Předvolání nedoručeno

17.8.15 20:41

Predvolani nedoruceno

Zdravim vsechny, snad mi nekdo poradi :roll:
Letos na jare, jsem byla objeti napadeni. Bylo to desive, nastesti jsem sebe i sve dite ubranila. Utocnik byl dopaden.
Nyni je leto, tak jsme cele prazdniny mimo domov. Ted jsem se o vikendu dozvedela, ze mam ve schrance dopis s dodejkou. Nevim, kdy posta hodila upozorneni do schranky, protoze mam tu zkusenost, ze to hazi cca s tydennim zpozdenim, ale problem je v tom, ze moznost vybrat si dopis na poste byla dodnes. Od rana volam na postu a nemohla jsem se dovolat. Opravdu jsem tam volala cca 25×. Obavam se, ze to bude predvolani bud k soudu nebo necemu k podobneho pred soudem napr. k vysvetleni. Nikdy jsem tuto vec neresila, takze nevim, zda mi predvolani prijde znova nebo zda budu povazovana, ze termin ignoruji. To se pak obavam, abych nedostala nejakou pokutu.
Poradite mi, zda se mohu nekde informovat, zda proces dal postupuje?
Posle mi policie znovu dopis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

sad 1
17.8.15 20:49

Zkus zavolat na to oddělení policie, kde jsi byla naposledy u výslechu. Tam ti řeknou, zda tě obesílali ještě oni nebo už je spis na soudě. Pokud teda víš, že se to váže k této věci. Jeslti už jsi vypovídala jako svědek, zřejmě tě předvolýval soud. Pokud jsi vypovídala na protokol o podání vysvětlení nebo tr. oznámení, bude to s největší pravděpodobností předvolání od policie. Ale zavolej tam, řeknou ti.

• Nahlásit
  • Citovat
sad 1
17.8.15 20:50

Jinak se to pokusí doručit určitě ještě jednou.

• Nahlásit
  • Citovat
22
17.8.15 20:55

@slunecnice111 předvolání k soudu posílá příslušný soud, pokud ti soud nedoručí předvolání sám, zasílá předvolání PČR a ta se poté snaží předvolání doručit. Pokud víš spisovnou značku případu, zavolej na soud a zeptej se zda posílali předvolání, pokud ano zašlou ti je znovu, nebo můžeš zavolat na obvodního oddělení PČR které máš nejblíže a zeptat se jestli tam pro tebe dopis od soudu. V práci (PČR) taky doručujeme dopisy, které se nepodařilo doručit poštou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 20:56

@sad 1
No je to nejaky ten patek, vypovidala jsem hned a byl u toho vysetrovatel - kriminalista. Bohuzel nemam na ne kontakt, zkusim dohledat kontakty na webu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 20:58
@odie píše:
@slunecnice111 předvolání k soudu posílá příslušný soud, pokud ti soud nedoručí předvolání sám, zasílá předvolání PČR a ta se poté snaží předvolání doručit. Pokud víš spisovnou značku případu, zavolej na soud a zeptej se zda posílali předvolání, pokud ano zašlou ti je znovu, nebo můžeš zavolat na obvodního oddělení PČR které máš nejblíže a zeptat se jestli tam pro tebe dopis od soudu. V práci (PČR) taky doručujeme dopisy, které se nepodařilo doručit poštou.

Takze mi nehrozi pokuta, ze jsem dopis nestihla vyzvednout? Predvolani predpokladam neni hned, ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
17.8.15 20:59

Tak kde jsi vypovídala, to víš, tak sežeň na netu kontakt, na sekretariát, tam to dle jména najdou. A máš kopii protokolu? Je tam spisová značka.

• Nahlásit
  • Citovat
sad 1
17.8.15 20:59
@slunecnice111 píše:
Takze mi nehrozi pokuta, ze jsem dopis nestihla vyzvednout? Predvolani predpokladam neni hned, ze?

ne. Ale zkus kontaktovat tu policii, ať to všem usnadníš.

• Nahlásit
  • Citovat
sad 1
17.8.15 21:01

@slunecnice111 Pokuta by ti hrozila, kdybys to převzala, nepřišla jsi a ani byses neomluvila.

• Nahlásit
  • Citovat
17.8.15 21:05
@sad 1 píše:
Tak kde jsi vypovídala, to víš, tak sežeň na netu kontakt, na sekretariát, tam to dle jména najdou. A máš kopii protokolu? Je tam spisová značka.

Kopii jsem si nastesti vyzadala, ale jsem furt mimo domov. Snad me tedy budou informovat po telefonu i jen podle prijmeni :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
317
17.8.15 21:05

A nedorucuje soud obálkou s cervenym pruhem? Ta se do schránky nevhazuje, ne? Jen zásilky s modrým pruhem. A to muze byt třeba z FÚ.. Pokud to vhodili do schránky, považuje se vhozenim za dorucene..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
17.8.15 21:09
@viccca píše:
A nedorucuje soud obálkou s cervenym pruhem? Ta se do schránky nevhazuje, ne? Jen zásilky s modrým pruhem. A to muze byt třeba z FÚ.. Pokud to vhodili do schránky, považuje se vhozenim za dorucene..

předvolání ne. A policie doručuje červeným pruhem taky. A pokus si dotyčný nepřevezme, vrací se to jako nedoručené. Předvolání nelze doručit fikcí.

• Nahlásit
  • Citovat
317
17.8.15 21:09

Už čtu ze vhodili jen upozornění.. Spatne jsem to pochopila. Urcite budou doručovat znovu, nemůžeš mit žádnou sankci, nebylo doručeno..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
17.8.15 21:10
@slunecnice111 píše:
Kopii jsem si nastesti vyzadala, ale jsem furt mimo domov. Snad me tedy budou informovat po telefonu i jen podle prijmeni :?

měli by.

• Nahlásit
  • Citovat
17.8.15 21:13
@viccca píše:

Ja nevim, co jsem mela do dnesniho dne na poste. Podle PSC jsem si typla, ze by to mohlo byt toto, ponevadz nic jineho to nemohlo byt. FU to nebude, dan. priznani na materske nemam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama