Nechat dítě ve školce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 09:06
Nechat dítě ve školce?

Hezký den všem. Zajímal by mě Váš názor a Vaše zkušenosti. Dceři budou za měsíc 4 roky a v pondělí nastopila poprvé do školky (do té doby nikam nechodila, ani na kroužky). Chodí jen na dopoledne. Ve školce byla v létě na “táboře” (také pouze dopoledne), aby si zvykla na prostředí. První den nastopila na tábor s radostí a úsměvem. Od té doby tam nechce. Celý tábor i nyní. Prý se jí stýská a je tam moc velký rozruch, ale jinak prý s nikým a ničím problém nemá. Je zvyklá trávit čas s mladší sestrou a pár kamarády, nebo na hřišti, ale ne v takovém množství. Každopádně si myslím, že je čas na zvykání a chtěla jsem jím tam vydržet dávat (s pláčem) alespoň 14 dní, jestli se to srovná. Jenže další problém je můj vztah k paní ředitelce. Ponižuje mě před dcerou, je drsná, ve všem musí mít pravdu a se začleněním dcery do školky mi vážně vůbec nepomáhá. Takže co teď, vydržet, dát do jiné školky, nebo nechat doma s mladší dcerou?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Trojlístek
Závislačka 3974 příspěvků 04.09.19 09:12

Ty máš možnost dát ji do jiné školky? A nad čím musíš dál přemýšlet?

Machstep
Povídálka 46 příspěvků 04.09.19 09:14
@Anonymní píše:
Hezký den všem. Zajímal by mě Váš názor a Vaše zkušenosti. Dceři budou za měsíc 4 roky a v pondělí nastopila poprvé do školky (do té doby nikam nechodila, ani na kroužky). Chodí jen na dopoledne. Ve školce byla v létě na “táboře” (také pouze dopoledne), aby si zvykla na prostředí. První den nastopila na tábor s radostí a úsměvem. Od té doby tam nechce. Celý tábor i nyní. Prý se jí stýská a je tam moc velký rozruch, ale jinak prý s nikým a ničím problém nemá. Je zvyklá trávit čas s mladší sestrou a pár kamarády, nebo na hřišti, ale ne v takovém množství. Každopádně si myslím, že je čas na zvykání a chtěla jsem jím tam vydržet dávat (s pláčem) alespoň 14 dní, jestli se to srovná. Jenže další problém je můj vztah k paní ředitelce. Ponižuje mě před dcerou, je drsná, ve všem musí mít pravdu a se začleněním dcery do školky mi vážně vůbec nepomáhá. Takže co teď, vydržet, dát do jiné školky, nebo nechat doma s mladší dcerou?

Změnit školku. Jestli se takhle chová k Vám.. Tak jak se asi chová k dětem

PaníBovaryová
Kelišová 5198 příspěvků 04.09.19 09:16

To, ze ji budou 4roky nic neznamena, kazde dite je pripravene jindy jit do skolky. Bud ji vyber jinou nbeo nech doma. Nechapu, proc ji zbytecne stresovat :roll:

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 99 inzerátů 04.09.19 09:17

Jsem pro jinou školku :wink:

Asi potřebuje lidštější přístup, a co vím, tak většinou ředitelky si spíše vybírají ucitelky s podobným přístupem jako mají ony…

blumen
Hvězda diskuse 54526 příspěvků 04.09.19 09:28

A jak te jako ponizila a jak byla drsna behem 3 dnu? Chtelo by to konkretni priklad.
Jinak pokud jsi ji nepripravovala na skolku krouzky a nicim, tak nemuzes cekat, ze tam najednou bude od prvniho dne chodit s usmevem.

aknadar
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 04.09.19 09:28

Tak já bych si nenechala kálet na hlavu a rozhodně tedy ne před dcerou. A určitě bych ji tedy dala jinde.

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10630 příspěvků 04.09.19 09:31

Syn taky pondělí a úterý OK, dnes šel s brekem, ale prostě šel. Ano jsem doma s mladší dcerou, ale kolektiv ma rád - v herně si vyhraje ani mě nepotřebuje jen sem tam přiběhne řekne mami a běží. Teď mu vadí ze tam nejsem no. Chodi domů ihned po obědě a chodime na 8h takže tam je 3,5h. Do pátku jde a pokud by se to do příští středy nezlepšilo tak bych pro něj šla po svačině. I když jeto pro me časově na prd - v 8h tam prijde a v 9:30 bych pro něj zase měla jít, jenže pred 9 chodí spát malá. Ale každopádně učitelky jsou super.

Pokud by se mi nezdály učitelky, potažmo ředitelka bych asi volila jinou MŠ..

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21561 příspěvků 04.09.19 09:33

A jak tě ponižuje před dcerkou?
Pokud má opravdu takhle ošklivý přístup, tak bych se pokusila změnit školku, jestli ta možnost vůbec je.
Jinak bych to řešila podle situace - pokud můžu dítě nechat doma, nechala bych doma a hledala jinou školku, pokud ale musíš do práce, tak tím je „vyřešeno“ a je potřeba si promluvit s učitelkou a domluvit nějaký rozumný přístup, jak dceři vstup do školky ulehčit. :nevim:
A rozhodně bych se nenechala ponižovat, už vůbec né před dcerkou, a tak bych to i ředitelce řekla, že pokud chce něco řešit, tak si můžete domluvit schůzku bez přítomnosti dítěte (a na tu schůzku eventuálně dorazit i s manželem, aby si měla oporu a zároveň aby se ředitelka trochu uklidnila - tatínci na ně většinou platí)

scentini
Závislačka 3685 příspěvků 04.09.19 09:39

Ja nechapu, proc musi chodit do skolky deti, kdyz nechteji a nemusi( mama je doma). Mam 5 a pul letou, byla semnou doma a nastopila ted do skolky a uplne v poho. Libi se ji tam, tesi se tam. Ve 4 letech by ji bylo taky smutno. Jinak chodila na krouzky nebo na hlidani kdyz jsem chodila cvicit. Jsi doma, tak si ji nech doma.

DelCampo
Nováček 8 příspěvků 04.09.19 09:40

Ohledne toho ponizovani, na kazdy druhy dotaz mi odpovi, ze jsem si mela poradne precist informacni email a proste mi neodpovi (ta informace tam skutecne nebyla), kdyz dceři (unavene, nestastne) pomaham do backurek, smeje se mi s poznamkou “no to cumim jak ji obstaravate, ona to umi prece sama”.. Proste takove ustepacne jakoze vtipne poznaky. Obcas vulgarni vyrazy. Kdyz jsem dceru vyzvedavala, rekla malemu chlapeckovi “vyfic nahoru, tady uz nemas co dela”. Nebo kdyz dceri rekla mas tu maminku a dcera nereagovala, rekla “no, ty, kdo jinej, jsi hlucha”. Deti ji berou, nerozumi jejimu humoru, ironii atd. Dcera s ni vazne problem nema. Jen ja. Proc ji okamzite nedam jinam? Z financnich duvodu, logistickych atd. I kdyz vsechno by slo nejak prekonat. Problem ale je, ze kdyz ji dam jinam, nevyresi to jeji problem, ktery se skolkou ma (styskani a hodne deti), na to by naopak bylo lepsi vydrzet.

kruel
Kecalka 490 příspěvků 04.09.19 09:41

Asi bych volila jinou školku, nebo bych si ji spíš nechala doma a do školky by šla až jako předškolák. Však jí nic neuteče a vy si společně užijete doma, na výletech, v zoo dopoledne bez lidí atd. ;) Já to tak měla a doteď na to vzpomínám, bylo k nezaplacení :kytka: :hug:

VilaAnalka
Stálice 87 příspěvků 04.09.19 09:45

Zmenila bych skolku a aspon u mladsiho ditete se chytla za nos a socializovala vcas.

kruel
Kecalka 490 příspěvků 04.09.19 09:48

@VilaAnalka
Nemusí to být vždy o socializaci…povaha dítěte se prostě změnit nedá, pokud je introvert.

karkarka
Závislačka 4270 příspěvků 04.09.19 09:53

@DelCampo tak to chování ředitelky je síla. Udělala bych ji tam pěkny kravál a dite dala do jiné školky.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama