Moje dcera je línější

Anonymní
17.12.19 13:29

Lina triletacka

Ahoj holky :mavam:
Píšu z mobilu.
Moje holka(3,5r) je takova linejsi. Chapu, že nemusí sdilet moje nadšení pro sportovni aktivity, ale ji vyložene nebaví vubec pohyb v jakekoliv forme..Prijde mi v poradku, že je spis na maľovani, spivani a takovou tu kreatívni činnosť. Ale vadí mi, že má vysoký prijem a neustále by papala(varím zdrave, ale neustále vyžaduje maslo, orechy, ovoce, bonbony-nedostane ide mne-jenom specialni príležitosti) a od mala je spis takova dobre stavena. bohuzel i Prochazky mi proknoura, u lyžovaní se hodí do zeme, na sokolovi po prvnim neúspechu se začne Valet, schody do patra utrpení..jediný co, tak plave, tak aspoň tohle delame v klidu. snazim se ji dat do základu správni pomer príjem a vydaj, ale nevím už jak pohodove to delat.po aktivite dovolim i treba kapsicku nebo syr pletený, sladký knedliky..nemotivuje..spis se snaží ukončiť aktivitu a jit jist :zed:
Ani nevím čo chci slyset, treba názor jak to delate vy s pohodlným ditetem. dekuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

Anonymní
17.12.19 13:40

Když ji sport / pohyb nebaví, tak hlavně ji nenutit, vytvoříte jí tak celoživotní blok k pohybu. Pokud ji baví plavat, tak ji v tom podpořte, však nemusí dělat 20 sportovních aktivit, stačí to plavání. Pokud jí budete dávat zdravé jídlo, ovoce a zeleninu a do toho aspoň 1× týdně to plavání, tak nevidím problém. Nezdravé slané / sladké dobroty jí nezakazujte, o to víc to bude vyhledávat nebo potají jíst. Jednou týdně jí za odměnu dejte něco nezdravého. Takhle spíš vychováváte pubertální anorektičku / bulimičku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1351
17.12.19 13:42

A co treba tancovani v nejaky skupine, to by ji nebavilo? Nebo skakani na trampolinach… Neco zabavnyho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 13:43

Takhle k tomu sportu získá akorát větší odpor když do toho bude nucena. A s tím jídlem, když bude mít hodně ovoce a zeleniny, domácí stravu zdravou tak by neměl být problém, a přece nemusí sníst všechny sladkosti na posezení :nevim: každopádně zakazovat jí čokolády nebo podobné věci se fakt nevyplatí protože to akorát bude jist někde tajně aby jste ji neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 13:51

Tvůj postup je otřesný. Snažíš se o něco, co má dítě v sobě jinak. Však plave, proč na ni hazes další aktivity. Dyť je tak malá. Tak ji podporuj v tomhle jednom a pořádně. Ona není a nikdy nebude tvá kopie. Tímhle přístupem ji otravis a jen co dostane rozum, tak změní i pristup k jídlu. Vidím v tom takový hezký náběh na bulimii. Dcery mám dvě. Jedna se věnuje pouze jediné sportovní aktivitě která ji baví, u toho ty bys vyletěla z kůže, poněvadž ty můžeš tak maximálně sedět na zadku a povzbuzovat, poněvadž se jedná o estetický sport. Ta druhá je sportovně všestranná, ale to jaksi nejde zvládat vše. Takže se hledá rovnováha a celkem to jde. Mně třeba zase nevyhovuje extrémní aktivita druhé dcery, nikdy nic není ideální. A jinak se laduji obě stejně. Žádná omezení nemají a jsou zdravé. Tohleto extrémní dodržování výživy sama vidíš nikam nevede. Nevím čím to, ale právě zrovna tyhle děti jsou ty dobře stavěné, čím to kde děláte chybu když jste takové odbornice na výživu? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 13:56

Me teda to nastavovani vyvazeneho pomeru prijmu a vydeje u trilete holcicky dost děsí 8o nemam line dite, ale ja sama byla v detstvi pohodlna. Jedine, co bych me mame vycetla, ze mi kazdy caj osladila dvema lzickami cukru nebo mi dala horalku, takze celozivotne bojuju s silenyma chutema na sladke.

A jinak se smir s tim, ze nebude vrcholova sportovkyne, ale rekreacni muze byt, pokud ji od toho svymi ambicemi neodradis. A kdyz budes furt vzdychazt a nebudes spokojena, ze tve dite nesplnuje tve predstavy, tak ona to bude citit a zalozis ji na silene celozivotni mindraky. Mimochodem, kdo ti napovidal, ze tva dcera musi byt ambiciozni sportovkyni, aby byla „dobre“ dite? Proc radeji nejsi hrda na to, co ji jde a co ji bavi? To ti neni dost dobre? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17780
17.12.19 13:59
@Trojlístek píše:
Tvůj postup je otřesný. Snažíš se o něco, co má dítě v sobě jinak. Však plave, proč na ni hazes další aktivity. Dyť je tak malá. Tak ji podporuj v tomhle jednom a pořádně. Ona není a nikdy nebude tvá kopie. Tímhle přístupem ji otravis a jen co dostane rozum, tak změní i pristup k jídlu. Vidím v tom takový hezký náběh na bulimii. Dcery mám dvě. Jedna se věnuje pouze jediné sportovní aktivitě která ji baví, u toho ty bys vyletěla z kůže, poněvadž ty můžeš tak maximálně sedět na zadku a povzbuzovat, poněvadž se jedná o estetický sport. Ta druhá je sportovně všestranná, ale to jaksi nejde zvládat vše. Takže se hledá rovnováha a celkem to jde. Mně třeba zase nevyhovuje extrémní aktivita druhé dcery, nikdy nic není ideální. A jinak se laduji obě stejně. Žádná omezení nemají a jsou zdravé. Tohleto extrémní dodržování výživy sama vidíš nikam nevede. Nevím čím to, ale právě zrovna tyhle děti jsou ty dobře stavěné, čím to kde děláte chybu když jste takové odbornice na výživu? :think:
:potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 14:01

To tancovaní ešte zkusim vymyslet. trampolinu delame. skoda je že treba tancovaní ji baví, ale pouze do doby než se splete.pak se zase urazí a hodí do zeme. zmrzku, bonbon, palacinky, keks a Jine mnamky má ode mne aspoň 2×tydne..navyšovať se mi nechce nakolik ve školce často nejaký dort, lizatko nebo bonbon dostane. jenze čo mne trápi je proste i tá Prochazka kde knoura, vzdycha a chrci. zhorsilo se to, čo nejsme schopní uspať nikde poobede.ale ten pozadavek na neco k jidlu je treba co 15min 8o a ja ji vysvetluji pak že nemuze tolik a reknu že po hlavnim jidle, nebo kdyz nastúpime do autá atd..ale ona se mi normálne vrhá na maslo :nevim: praseci mast, šunku, syr neustále :nevim: a do toho se nechce hybat :cert: neprijde mi fajn to ponechávať takhle prírode. jediny co mne ted napáda je, jestli takhle nekompenzuje únavu. spi v noci 10,5hodiny.pres den to opravdu zadnou formou nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.12.19 14:02

Hele mám to stejně. Ty rady výše nečti. Moje dítě nedostává sladké, to jen minimálně, pije vodu, stejně je oplácaná, má tak blbý matabolismus. Snažím se vařit tak nějak co nejvíce jednoduše a nekaloricky, ale s dítětem je to složité. Navzdory radám a řečem všech lidí, kteří to nezažili, prostě nedonutíš jíst dítě jídlo, které je mu hnusné a o hladu ho nechat jde taky těžko. Pravda je, že jak se dostane ke sladkému, je jak nezavřená ( třeba vánoční besídka :zed: ) ale dávat jí to prostě nemůžu, protože už tak má váhový problém. Sport. To je někdy až nepochopitelné, jak lidi jako já a manžel můžou mít dítě tak moc bojkotující jakýkoliv pohyb. Ona nechce ani na procházku. Naštěstí lyže miluje, sjezd tedy. Ale to není pravidelný sport. Teď je jí 8 a lepší se to, vybrala si sport a má 3× tádně tréninky, dobrého trenéra a baví jí zapásy, trenér ji bere, i když zatím moc neumí, tak je motivovaná. Ale je to peklo prostě. Já přesně vím, co píšeš, co myslíš a jak je to zoufalé. A nechat ji být nemůžu, byla by 3× taková. Ach jo. Nezbývá ti než omezovat „špatné jídlo“ ( to mě vždycky pobaví, prý nedávejte jí sladké, to moje dítě vidí jednou za 14 dnů) a motivovat a motivovat k pohybu. Čím déle ji necháš, tím složitější pro ni ten pohyb bude.

• Nahlásit
  • Citovat
17.12.19 14:03

Jinak i mě vždy bavily spíše estetické sporty a měla jsem pro ně i lepší předpoklad. Nutit mě rodiče do atletiky, ježdění na kole a turistiky, tak se tedy asi taky nedomluvime. Univerzální sport u nás bylo lyžování a to jen s taťkou, mamka raději běžky. I takhle to jde, nic se nemusí na sílu přes založení a předpoklad dítěte. A nikdo nikdy neřekl, že jsem líná a nikdo si to nemyslí ani teď. Jen prostě preferuji jinou sportovní větev, pro kterou mám fyzické předpoklady. To je tanec, balet a moderní gymnastika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 14:09
@Anonymní píše:
To tancovaní ešte zkusim vymyslet. trampolinu delame. skoda je že treba tancovaní ji baví, ale pouze do doby než se splete.pak se zase urazí a hodí do zeme. zmrzku, bonbon, palacinky, keks a Jine mnamky má ode mne aspoň 2×tydne..navyšovať se mi nechce nakolik ve školce často nejaký dort, lizatko nebo bonbon dostane. jenze čo mne trápi je proste i tá Prochazka kde knoura, vzdycha a chrci. zhorsilo se to, čo nejsme schopní uspať nikde poobede.ale ten pozadavek na neco k jidlu je treba co 15min 8o a ja ji vysvetluji pak že nemuze tolik a reknu že po hlavnim jidle, nebo kdyz nastúpime do autá atd..ale ona se mi normálne vrhá na maslo :nevim: praseci mast, šunku, syr neustále :nevim: a do toho se nechce hybat :cert: neprijde mi fajn to ponechávať takhle prírode. jediny co mne ted napáda je, jestli takhle nekompenzuje únavu. spi v noci 10,5hodiny.pres den to opravdu zadnou formou nejde.

Jeste me napadlo, že ona je fakt malá. Myho kluka prochazky nebavily a lnoural taky, takze jsem musela nakonec saskovat s klackem po lese, ze jsme komando, nebo pozdeji, ze natacime film o bojovem umeni a dinosaurech. A rozhlidni se na koupalisti, kolik deti ve 3,5 plave 8o bavilo ho jezdit na kole na koupaliste a tam stavet hrad. Ze by si dal jezero tam a zpatky, fakt mi prijdes, ze nejsi normalni 8o

Ted je mu 8 a po skole jde na hodinu na zahradu okopavat micem fasadu, ve 3 tak fakt nevypadal.

A jeste s tim maslem- hele, nemuzu si pomoct, ale nema hlad? Jak jste vysoci s manzelem? Ty „udelane“ deti potom hodne rostou a jsou velci.

Jinak se koukni do tabulek, pripadne konzultuj pediatra, takhle na internetu mi pripada, ze to nemas v hlave v poradku :nevim: pamatuju si podobnou maminku s tlustym ditetem a pak dala fotku uplne normalni stihle holcicky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4098
17.12.19 14:11
@Anonymní píše:
Ahoj holky :mavam:
Píšu z mobilu.
Moje holka(3,5r) je takova linejsi. Chapu, že nemusí sdilet moje nadšení pro sportovni aktivity, ale ji vyložene nebaví vubec pohyb v jakekoliv forme..Prijde mi v poradku, že je spis na maľovani, spivani a takovou tu kreatívni činnosť. Ale vadí mi, že má vysoký prijem a neustále by papala(varím zdrave, ale neustále vyžaduje maslo, orechy, ovoce, bonbony-nedostane ide mne-jenom specialni príležitosti) a od mala je spis takova dobre stavena. bohuzel i Prochazky mi proknoura, u lyžovaní se hodí do zeme, na sokolovi po prvnim neúspechu se začne Valet, schody do patra utrpení..jediný co, tak plave, tak aspoň tohle delame v klidu. snazim se ji dat do základu správni pomer príjem a vydaj, ale nevím už jak pohodove to delat.po aktivite dovolim i treba kapsicku nebo syr pletený, sladký knedliky..nemotivuje..spis se snaží ukončiť aktivitu a jit jist :zed:
Ani nevím čo chci slyset, treba názor jak to delate vy s pohodlným ditetem. dekuji :kytka:

A víš, proč to jídlo nejspíš pořád vyžaduje? Protože jí to chybí, její tělo si o to říká. Děti jsou jiné, rostou a potřebují více energie a potřebují jíst rozumně od všeho trochu, dokonce i to máslo a sladké potřebují. A možná i tím jí chybí energie, pokud jí to nedopřáváš… Když je kreativní, tak co pojmout procházky jinak? My v tomto věku věčně museli chodit s košíkem a holky sbíraly vše možné. Doma z toho potom tvořily. Nebo lítaly po lese, hrály na schovku a třeba stavěly domečky. Celkově je procházky nebavily, pokud nebyl zajímavý cíl nebo pokud nejely na odrážedle… Ve 3,5 je na nějakou extra sportovní aktivitu malá. Starší třeba už v tomto věku zvládla kolo i lyže, ale mladší ani omylem. Za to ale mladší mnohem lépe maluje. Pokud tvá dcera ráda maluje a tvoří, tak jí v tom podporuj. Jestli ráda zpívá, tak co si u toho i zatancovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14177
17.12.19 14:13

Jejda, pri tom vyctu sportovnich aktivit mam uplne osypky.

Chapu ale, ze se obavas o jeji zdravi a aby nepribrala. Ja jsem vzdy byla a budu pecival, ale na sladke nejsem a jako dite jsem byla vyslovene nejedlik. Takze s nabiranim vahy jsem problem nemela. Jsem ale velmi stastna, ze me rodice nikdy do sportu nenutili. Na plavani jsem nechodila, nebot jsem byla nonstop nemocna. Lyzovani vzdali okamzite, kdyz jsem se bala sjet na lyzich takovy mini kopecek. A celkove me do zadneho pohybu nenutili, diky nebesa za to. Pro mne by to bylo vyslovene za trest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
17.12.19 14:14

Moje 3,5 letá je také líná a to tak, že si přeje od Ježíška výtah (bydlíme v rodinném domě s obytným podkrovím) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 14:16

Jinak pokud umí 3.5 lete dítě plavat v pravém slova smyslu, tak rozhodně není líná. Nikdy jsem se na to nezamerovala, ale takhle malé dítě jsem dávat šířky a délky na bazénu, ani koupališti neviděla. V tomhle věku šlo vždy a pouze o hraní a blbnutí ve vodě s rodiči, popřípadě sourozenci. Pokud se tak vrhá na základní jídlo, tak máš ve svém jídelníčku pro ni velký výživový deficit. Hoď se do klidu a nechtěj nemožné, chtěj to úměrné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama