Tříletý mi přerůstá přes hlavu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 16:10
Tříletý mi přerůstá přes hlavu?

Nevím jak na tříletého. Tím jak jsem s ním pořád, asi už mi vadí dost věcí, které jsou možná prostě jen „dětské“, ale mám pocit, že jiné děti je nedělají v takové míře. :nevim: Od mala je šíleně vybíravý v jídle, opravdu od prvních příkrmů. Ještě není ve školce. Denně fungujeme tak, že uvařím, co je, to dám na stůl a denně! je scéna jako hrom, že to jíst nebude, že to nemá rád apod. Rozhovorů na tohle téma proběhlo už mraky, točíme se v kruhu, prostě to nemá rád, nebude to jíst, jakékoliv moje argumenty, slibování odměn atd. jsou marné. Pak je varianta po zlém, prostě nutím ochutnat, to se pozvracel nebo prostě neochutná. Pak ignorace, je bez jídla klidně celý den, je mu to úplně jedno. Stejně se vždycky najde nějaký mezník, kdy se doslova přejí klidně i suchého pečiva a já mám pocit, že jsme mu zase ustoupili a je po jeho. :think: Opravdu nevím, co bude u nástupu do školky, co jim řeknu, na každodenní scénu u jídla - z nabízeného nestrčí do pusy nic. :nevim: Když nad ním bude stát učitelka, stejně ho nedonutí nebo se pozvrací a ztropí šílenou scénu a bude to den co den. Ale zase aby se mu nekonečně ustupovalo a on si až nevím do kdy zachoval návyky, že bude jíst jenom co chce? To mi dost zavání obezitou. :think: A navíc ty pohledy, jak je strašně rozmazlený. :roll: Dále mám pocit, že se nějak plácáme v celém dni. Pořád něco nechce, přesvědčit ho k činnosti, která by aspoň k něčemu byla je nadlidský výkon, jinak by se pořád tak povaloval doma, skákal, křičel a dělal kraviny. Písniček ho učím mraky, ale on si stejně radši bude pokřikovat nějaké nesmysly a dupat. :nevim: Vypravit ho ven je otázka pomalu násilí. Prostě mám pocit, že jak s dvouleťákem, nic nechce, vzdoruje, nic ho pořádně nebaví - přestože ho třeba lákám na nějakou zábavu, nové hřiště, výlet… Pořád chce za dětmi na hřiště a pak na ně jenom hledí a není schopen nic, případně jim bere hračky. A to jinak celý den pusu nezavře. Proč se neumí normálně vyblbnout s nimi? Ať si pro mě za mě skáče a řve celé odpoledne na hřisti a ne v paneláku, opakuji to pořád dokola. :roll: Ještě teda dodám, že vývojově je v pořádku, mluví ve složitých souvětích, ale odpovědět třeba „proč nechce jíst“ neumí. :nevim: Když už k psychologovi tak kam, do pedagogicko-psychologické poradny nebo k dospělému? Dětský tu asi není. :nevim: A i s ním? :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
35ja
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 06.09.19 16:27
@Anonymní píše:
Nevím jak na tříletého. Tím jak jsem s ním pořád, asi už mi vadí dost věcí, které jsou možná prostě jen „dětské“, ale mám pocit, že jiné děti je nedělají v takové míře. :nevim: Od mala je šíleně vybíravý v jídle, opravdu od prvních příkrmů. Ještě není ve školce. Denně fungujeme tak, že uvařím, co je, to dám na stůl a denně! je scéna jako hrom, že to jíst nebude, že to nemá rád apod. Rozhovorů na tohle téma proběhlo už mraky, točíme se v kruhu, prostě to nemá rád, nebude to jíst, jakékoliv moje argumenty, slibování odměn atd. jsou marné. Pak je varianta po zlém, prostě nutím ochutnat, to se pozvracel nebo prostě neochutná. Pak ignorace, je bez jídla klidně celý den, je mu to úplně jedno. Stejně se vždycky najde nějaký mezník, kdy se doslova přejí klidně i suchého pečiva a já mám pocit, že jsme mu zase ustoupili a je po jeho. :think: Opravdu nevím, co bude u nástupu do školky, co jim řeknu, na každodenní scénu u jídla - z nabízeného nestrčí do pusy nic. :nevim: Když nad ním bude stát učitelka, stejně ho nedonutí nebo se pozvrací a ztropí šílenou scénu a bude to den co den. Ale zase aby se mu nekonečně ustupovalo a on si až nevím do kdy zachoval návyky, že bude jíst jenom co chce? To mi dost zavání obezitou. :think: A navíc ty pohledy, jak je strašně rozmazlený. :roll: Dále mám pocit, že se nějak plácáme v celém dni. Pořád něco nechce, přesvědčit ho k činnosti, která by aspoň k něčemu byla je nadlidský výkon, jinak by se pořád tak povaloval doma, skákal, křičel a dělal kraviny. Písniček ho učím mraky, ale on si stejně radši bude pokřikovat nějaké nesmysly a dupat. :nevim: Vypravit ho ven je otázka pomalu násilí. Prostě mám pocit, že jak s dvouleťákem, nic nechce, vzdoruje, nic ho pořádně nebaví - přestože ho třeba lákám na nějakou zábavu, nové hřiště, výlet… Pořád chce za dětmi na hřiště a pak na ně jenom hledí a není schopen nic, případně jim bere hračky. A to jinak celý den pusu nezavře. Proč se neumí normálně vyblbnout s nimi? Ať si pro mě za mě skáče a řve celé odpoledne na hřisti a ne v paneláku, opakuji to pořád dokola. :roll: Ještě teda dodám, že vývojově je v pořádku, mluví ve složitých souvětích, ale odpovědět třeba „proč nechce jíst“ neumí. :nevim: Když už k psychologovi tak kam, do pedagogicko-psychologické poradny nebo k dospělému? Dětský tu asi není. :nevim: A i s ním? :nevim:

Nemám zkušenost abych radila, věřím že je to hodně náročné 7dni v týdnu řešit jeho vzdory..dělá tohle i tatínkovi…kdyby si ho o víkendu vzal do parády on, myslíte že by to nepomohlo? aspoň si i odpocinete a syn nebude pořad jen s vama. myslim ze horší období má každé dítě, s jídlem je to teda blbé ale to zlobeni a vzdor je normální :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 16:29

Tatínek si s ním maximálně pár minut pohraje, jinak nějak nefiguruje. :nevim: Spíš mi ještě podrývá autoritu, že mu radši dá oblíbené jídlo aby byl klid a spolu se dohádáme, že moje „výchova“ stejně nikam nevede apod. :nevim:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 06.09.19 16:43
@Anonymní píše:
Tatínek si s ním maximálně pár minut pohraje, jinak nějak nefiguruje. :nevim: Spíš mi ještě podrývá autoritu, že mu radši dá oblíbené jídlo aby byl klid a spolu se dohádáme, že moje „výchova“ stejně nikam nevede apod. :nevim:

Tady je problem. Vy mate drzet jednu basu. Pokud on vi, ze u tatinka si vsechno vyrve, tak vas ma na haku. A jeste tuplem, kdyz se pak s muzem kvuli tomu pohadate. Pak se muzete snazit jak chcete. Nechapu co muz porad dela, ze si s nim „par minut pohraje“. Bych mu ho soupl na celej vikend a starej se. A pak by asi zmenil nazor.

35ja
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 06.09.19 16:43
@Anonymní píše:
Tatínek si s ním maximálně pár minut pohraje, jinak nějak nefiguruje. :nevim: Spíš mi ještě podrývá autoritu, že mu radši dá oblíbené jídlo aby byl klid a spolu se dohádáme, že moje „výchova“ stejně nikam nevede apod. :nevim:

To je škoda, měl by být s vama zajedno aby malej věděl že přes určité věci vlak nejede. s tím jídlem by mě to taky štvalo, člověk chce ať jsou zdraví, mají pestrej jidelnicek a ne každý den řešit bojkot normálního oběda.
Zkuste s manželem v klidu promluvit mezi 4 očima, tohle snad musí pochopit a pokud by to šlo tak bych ho poprosila ať se o syna v sobotu postara už od rána do večera (vykoupat a uloží spát) aby věděl jaké to je se s ním celej den rozčilovat. v neděli klidně znova, někteří muži si myslí že je to opravdu dovolená.
Určitě vám jiné maminky dají nějaký tip s tím jídlem jak na malého vyzrát..mě jedině napadlo že ho nechat v obchodě si vybrat co by chtěl koupit a uvařit (pokud nevybere rohlik :mrgreen: ),pak aby pomohl při vaření jako že si to uvařil sám…to co bude papat.

35ja
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 06.09.19 16:44

@Cenarius souhlasim

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 16:45

S tím jídlem je to u nás absolutně stejné. Mám tohle doma ve dvojím provedení. Obě děti mi nechtějí jíst. Když jsem minulý rok hlásila staršího do školky a měla vyplňovat dotazník, co má a nemá rád k jídlu, vůbec jsem nevěděla, co tam napsat :roll: Nejí nic a má rád jen rybí prsty. Napsala jsme tam něco ve smyslu, že je velmi vybíravý a nejí téměř nic. Učitelce jsem potom ještě vysvětlovala, že prostě nejí a ať ho nenutí, že to stejně nemá cenu. :nevim: A překvapivě, ve školce jedl téměř vše nebo alespoň jeden chod :think: Tak to alespoň k tomu jídlu :palec:

hanka.br.
Generální žvanilka 20480 příspěvků 06.09.19 16:46
@Anonymní píše:
Tatínek si s ním maximálně pár minut pohraje, jinak nějak nefiguruje. :nevim: Spíš mi ještě podrývá autoritu, že mu radši dá oblíbené jídlo aby byl klid a spolu se dohádáme, že moje „výchova“ stejně nikam nevede apod. :nevim:

Dejte se do pohody vy dospělí a budete mít v pohodě dítě. Sáhodlouhý příspěvek o tom, jak je tříletý nezvladatelný, ale on jenom reaguje přirozeně na nesoulad ve vaší rodině.

Kačus82
Echt Kelišová 7551 příspěvků 06.09.19 16:56

Promin, no to by mi hrablo z toho. Ale jak pise @hanka.br., asi to nebude jen tak samo od sebe monstrum dite. Neco je spatne, otazkou je co. Nezkusis rodinnou terapii?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 17:08

@hanka.br. Jako my máme normální rodinu, manžel doma moc není, když už, tak si třeba chvíli pohraje a pak si jde po svém, nějak extra se nehádáme, že by tu byla nějaká šílená atmosféra. Zrovna to jídlo je prostě sporný bod, o kterém se nepohodnem, ale zas to není, že by u nás létaly talíře. :roll: @Kačus82 Nepsala jsem o žádném monstrum dítěti. Nechápu příspěvek, viz vysvětlení o rodině. Jako hráblo, že bys už nějak zakročila? Nebo že bys dělala po jeho, ať nevzdoruje? :nevim: Spíš mi přijde, že jsem pořád v jednom kole. Všechno se točí kolem toho tříleťáka, protože je prostě náročný na pozornost. Neočekávám, že si bude způsobně celý den hrát sám. Ale aby nezískal dojem, že všichni budeme skákat jak on si pískne. :nevim:

Kačus82
Echt Kelišová 7551 příspěvků 06.09.19 17:16
@Anonymní píše:
@hanka.br. Jako my máme normální rodinu, manžel doma moc není, když už, tak si třeba chvíli pohraje a pak si jde po svém, nějak extra se nehádáme, že by tu byla nějaká šílená atmosféra. @Kačus82 Nepsala jsem o žádném monstrum dítěti. Nechápu příspěvek, viz vysvětlení o rodině. Jako hráblo, že bys už nějak zakročila? Nebo že bys dělala po jeho, ať nevzdoruje? :nevim: Spíš mi přijde, že jsem pořád v jednom kole. Všechno se točí kolem toho tříleťáka, protože je prostě náročný na pozornost. Neočekávám, že si bude způsobně celý den hrát sám. Ale aby nezískal dojem, že všichni budeme skákat jak on si pískne. :nevim:

Hrablo by mi furt dokolecka vysvetlovat a hucet do dubu s tim jidlem a s tim vecnym vztekanim, co popisujes. Muj byl mrzout presne do doby, nez se naucil mluvit, potom uz jen zlatous s obcasnymi vyjimkami.
Jinak nikdo tady nemuze vedet duvody, jen je divne, ze tak „vysira“, aniz by to melo nejakou pricinu. Muze mit bolesti, fyzicky diskomfort nebo je to situace. Ale rikas, ze jste pohodova rodina :nevim:
Takze ano, zakrocila bych, kdybych mela predstavu kde a jak

hanka.br.
Generální žvanilka 20480 příspěvků 06.09.19 17:28
@Anonymní píše:
@hanka.br. Jako my máme normální rodinu, manžel doma moc není, když už, tak si třeba chvíli pohraje a pak si jde po svém, nějak extra se nehádáme, že by tu byla nějaká šílená atmosféra. Zrovna to jídlo je prostě sporný bod, o kterém se nepohodnem, ale zas to není, že by u nás létaly talíře. :roll: @Kačus82 Nepsala jsem o žádném monstrum dítěti. Nechápu příspěvek, viz vysvětlení o rodině. Jako hráblo, že bys už nějak zakročila? Nebo že bys dělala po jeho, ať nevzdoruje? :nevim: Spíš mi přijde, že jsem pořád v jednom kole. Všechno se točí kolem toho tříleťáka, protože je prostě náročný na pozornost. Neočekávám, že si bude způsobně celý den hrát sám. Ale aby nezískal dojem, že všichni budeme skákat jak on si pískne. :nevim:

Ono to není o šílené atmosféře, ale o tom, že otec nefunguje jako otec a podrývá tvou autoritu. nejste jednotní v tom, jak syna vychovávat a hádáte se. Chápu, že je pro vás jednodušší honit po poradnách malé dítě, než zcela zřejmý důvod jeho chování začít řešit u sebe.

blumen
Hvězda diskuse 54509 příspěvků 06.09.19 17:40

No tak mas nejedlika. Dej na vyber na snidani ze dvou jidel, at si jedno vybere. Das na stul a bud sni nebi ne, nenutila bycha nediskutovala o tom. Na obed neco, co sni, neco ma oblibeneho, ne? Moje taky nebude jist treba cely den, nema potrebu jidla, proste ji davam to, co sni, vybiram ja a pripadne dabam na vyber ze 2-3 veci. Proc se porad dokola dohadovat o tom samem dokola. Nekdo ji vic a nekdo min a nekdo ma omezeny jidelnicek. Kdybych to mela resit 5 let v kuse, zblaznim se. Sladkosti nedavam, max bonbon obcas, ale jestli sni na snidani jogurt nebo chleba s maslem a marmeladou nebo syrem je mi jedno.

blumen
Hvězda diskuse 54509 příspěvků 06.09.19 17:42

Spis zapracovat na tom, aby se oblekl a vypravil sam a podobne. Ze nezpiva pisnicky no a co, tak at si pohraje jinak (pokud teda jen nelita nesmysluplne po byte).

Paoloska
Echt Kelišová 8481 příspěvků 06.09.19 17:48

Co se týče toho jídla - rozhodně bych se s tím nezabývala celý den. Dala bych na stůl, pokud nesní, další jidlo je svačina, pokud nesní, další jídlo je večeře. Nebude jíst celý den, druhý den se to zlomí. Žádné pamlsky ani suché rohlíky, nic v mezičase. Dobrovolně hlady neumře. Chce to naprostou důslednost a jednotu vás rodičů.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama