Noční pomočování předškoláka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 14:33
Noční pomočování předškoláka

Pěkné odpoledne.
Na začátek diskuze bych Vás požádala o slušnost, protože vím, že to je hodně kontroverzní téma.
Mám syna předškoláka. Syn je od 2 let bez plen přes den. Nepomocoval se ani přes noc, tak jsem mu sundala plinu a hned co noc, to nehoda. Tak jsem plenu vrátila. Jsou to 3 roky a jsme na tom pořád stejně. Když má plenu, je sucho, když nemá, tak se počůrá.
Syn má dysfazii, zůstaly mu lehké „autistické rysy“ (velká fixace na rituály, nemá rád změny, špatně snáší cizí lidi a cizí prostředí) a je u něj podezření na ADHD (zatím jen vyslovila psycholožka, dál jsme to nezkoumali).
Nezažila jste některá něco podobného?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 14:48

Zazila, take radsi anonymně, syn ma take vyvojove problémy, neco podobneho jako vy, je mu 5 let a 3 mesice a na noc ma take plinu. Vysvetluju si to jeho nezralosti. Jsem ráda, ze v tom nejsme sami :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 15:01
@Anonymní píše:
Zazila, take radsi anonymně, syn ma take vyvojove problémy, neco podobneho jako vy, je mu 5 let a 3 mesice a na noc ma take plinu. Vysvetluju si to jeho nezralosti. Jsem ráda, ze v tom nejsme sami :-)

Syn je ve stejném veku. U něj mi jde o to, že on se nepocura, probudí se, jde na WC, ale jen když má plenu. Jak ji sundám, tak má nehodu. Dneska se pripocural, pak si došel na WC, ale záchvat, že potřebuje plenu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 15:09

Takze se zkrátka pocura. Tak mu tu plenu na noc davejte, asi na to prostě neni zraly, aby byl bez ni. Stejně na tom nic jineho nevymyslite :-) :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 17:09
@Anonymní píše:
Takze se zkrátka pocura. Tak mu tu plenu na noc davejte, asi na to prostě neni zraly, aby byl bez ni. Stejně na tom nic jineho nevymyslite :-) :hug:

Počůrá, ale jen bez pleny. A je mi ho s plenou líto. Navíc to leze do peněz, navíc je velký, tak už na něj za chvíli žádné nebudou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 17:21
@Anonymní píše:
Počůrá, ale jen bez pleny. A je mi ho s plenou líto. Navíc to leze do peněz, navíc je velký, tak už na něj za chvíli žádné nebudou.

No nas to taky tezce nese, rika, ze je velkej a plenu nechce. Ale abych prala třikrát do tydne kompletne celou postel, to taky nejde. Nechame ho usnout bez ni a kdyz usne, tak mu ji dame…napadlo me, zkuste to naopak, dejte mu ji a kdyz usne, tak mu ji vemte, treba kdyz rano zjisti, ze to slo i bez toho, tak se to podda. Asi je na tu plinu nejak fixovany a bojí se, ze by to bez ni nezvládl…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 17:27

Kamarádky syn je naprosto zdravý šikovný kluk, ale na noc musel mít plenu do 7 let. Všechna vyšetření v pořádku, jen dle doktorů prostě později dozrál v tehle oblasti. Celá rodina včetně kluka z toho měla pomalu trauma. Teď je mu 13, chodí na osmiletý gympl a na anabázi s nočním pomočováním si ani nevzpomene :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 17:32
@Anonymní píše:
No nas to taky tezce nese, rika, ze je velkej a plenu nechce. Ale abych prala třikrát do tydne kompletne celou postel, to taky nejde. Nechame ho usnout bez ni a kdyz usne, tak mu ji dame…napadlo me, zkuste to naopak, dejte mu ji a kdyz usne, tak mu ji vemte, treba kdyz rano zjisti, ze to slo i bez toho, tak se to podda. Asi je na tu plinu nejak fixovany a bojí se, ze by to bez ni nezvládl…

Jake plíny kupujete? My máme problém, že už mu jsou malé a protékají.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 17:35
@Anonymní píše:
Kamarádky syn je naprosto zdravý šikovný kluk, ale na noc musel mít plenu do 7 let. Všechna vyšetření v pořádku, jen dle doktorů prostě později dozrál v tehle oblasti. Celá rodina včetně kluka z toho měla pomalu trauma. Teď je mu 13, chodí na osmiletý gympl a na anabázi s nočním pomočováním si ani nevzpomene :)

Kdyby měl plinu a pocuraval se, tak to chápu. Mně je divná ta situace, kdy se počůrá jen bez plíny a s plnou se probudí a jde na WC.

Kassor
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 05.09.19 18:38

U nas to mame stejne, dcera je 2 roky bez plen pres den a na moc ji musi mit.. Je ji 5 let a ma atyp. autismus. Musi proste dozrat… Vi, ze je to dobre, kdyz to vydrzi az do rana, ale jeste se moc nedari. Kdyz ji vzbudim v noci na curani, tak se na povel nevycura, vzteka se a pak nemuze hodiny usnout. Takze jedine to musi vydrzet, kdyz se vecer nenalunda mlekem, tak to i vydrzi..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 18:59

@Kassor on se probudí sám. Dojde si na WC. Ale jen když má plinu.
Doktorka to strašně moc řeší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 19:14
@Kassor píše:
U nas to mame stejne, dcera je 2 roky bez plen pres den a na moc ji musi mit.. Je ji 5 let a ma atyp. autismus. Musi proste dozrat… Vi, ze je to dobre, kdyz to vydrzi az do rana, ale jeste se moc nedari. Kdyz ji vzbudim v noci na curani, tak se na povel nevycura, vzteka se a pak nemuze hodiny usnout. Takze jedine to musi vydrzet, kdyz se vecer nenalunda mlekem, tak to i vydrzi..

Muzu se zeptat, jak tezky ma ten atypicky autismus a jakou mate prognozu? Děkuji

Kassor
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 05.09.19 19:31
@Anonymní píše:
Muzu se zeptat, jak tezky ma ten atypicky autismus a jakou mate prognozu? Děkuji

Postupem casu si myslim, ze spada do spekta Aspegrova syndromu. Je lepsi a lepsi (dekuju za to), protoze v tech 3 letech, co jsme prosly vysetrenim, tak nebylo jeste vubec jasne, jak moc bude postizeni silne. Psycholozka rikala, ze nema zasazeny intelekt, takze prognoza je tim opimistictejsi. Je jina, ale je to chytra holka. Ma problemy v socialni sfere.

Kassor
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 05.09.19 19:35
@Anonymní píše:
@Kassor on se probudí sám. Dojde si na WC. Ale jen když má plinu.
Doktorka to strašně moc řeší.

Je mozne, ze ta plina mu to curani pripomeme… Telo tu plinku vnina jako signal, ze se nema zapomenout jit vycurat. Pokud tohle dela, tak si myslim, ze se to casem odboura, davala bych mu tu plinku, navykne si chodit v pripade potreby v noci na wc a jednou mu ji pak uz nedate… Ale zbytecne bych to neuspechala. Super je, ze se dojde vycurat a zvladne to. Ta plinka je jen jako pomucka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 19:46

@Kassor
A muzu se zeptat jeste, jak se ten atyp autismus u ni projevuje, v cem ma presne problémy?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama