
Má sourozence? Možná bych zvážila i odklad do skoly.

Si myslim, ze uz odklad asi ma, ne? :think:

Vasektata
Nováček 6 příspěvků 07.09.19 22:56

A proč si myslíš, ze fňuka?

Markéta80
Hvězda diskuse 46209 příspěvků 07.09.19 23:04

@pocker a co učitelky? Každé dítě je jiné. nejstarší šel do mš jako předškolák, dřív by to nedal vůbec a i tak to byl boj. Introvert je pořád ;) Při odkladu byl v PPP? Co oni na něj?

Váš příspěvek
Reklama