Názor na dítě, které ubližuje?

Anonymní
15.12.19 20:42

Názor na dítě které ubližuje?

Pěkný večer, mám doraz.. Dnes se mi vrátil syn z víkendu.. Všimla jsem si že si syn hraje s mladším braskou až najednou slyším jak mladší pláče.. No tak se jdu kouknout co se stalo proč malej pláče.. No a vidím jak starší syn ho přikryl dekou a lehnul si na nej(ne plnou váhou).. Staršímu jsem vyndala, že to dělat nemůže že je ještě malinký, že by ho mohl udusit a musel by malej do nemocnice.. Vypadali to, že to pochopil.. No a za chvíli zase slyším jak malej pláče.. Opět ho starší přikryl dekou a deku přes něj držel, aby se nemohl chudák dostat ven. Naštěstí ani v jednom případů se malýmu nic nestalo. Staršímu sem Teda už naplacala a znovu mu se snažila vysvětlit, že tohle dělat nemůže. Pak už teo tedy neudělal. Abych se přiznala tak nevím co od staršího očekávat, když takhle ubližuje. Máte někdo zkušenost popř. Jak jste to řešili? Zlepšilo se to nebo zhoršilo? Bojím se aby mladšímu stársi něco neudelal, když budu třeba na wc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18812
15.12.19 20:49

Kolik jim je let? Podle popisu mi to prijde normalni detske blbnuti proboha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12812
15.12.19 20:49

Neprijde mi to nijak pres caru, nepises, kolik je detem, ale deti se proste mordujou. Moje se maji rady a obcas v zapalu boje litaj chlupy. Nejstarsi tem mladsim dela naschvaly porad, nosi to ze skoly. Kdyz je fakt zle, nasleduje nejaky trest (u nas se chodi „premyslet“ na dobu neurcitou). Vysvetlovani az tolik nepomuze, deti moc nechapou, ze mohou opravdu ublizit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12812
15.12.19 20:50

@Eemii Tak koukam, ze se shodnem ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
670
15.12.19 20:50

Kolik je dětem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 20:54

Staršímu je 6 let, mladšímu 15 mesicu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 20:55

@Hobitka 6 let a 15 měsíců

• Citovat
  • Nahlásit
19657
15.12.19 20:56
@Anonymní píše:
Staršímu je 6 let, mladšímu 15 mesicu

Tak to je dost velke, navic aby sestiletak mordoval rocni dite? Byla bych tvrda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 20:58

Právě proto jsem chtěla názor, protože si myslím, že starší by mohl vědět, že tohle bráchovi dělat nemůže. Neřeknu kdyby mladšímu byli třeba 4 roky to bych brala, že si hrajou, 4 lete se může nějak bránit ale 15 mesicni nemá moc jak max placem

• Citovat
  • Nahlásit
5142
15.12.19 21:00
@Cuddy píše:
Tak to je dost velke, navic aby sestiletak mordoval rocni dite? Byla bych tvrda…

Přesně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1748
15.12.19 21:01

U nás doma to samé, holky 3,5r, 14měsíců. Někde jsem četla, že v tomhle případě je vhodné spíš se věnovat tomu poškozenému (jako stylem: ukaž, nic se ti nestalo, pojď, dáme náplast, budeme si hrát spolu…). Ten poškozující zjistí, že si tak nezíská pozornost. Tak za 20 let ti napíšu, jestli to funguje :mrgreen: :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
15.12.19 21:04

@Sue2008 jo, toto je popisovano v knize Sourozenci bez rivality, tato kniha je zde casto doporučována pri sourozeneckych rozeprich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 21:09

Ja lila sestimesicni sesre vodu z louze kropackem primo do pusy. Byli mi tedy 2. Mamka musela na wc. Ale kdyz jsme se se setrou rvaly, tak tekla krev. Zlomema ruka, srazeni schvalne ze schodu, rozseknuta hlava jak me segra prastila zeleznou tyci po hlave. Treba trhnout rukama dopredu a zaroven poradne kopnout do bricha byla normalni praktika, ale az tak v 10. Pekne utok na mekke casti tela. Par jizev mi zustalo. Ale byly jsme skoro stejne velke, tedy rovnocenni souperi.

• Citovat
  • Nahlásit
1778
15.12.19 21:21

Můj názor je ten, že 6ti leté dítě už určitě rozumí tomu, když nemá dělat něco, co nechceš nebo páchá násilí na druhém, nedělej z něj mimino.. :roll: Přitvrdila bych, než se něco stane.. ;) :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.19 21:24

@Zwetta ono situace je problémova co se týče vychovy(otec má úplně opačnou nežijeme spolu resp. Žádnou a tak je to tedy na me).. Musím tedy pritvrdit i, když na něj absolutně nic neplati :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat