Čtyřleťák nerad prohrává

12141
5.8.15 13:29

Čtyřleťák nerad prohrává

Náš čtyřleťák neumí prohrávat. Při hře je úplně nažhavenej, je vidět, jak se strašně zaměřuje na výhru - aby vyhrál v pexesu, aby to byl on, kdo dobere, aby mu na kostce padlo to, co potřebuje. Dnes jsem ho při hře skoro dohnala a on úplně nadskakoval na židli jen aby tu jedničku (kterou přesně potřeboval do cíle) hodil. Pak se vzteknul u pexesa, protože jsem měla taky hodně, měl pocit, že mám možná víc, tak prý nebude svoje kartičky počítat po párech, ale po jedné. No tak jsem řekla, že takhle ale tedy nehraju.
Je to diskuze spíš pro pobavení, ale i pro poučení, jak tuhle soutěživost a potřebu vyhrát řešíte? Nebo tím vaše děti netrpí?)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56562
5.8.15 13:39

Starší trpí, mladší ne. Někdy nechám vyhrát, někdy ne. Ale spíš s ním nehraju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elot
5.8.15 13:41

Mýmu je šest a do teď mu to nejde :roll: a ještě to učí tříletou sestru. A kdyby jenom při hře. Celý den pořád vymýšlí nějaký soutěže a závody ve všem a pak se na střídačku rozčilují. A mě to neskutečně vytáčí :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
35382
5.8.15 13:44

Trpí tím moje sedmiletá dcera. Nedokáže prohrávat. Řeším tak, že její následné vzteky a naschvály ignoruju a hraju si s ostatními dětmi bez ní. A snažím se jí vysvětlit, že je samozřejmé, že se snaží vyhrát, ale že musí pochopit, že nevyhraje vždycky. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
5.8.15 13:45

Já vyloženě vyhrávat nenechám, třeba někdy nevyhodím při člověče nebo tak, ale vyhrávat nenechávám. V pexesu ani nemusím nechávat vyhrát, většinou vyhrají děti, v ostatních hrách je to o náhodě.
Jinak se rozčiluje i když ho někdo předběhne atd. No ono ho to přejde, naučí se časem přijmout porážku, ale občas jsou to tedy tějátry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3791
5.8.15 13:45

To je prostě povaha. Já nenechávám nikdy neprávem vyhrát. Nepodporuju podvádění ani nic takového. Jestli chtějí hrát, musí podle pravidel, nebo nehraju. Když se vzteknou? Tak ať. Hrát nemusíme :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
5.8.15 13:46

@Tiger-lily Máme sedmiletou a ta už se prohrávat naučila. Asi s pomocí našeho čtyřleťáka. Ono je při hře s ním snad prohrát i lepší. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5523
5.8.15 13:47

U nas taky tohle chvilku predvadela ale uz ji to preslo ale samozrejme radsi vyhrava :mrgreen:. Jde o to ze se musi naucit ze okazde vyhrat nemuze at se vzteka nebo ne :pankac:.
U nas to sebou nese i urcite chovani pri hre s detmi ve strucnosti kdyz si hrajem pred barakem a nekdo ma novou hracku rada si ji pujci a kdyz ma ona neco noveho je to s ni hruza donutit ji aby pujcovala ale trvam na tom a vzdy to pak nejak zkousne :lol:. Nicmene umi si pohlidat aby tu novou mela casteji ona. Je to uz takova mrska no. Opak deti kterym je tohle tak nejak sumak. Je to dane dle me povahou ktera se projevuje alespon u nas uz cca od roka az roka a pul jde to do jiste miry usmernit ovsem soutezivost ji do zivota zustane a ono mozna lepe ze je v te pozici toho ze chce vyhrat, byt prvni pac do dnesniho sveta je tohle asi dost dulezite. Kez by ji to zustalo do prvni tridy na uceni :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35382
5.8.15 13:48
@eva valoi píše:
@Tiger-lily Máme sedmiletou a ta už se prohrávat naučila. Asi s pomocí našeho čtyřleťáka. Ono je při hře s ním snad prohrát i lepší. :mrgreen:
:mrgreen: pošlu k vám tu moji. ta to má prostě v povaze. Když se jí něco nepodaří, vymyslí si milion důvodů, proč za to vlastně může někdo jiný :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
5.8.15 13:50

@eva valoi půjčim Ti mého, je mu 9 a dokáže se vztekat jak malé dítě :mrgreen: netrpím, čekám, až ho to přejde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
5.8.15 13:50

@Tiger-lily Náš hrál tuhle pexeso s babičkou a vyhrával a povídá, mně to jde, já mám mladej mozek, ty máš starej mozek, no. A dneska zase vyhrával nade mnou a povídal, že je na to odborník, ale pak jsem se trošku rozjela a z odborníka byl rázem vztekloun.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39080
5.8.15 13:51

Kluk (4,5 roku) s tím má taky někdy problém. Občas ho nechám vyhrát podvodem (když už by měl prohrát po X té za sebou, nebo první hru).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
5.8.15 13:51

@martina.se Jej, doufám, že v devíti už to bude cajk.)) Já myslela, že je to záležitost předškolního věku, ale Ty a @Tiger-lily mě vyvádíte z omylu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
5.8.15 13:53

@eva valoi pokud je dítě horkokrevný, tak to trvá.. on jak kdy.. už to celkem jde. Ale jsou chvíle, kdy prská, držkuje, urazí se atd.. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35382
5.8.15 13:53
@eva valoi píše:
@Tiger-lily Náš hrál tuhle pexeso s babičkou a vyhrával a povídá, mně to jde, já mám mladej mozek, ty máš starej mozek, no. A dneska zase vyhrával nade mnou a povídal, že je na to odborník, ale pak jsem se trošku rozjela a z odborníka byl rázem vztekloun.

chodí do školky? že by mu tam nějaký drsnější spolužák vysvětlil ručně stručně, kdo je tam odborník

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama