Předškolák zapomíná

Anonymní
6.8.15 13:08

Předškolák zapomíná

Mám menší problém. Dcerka jde po prázdninách do školy. U zápisu bylo vše ok i učitelky z mateřinky si ji chválí. Jenomže s manželem pozorujeme, že často zapomíná. Vůbec neví, co dělala včera, ale zase dokáže říct, kde byl před rokem a co tam pila nebo jedla. Snažíme se s ní denně učit slabiky (ty jí celkem obstojně jsou - je to spojování písmen do slabik) ale vůbec neví, na jaké písmeno třeba končí slovo. Střílí od boku. Někdy mi připadá, že u toho vůbec nepřemýšlí. Obávám se, že na ostatní děti nebude stačit a špatně to ponese. je hodně snaživá a chtěla by samé jedničky :) Máte nějaké tipy jak nebo z čeho trénovat. Existují nějaké metodické listy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20900
6.8.15 13:11

Na vašem místě bych se úplně vykašlala na denní učení se slabik. Ty máš pedagogické vzdělání? Od toho jde do školy, aby se tam spojovat slabiky naučila a naučila se to správně. Můžete nadělat víc škody než užitku. Raději bych zvolila hry a aktivity na procvičování pozornosti a paměti - na trhu je jich ohromné množství, podívejte se třeba na stránky Pygmalion Granna. Ale obyčejné pexeso úplně stačí. Dcerka má poslední prázdniny, netrapte ji školou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41953
6.8.15 13:15

Mě to přijde úplně normální, zbytečně holku stresuješ :nevim: Proč se s ní učíš věci, které se budou učit v té první třídě? Naše učitelka děti testovala na zápisu, jestli umějí říct písmeno, na které slovo končí a začíná, umělo to jen málo dětí a říkala, že je to naprosto v pohodě. Spojování písmen do slabik nechápu, to po nás nikdo nechtěl. Děti se budou učit skládat slovo z jednotlivých písmen, ne za slabik :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
6.8.15 13:17

Taky nechápu, proč ji denně něco učíš a motáš jí hlavu? Od toho jde do školy… nech ji užít si prázdniny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
6.8.15 13:19

Pokud neslysi konec slov, je to druh nezralosti. Nas na to pri zapisu hned upozornili, doporucili odklad, psycholozka potvrdila…
To uceni mi prijde, ze muzes udelat vic skody nez uzitku. Pokud si dite neco zafixuje spatne, bude se toho velice tezko zbavovat.

Neschopnost vzpomenout si, co bylo vcera, znam, trenujeme tak, ze si vecer pred spanim shrneme, co jsme delali, pak se u pohadky vzdy ptam, co bylo v minule kapitole (zrovna cteme Ja, Baryk, tam je vzdy Baryk a nejake zvire, takze to jde jednoznacne pojmenovat). Pripadne naplanujeme progra na druhy den, to si vetsinou pamatuji po probuzeni velmi dobre :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54134
6.8.15 13:19

Stejný jako u nás
Ale abych ho učila? Ne proc
A to jsem několikrát první třídu učila.
Od toho tam jde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15089
6.8.15 13:21

No… v první řadě máš problém Ty - bojíš se, že dcera nebude stačit, bude to špatně snášet - a všechno to na ni přenášíš. Jestli budeš tímhle stylem pokračovat, uděláš z ní i sebe neurotika.

Nesmyslně ji stresuješ ji s nějakými slabikami, proč? Od toho jde do první třídy, to všechno se bude učit tam. Občas si s ní zahraj slovní fotbal nebo takové ty hry typu „kdo uslyší písmenko, vyskočí“… nebo člověče nezlob se, pexeso, apod. To úplně stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17343
6.8.15 13:24

Řekla bych že snaživá jsi spíš ty než dcera, nech jí užít prázdniny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47200
6.8.15 13:24

Ted jsou prázdniny, nezatezuj ji žádným učenim.
Jediné, tak ji cti. Ale na ostatní se vykasli, pošli ji na prázdniny ať si užívá.
Za pár týdnů ji to taky začne, učení bude mít dost.
Uč. mají na to své metody, i moderní pomůcky, nech to na nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41953
6.8.15 13:28
@Bibi239 píše:
Pokud neslysi konec slov, je to druh nezralosti. Nas na to pri zapisu hned upozornili, doporucili odklad, psycholozka potvrdila…
To uceni mi prijde, ze muzes udelat vic skody nez uzitku. Pokud si dite neco zafixuje spatne, bude se toho velice tezko zbavovat.Neschopnost vzpomenout si, co bylo vcera, znam, trenujeme tak, ze si vecer pred spanim shrneme, co jsme delali, pak se u pohadky vzdy ptam, co bylo v minule kapitole (zrovna cteme Ja, Baryk, tam je vzdy Baryk a nejake zvire, takze to jde jednoznacne pojmenovat). Pripadne naplanujeme progra na druhy den, to si vetsinou pamatuji po probuzeni velmi dobre :lol:

Fakt jo? 8o 8o Náš kluk taky neslyší a učitelka, která ho bude mít v první třídě, mi sama říkala, že je to v pořádku, že je to tak 50:50 u dětí a rozhodně to není podmínka, že to musí umět 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16011

Ja si myslim, ze snaziva ses ty a samy jednicky chces taky ty. Nevim proc ji dopredu stresujes a podcenujes, ze nebude ve skole stacit…

a proc ji ucis slabikovat? Treba budou mit genetickou metodu cteni a slabikovani nebude potrebovat vubec…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Děvčata, já bych se na to zvysoka(raději si čteme), ale paní učitelka nás vysloveně žádala o to, abychom děti naučili přes prázdniny spojovat slabiky atd. Naše třída bude mít totiž kolem třiceti dětí, tak aby to potom stačily a neměly problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
20900
6.8.15 13:29
@Moise píše:
Fakt jo? 8o 8o Náš kluk taky neslyší a učitelka, která ho bude mít v první třídě, mi sama říkala, že je to v pořádku, že je to tak 50:50 u dětí a rozhodně to není podmínka, že to musí umět 8o

Není, buď v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41953
6.8.15 13:30

A co je bude tedy paní učitelka v té první třídě učit, když to mají umět dopředu? 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11381
6.8.15 13:30

Tak to mi připomíná tu mojí. V září jde taky do školy. Byla i na testech školní zralosti u psycholožky-prošla na výbornou. Ale teď mi teda na školu zralá nepřijde :-(
Kamarádky- jedna učitelka ve školce, druhá ve škole- mi obě potvrdili, že je to normální. Ve školce/škole se musí dorovnat spolužákům, ale doma tu potřebu nemá.

Učení slabik a písmen mi přijde přehnaný. Nám bylo řečeno, že máme trénovat úchop tužky a soustředění. Tak trénujeme. Máme ty sešity pro předškoláky a děláme úkoly z toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama