Má pravdu učitelka v MŠ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 06:25
Má pravdu učitelka v MS?

Holky, prosím o názor. Syn prvně nastoupil do MS, má 3.5 roku. Je samostatný, obleče se, nají, krásne mluví, je hodný, neubližuje. Ale první den byl horor, celé to proplakal. Druhý den už ráno řev, táhla jsem ho za ruku s revem, místo 2 min cesty bylo 15 min, v šatně mi zdrhl ven, že tam nechce (chtělo se mi taky brečet z toho) nakonec mi ho učitelka pomalu odtrhla a řekla, ať jdu. Třetí den ho vedl tatínek, taky plakal, ale ve školce podle učitelky už moc ne, jen trosku u oběda, kdy už přijdu. (byla jsem se něj (tajné) podívat na zahradu přes plot a hrál si s dětmi. Je fakt, že nikoho jsem tam ráno plakat neviděla. Prý tam děti neplacou, jen on (řekl mi syn), Včera mi ale učitelka řekla, že by bylo lepší, ať si ho nechám čtvrtek, pátek doma. Pátky jsem chtěla urcite nechávat doma. Ale i ten čtvrtek? jak mi to teď přišlo lepší už, že neplakal, tak se zas bojím, že v pondělí to bude zas hrůza. Tak jsem se jí na to ptala, že už dneska ani neplakal a ona mi řeka, že ho musela druhá učitelka utesovat a vodit za ruku po zahradě, že musí se věnovat i jiným dětem..že mi radi dobře a dnes a patek ať je doma.

Holky, nejsem matka, co zuby nehty brání sve dítě a nepřipusti jiný názor, vím, že učitelka je tam s ním a asi vi co dela. ALE jeho opravdu po zahradě nikdo nevodil, jezdil s s detma na kole,, smál se, hrál se na písku. Navíc se desim zas pondelka, když půjde po 4 dnech. Včera mi řekl, ze do skolky chce a zě možná bude ještě trochu po mně plakat.

Nemám s tím problém, jsem na RD, spíše mě zaráží trochu, že učitelka chce mít o starost min a o to víc se to zvykani na školku protáhne. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 54843 příspěvků 05.09.19 06:32

To je názor od názoru, já tam kluka nedávala, nemám školku moc v lásce. Chodil tak dvakrát týdně, ezi detma byl hodně i se mnou.

fera21
Kecalka 353 příspěvků 05.09.19 06:32

A stála jsi tam celou dobu, co byli venku? Ať ho dneska zkusí do té školky odvést někdo jinej. A nebo mu slíbit, že když bude hodnej a nebude plakat, tak dostane nějakou drobnost.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 05.09.19 06:35

Udelej to, co rika ucitelka. Maji praxi, vedi co delaji, v pondeli pojede jejich rezim od znova a bude to lepsi. Ja nase ucitelky taky v podobnym pripade poslechla, dite bylo pak po tydnu ok. Tam nejde o starost min pro ucitelku, ale o nove deti, co se take adaptuji a zacnou rvat pak uplne stejne jako ten tvuj. Tam jsou vsichni jak opicky. Takze ony pockaji az ostatni uz budou v pohode, pak se muzou venovat tomu tvymu. Ja je uplne chapu. A vam 4dny nic neudelaj. Pak si zvykne a bude tam chodit furt. Ted je zacatek skolky teprv

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 05.09.19 06:36

Já bych ho dnes dala. U nás nastoupily letos nove tříleté děti a první dva dny se jedna učitelka věnovala převážně jim, seděly ji na klíně, některé plakaly, některé se jen tvářily jak hromádka neštěstí, ale byly s paní učitelkou, včera už na ní visela jen jedna holčička. Od toho tam učitelky jsou. A klidně bych ji řekla, že jsem viděla, jak si na zahradě hraje a nikdo ho nevodi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 06:40
@fera21 píše:
A stála jsi tam celou dobu, co byli venku? Ať ho dneska zkusí do té školky odvést někdo jinej. A nebo mu slíbit, že když bude hodnej a nebude plakat, tak dostane nějakou drobnost.

No to ne, asi jen 15 min. Včera ho vedl tatínek, plakal ráno, pak šel do třídy dobrovolně. Druhá mladá učitelka mi řekla, že když vidí tatinci, děti tolik neplacou. Úplatky nabízím pořád :grin:už jsem mu koupila auto, které si vybral, lsksm ho na další, ale nějak se nedá osalit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 06:41
@ProfZav píše:
Já bych ho dnes dala. U nás nastoupily letos nove tříleté děti a první dva dny se jedna učitelka věnovala převážně jim, seděly ji na klíně, některé plakaly, některé se jen tvářily jak hromádka neštěstí, ale byly s paní učitelkou, včera už na ní visela jen jedna holčička. Od toho tam učitelky jsou. A klidně bych ji řekla, že jsem viděla, jak si na zahradě hraje a nikdo ho nevodi.

Víš, já, se právě divím, projdu si jak Mimoň, že syn jediný pláče.. Přitom na schůzce na ředitelka říkala, že pláče 3/4deti. Tak jsem z toho taková rozhozena a cítím se snad i blbě, že dítě poprvé pláče :roll:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 05.09.19 06:43
@Anonymní píše:
Víš, já, se právě divím, projdu si jak Mimoň, že syn jediný pláče.. Přitom na schůzce na ředitelka říkala, že pláče 3/4deti. Tak jsem z toho taková rozhozena a cítím se snad i blbě, že dítě poprvé pláče :roll:

Nás taky plakal, když nastupoval a nebyl jediný. To si sedne, neboj.

Alyss1
Závislačka 3161 příspěvků 1 inzerát 05.09.19 06:45

Ano poslechla bych ucitelku. Taky davam syna jen 3× v tydnu. Je to pro ne dlouhe nekolik dni za sebou v kuse.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10397 příspěvků 05.09.19 06:45

Já bych asi dítě poslala. Když dcera chodila do školičky (děti chodily občas), říkala, že delší prodlevy mezi docházkou jsou problém. Pokud se syn lepší, zkusila bych to. S tím, že řekneš učitelce, že sám chtěl - což chtěl.

Kdyby to byl problém, můžeš to řešit příští týden podle učitelky.

zuza92
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 05.09.19 06:48

Kdybych byla doma na RD zkusila bych to postupně. Dávat třeba jen 2× týdně pak 3×. Klidně půl roku než bych viděla, že je syn v pohodě. Ale mám třeba kamarádku co dala děti od prvního dne hned i na spaní a taky si zvykly. Pokud ho tam chceš dát, nemůžou tě nutit nechat ho doma.

fera21
Kecalka 353 příspěvků 05.09.19 06:52
@Anonymní píše:
No to ne, asi jen 15 min. Včera ho vedl tatínek, plakal ráno, pak šel do třídy dobrovolně. Druhá mladá učitelka mi řekla, že když vidí tatinci, děti tolik neplacou. Úplatky nabízím pořád :grin:už jsem mu koupila auto, které si vybral, lsksm ho na další, ale nějak se nedá osalit.

Takže zbývalo spoustu času na pláč, ono děti umí změnit náladu celkem rychle. To je hezký, že už je v tomhle věku těžko zkorumpovatelnej :D Ta prodleva by ale mohla být daleko horší, než pevnej režim. Zvykne si, že si, s prominutím, vyřve pauzu a bude to pak zkoušet o to víc. Jestli fungují prarodiče, tak by ho tam mohli odvést a přijít pro něj i oni a nahrát to na to, že jsou na tu školku zvědaví a on, protože už je velkej kluk, by jim ji mohl ukázat :D. Prostě nějak ho zblbnout. Není to sice čestné, ale mohlo by to být efektivní.

Kukacka123
Závislačka 4217 příspěvků 05.09.19 06:53
@zuza92 píše:
Kdybych byla doma na RD zkusila bych to postupně. Dávat třeba jen 2× týdně pak 3×. Klidně půl roku než bych viděla, že je syn v pohodě. Ale mám třeba kamarádku co dala děti od prvního dne hned i na spaní a taky si zvykly. Pokud ho tam chceš dát, nemůžou tě nutit nechat ho doma.

Mam stejny nazor. Pokud bych byla doma na RD, tak bych nedavala hned na cely tyden. Ale treba jen na dva dny, na tri a postupne pridavat ;) deti si samozrejme zvyknou, ale nekterym to holt trva a placou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 06:59

Dobře, nechám ho dnes doma. Když to bude příští týden zvládat líp, tak bude chodit do toho čtvrtku, když ne, tak jen ty tři dny. Ale ja k se tu taky píše, bojím se, že Budem zas na začátku a pořád dokola.. Vím, že to bude to stejne, jako když bude třeba nemocný. Trošku mě ale dostalo, že řekl, že už chce jít a já ho nechám doma :mrgreen: no je to zapeklite :roll:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 05.09.19 07:05
@Anonymní píše:
Dobře, nechám ho dnes doma. Když to bude příští týden zvládat líp, tak bude chodit do toho čtvrtku, když ne, tak jen ty tři dny. Ale ja k se tu taky píše, bojím se, že Budem zas na začátku a pořád dokola.. Vím, že to bude to stejne, jako když bude třeba nemocný. Trošku mě ale dostalo, že řekl, že už chce jít a já ho nechám doma :mrgreen: no je to zapeklite :roll:

U nás byly delší pauzy vždycky na prd. Když byl syn nemocnej, tak pak zase že do školky nechce a už natahoval. Kdybys musela chodit do práce, tak to neřeší a dáš ho tam.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama