Předškolák neslyší samohlásky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
16146
22.12.19 22:48

@MartinKa36 syn v PT hodně trénoval sluchovou analyzu. Pred vstupem do prvni třídy dokazal určit prvni, posledni hlasku. Hlaskovat slova i skladat „roboti rec“ zpět do slov. Hrat si se slovy a menit v nich hlasky jen sluchem. O prázdninách, pred nastupem do prvni třídy, si byl uz schopný po písemenkach ledacos přečíst. Od zari v prvni tride, cist se uci slabikovanim a nemel sebemenší problem na tuto metodu přejít. Cte pomerne pěkně, slabiky vidi pekne, hlaskovani je pro nej s
oporou a kontrolou, kdyz narazi na složitějším slovo, ale slabikovani je pro nej rychlejší forma cteni. Diagnostikovana VD expresívní, kvuli ktere ted odklad mel.

Mladsi syn bude mit sest v kvetnu a jedeme stejnou hravou formou sluchovou analyzu slov co delal starsi v PT, pomalu a krasne mu to naskakuje. A zacina skladbu slov krasne sluchem slyset a rozkládat.

Jinak v SPC po něm chtěli sluchovou analyzu a syntézu, kdyz jsme byli v lednu na posouzeni skolni zralosti :roll: tam samozdrejme pohorel.

Příspěvek upraven 22.12.19 v 22:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
22.12.19 22:48

@123Soňa Děkuju. Jsem ráda, že to tak má víc dětí. U starších jsem to nezažila, už jako předškoláky je moc bavilo hrát slovní fotbal a hláskování jim vůbec problém nedělalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
22.12.19 22:50

@MartinKa36 Sfumato ani genetická meteoda u nás na škole asi nehrozí. Máme tu jen vesnickou malotřídku, učitelka prvnňáků je v důchodovém věku, není ani kvalifikovaná pedagožka - kvalifikaci si už kvůli věku dodělávat nemusí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
22.12.19 23:18

@monika215 mám dva odkladové předškoláky, 6 měli o prázdninách a syn přesně jako ten tvůj vyhláskuje slovo jen souhlásky. Dcera pozná v mluveném slovu jen první A poslední písmeno. Neřeším :nevim: vše se naučí ve škole

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30113
23.12.19 08:14

@monika215 Syn jen neslyšel ještě ani v listopadu teď v první třídě (je červnový), dle učitelky zcela v normě, postupně se to lepší (už zvládá v pohodě prní slabinku, čtyřpísmenná slova napíše většinou bez chyby). Jako odklad bych kvůli tomu fakt nedávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8706
23.12.19 09:17

Do září je ještě fůra času, to mu do té doby naskočí. Je fajn, že se mu věnuješ a zkoušíte to :palec: ale určitě je ještě brzy na nějaké závěry…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8997
23.12.19 11:37

Obě děti mi tohle dělaly, starší kolem 6ti let, mladší tedy už v 5ti, ale touto fází prošly. Starší docvakly slabiky, jakože M a A je MA až v září v první třídě, mladší asi o rok dříve. Mmch starší je ve 4.třídě a má samé jedničky, nepoznamenalo ji to ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24870
23.12.19 16:34

Syn mel 6 v cervnu a jeste v cervenci neslysel ve slovech R. Od zari je ve skole a jde mu vse skvele, i uz relativne dobre cte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2760
23.12.19 17:56

Učím prvňáky. V tuto chvíli po dětech chci aby poznali první a poslední hlásku a první (jednodušší) slabiku. Dál jim třeba řeknu hlásky M-Á-M-A a chci, aby z toho složili slovo. Naopak taky, když řeknu např. slovo osel, tak aby, klidně s mojí pomocí, řekly jednotlivé hlásky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
23.12.19 19:44

Holky moc děkuju, uklidnily jste mě. Odklad řěšit nebudu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu