Reklama

Preeklampsie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zděnka
Kecalka 129 příspěvků 30.08.08 22:42
Preeklampsie

Milé ženy.
Jsem tady poprvé a myslím, že tu nějaký čásek zůstanu. Úvodem bych se chtěla přeptat na preeklampsii. Která z Vás ji měla??? V těhotenství jsem byla 2× na udržování ve špitále, léčba magneziem a hormonama. Přibrala jsem přes 20 kg, měla jsem otoky, takže jsem si musela koupit do sprchy plastovou stoličku, abych se vůbec unesla. bez podpůrného pásu břicha jsem neudělala přes příšerné bolesti stydké kosti ani krok. Zhruba 2 poslední měsíce jsem měla TK 140/100, někdy i trochu víc… Malá měla 160. Nejhorší na tom je, že mi doktor říkal, že všechny tyto příznaky jsou pro těhotenství normální a pokud jsem přibrala, tak už mám jest jenom pomeranče!!!!!!! 3 týdny před porodem!!!! Nakonec jsem rodila 2 týdny před termínem. Porod trval 21 hodin, začali jsme na JIPce, kde mi sráželi tlak, přes nevolnosti jsem ani nevyužila pomůcek k porodu. Nakonec jsem s epiduralem porodila holčičku. Diagnoza preeklampsie od lékaře mi vyrazila dech, protože jsem vůbec nevěděla, že ji mám!!! Dokonce se mně pochybovačně zeptal, jestli jsem vůbec chodila k doktorovi.
Když jsem si pak na netu přečetla, co se mohlo stát Linďáskovi, nebo mně, nebyla jsem schopna slova.
Doktora jsem vyměnila, ale 7 měsíců po porodu nejsem schopna zhubnout, i když s jídlem a pohybem by už jiná ženská byla jak proutek. Nechala jsem si udělat rozbor krve a zjistili mi poruchu štítné žlázy…
Vypadám jak almara, ale při pohledu na krásnou zdravou dceru si to nepřipouštím… Chtěla bych se dovědět i jiné zkušenosti od mamin, jestli máme něco společného. Budu se těšit na nějaký přízpěvěk… Zatím pa

Přečtěte si článek: Preeklampsie v těhotenství - na co dát pozor?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

hanucha
Závislačka 3328 příspěvků 31.08.08 12:59

Ahoj,
tak ja mela taky preeklampsii, ale jen v mirne forme, takze jsem byla jen den v nemocnici na pozorovani a pak me pustili domu, rodit jsem mohla normalne, ale nakonec vzhledem k poloze mlae KP a skoro 4 kilum jsem sla na SC. Pribrala jsem taky 20 kilo, otoky teda jen rukou, zato sileny, prstynky nehrozily uz od 6 mesice a posledni mesic mi natekly cely ruce a v noci bolely. Muj Mudr. na nic neprisel, prisli mi na to az v porodnici v 38tt. Ja prave mela nizky tlak, az moc (90/50), az pak mi najednou vylitnul na 145/95 a vic. Takze muj Mudr ani nemohl na nic prijit. Moc jsem mela pry na hranici…
Co se tyka vahy, tak jsem shodila naprosto bez problemu, takze tom neporadim, ale pokud je problem ve stitne zlaze, tak to je jina. Tak drzim palce, dostala jsi nejake leky?

BlanulaK
Kecalka 341 příspěvků 31.08.08 19:58

Já jsem kvůli těžké preeklampsii rodila narychlo císařem v 32. týdnu, do té doby jsem si 2× v nemocnici poležela asi týden kvůli špinění, zhruba v půlce těh. mi vylítnul tlak a začala se objevovat bílkovina v moči. Byla jsem celá odulá - ruce, nohy (pořád jen v keckách, jiné boty nehrozily), oteklá i v obličeji, že mě známí venku nepoznávali. Přibrala jsem 24 kg. Měla jsem štěstí v neštěstí, den před vánoci mi dr. našla max. hranici bílkoviny v moči, takže šupem do špitálu. Modlila jsem se, aby mě jen prohlídli a pustili domů, ale odchytl mě na příjmu p. primář( NAŠTĚSTÍ!!!), okamžitě mě přijal na oddělení, takže jsem si tam na vánoce zalehla a druhý den se mi navečer udělalo děsně zle, tlak mi vylítl na 220/240, opět NAŠTĚSTÍ sloužil p primář, takže během půlhodiny už jsem šla na císařák.
Prcek měl 1700g, spoustu zdrav. problémů, ale ze všeho se dostal a je to šikula. Dobrá shoda okolností nám oběma zachránila život, protože stát se to někde na chalupě, asi bychom tu ani jeden dnes nebyli.
Já jsem pak měla nějaké léky asi 2 měsíce, už nevím moc co, tlak se snižoval pomalu. Asi 15 kilo jsem pak shazovala hoodně dlouho, tak 2 roky počítám. Půl roku potom jsem měla jaterní dietu.
Ptala jsem se, co druhé těhotenství, odhad že problémy zas nastanou je prý 50 na 50, takže se necháme překvapit. Já doufám, že už podobné horory nikdy v životě nezažiju. A pohled na mrňouska v inkubátoru taky není nic moc.

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 31.08.08 20:45

Ahojky preeklampsii jsem měla mírnou,ale malého jsem donosila,Od šestého měsíce po hospitalizaci v nemocnici jsem brala prášky na tlak(dopegit),na­konec díky výhřezu pupečníku jsem rodila císařem.Doktorka mi na to přišla(tlak a otoky) takže jsem byla celou dobu pod drobnohledem,roz­hodně je dobře,že doktora jsi vyměnila na tohle by měl přijít,je to opravdu nebezpečné.

A s těma kilama si nic nedělej,sice jsem deset nechala v porodnici a od porodu další čtyři zhubla,ale dalších deset mám ještě na sobě a nejde to a nejde.Navíc s poruchou štítné žlázy to máš ještě horší,přesně jak píšeš užívej si toho,že jste obě v pořádku a ono to nějak půjde.Vím,že jsou to žvásty a trápí to,že kila nejdou dolů,ale alespoň částečná útěcha to je,vím co píšu.Kybys chtěla probrat víc napiš SZ.A hodně zdaru a malá ať roste

Zděnka
Kecalka 129 příspěvků 31.08.08 21:32

Jé holky ani nevíte, jak se mi po vašich příspěvcích ulevilo. Já nikoho neznám se stejným problémem a když o něm mluvím, tak na mně každej hledí jak na exota. Právě jsem se hodně divila, když mi doktor v nemocnici řekl diagnozu. Když jsem byla skoro pořád na prohlídce s močí, tak nevím, k čemu pak ty prohlídky jsou. Ale jinak beru půl tabletky Letroxu denně. je to nějakej hormon, kterej pomáhá štítné žláze. Jelikož ale čekačka na endokrinologii v Břeclavi je 2 měsíce, tak budu až koncem září vědět, jak dál. Na internetu jsem si našla články a tam doporučují i jako profilaxi enzymoterapii. Konkrétně WOBENZYM. Slyšela jsem o tom už dřív. Je to sice nákladný jak čert, ale která z Vás by si to nezaplatila, kdyby tam ten výsledek byl… A zase je tu další problém. Jsou doktoři, kteří by to podporovali a jiní Vám řeknou, že je to celý blbost…
Děkuji Vám ještě jednou všem za podporu…

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.08 11:48

Zděnko, bílkovina v moči je sice obvyklý příznak preeklamsie, ale ne vždycky se vyskytuje. Já jsem v druhém těhotenství preeklamsii měla, ale bílkovina v moči byla v normě (i lepšími testy než ten běžný těhotenský test papírkem v poradně). Ale měla jsem špatný tlak, otoky a hlavně kyselinu močovou v krvi.

nepřihlášená Ulrika

BlanulaK
Kecalka 341 příspěvků 02.09.08 12:41

Ulriko, ty jsi při prvním těhotenství problémy neměla - až v tom druhém?
Uf, mě všichni doteď utěšují, že nejtěžší problémy jsou v prvním těhoteství, pak se preeklampsie většinou neopakuje… :(

Zděnka
Kecalka 129 příspěvků 02.09.08 14:01

Teda já doufám, že u druhýho těhotenství to bude lepší… Hlavně už budu vědět, když bude něco špatně…
Jo a ještě jsem se htěla zeptat, jestli Vám t nějak neovlivnilo kojení. Když jsem měla homeopatika, pila meltu a čaj na kojení a já nevím, co ještě kdo poradil, tak jsem měla mlíka dost, ale malá se nenajedla. Prostě byla pořád hladná. Když nám nešlo kojit, tak jsem odsávala, ale i tak jsem ke konci 2. měsíce ztratila mlíko úplně. Měly jste taky nějakej problém, nebo to byla chyba na mé straně?? :roll:

MartinaP
Kecalka 435 příspěvků 02.09.08 14:15

Tak já jsem s holkama preeklampsii taky měla. Bylo to způsobené hlavně vícečetným těhotenstvím (u toho je to častější) a hlavně velkým přírůstkem na váze. Mě zjistili ve 33. týdnu vyšší tlak, který pak střídavě pořád klesal a vylítával, ale už si mě nechali v nemocnici, takže mě mohli hlídat. Nakonec mi hrozili i císařem, protože mě vylítl tlak 160/140 a holky se pak den na to narodily spontánně. Jinak s kojením - holky se nakonec nerozkojily, takže jsme to po necelých 3 měsících kdy jsme střídavě dokrmovaly, zkoušely kojit a já odstříkávala ukončily a já jsem si řekla že budeme všechny spokojenější s UM. Jinak jsem přibrala 30 kg a 5 měsíců po porodu jsem už byla na své váze, takže si myslím, že chyba bude spíš v té štítné žláze. Jestli se budeš chtít ještě na něco zeptat, tak můžeš klidně písnout SZ. M.

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 03.09.08 13:08

Ahojky,já bych to kojení nepřipisovala té preeklampsii,já rodila císařem a od narození malého jsem dokrmovala UM,nakonec se mi mlíko udělalo,tak do 6týdnů jsem kojila,ale pak mi zjistili,že přestože mám mlíko,tak je řídké a mám málo toho zadního hutnějšího mlíčka a proto jsem musela přestat a zečít s UM,tak třeba jestli jsi na tom nebyla podobně.

Zděnka
Kecalka 129 příspěvků 03.09.08 22:30

Asi jo. Taky mně dost rozčilovalo, jak všichni kolem mně vykřikovaly, jak se kojilo ,,za nás"… Asi to zná každá. Když jsem přinesla první plechovku Nutrilonu, tak si až teď uvědomuju, jak se mi hrozně ulevilo. Bylo to určitě i o psychice.
Navíc od 10 let (od první menstruace) trpím migrénama, takže pokud mně to chytlo a měla jsem kojit, jako že malá jedla třeba hodinu, tak to bylo fakt peklo.

JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 03.09.08 22:52

Ahoj, já měla u kluka preeklampsii v začátku naštěstí zachycenou při kontrole v porodnici a navíc až „v termínu“- malý se narodil 38+5tt a u dcery to samé (jen ještě nebyly bílkoviny v moči, ale tlak už byl 160/115 a nic mi nebylo…)- narodila se 38+4tt. Naštěstí oba porody rychlé a v pohodě, jen mi sráželi tlak kapačkama. Ale se shazováním kil to šlo pomalu a pořád ještě cca 5kg navrch mám :roll: - přibrala jsem poprvé cca 27 a podruhé cca 18kg, Jana

saryk75
Závislačka 3785 příspěvků 03.09.08 23:05

Ahoj,
měla jsem preeklampsii, ale celé těhu si jaksi nikdo nevšiml (krom obvoďáka), že mám stále hraniční tlak.

No, 14 dní před prvním termínem jsem šla na jednu z posledních kontrol a měla jsem tlak 160/105, takže mě hned poslali do nemocnice na pozorování. Tam jsem dorazila a měřili mi tlak každých 10 min, protože stále stoupal. No a večer už jsem šla na SC - malá měla 2 kg, ale už to dohnala. Rodila jsem s tlakem 180/130, otekla jsem prý šíleně, ale neviděla jsem se, to už jsem jaksi nestihla. Lítali kolem mně jako nikdo v životě - zřejmě proto, že tam měsíc předtím měli 2 úmrtí :? (když jsem do nem nastupovala, věděla jsem to, takže mi to na klidu moc nepřidalo). No, naštěstí vše dobře dopadlo, ale já si poležela několik dní na JIPu pod léky na tlak (JIP chirurgie, protože jsem měla řeznou ránu, no nepřeju to nikomu a doteď nechápu, proč mě nedali na internu). Léky na tlak beru doteď. Zhubla jsem dobře, šlo to už v nem, protože jsem byla samá voda.

S druhým těhotenstvím nepospíchám, mám pořád hodně nepříjemný pocit z totálního výbuchu našeho zdravotnictví. Vysoký tlak máme totiž v rodinné anamnéze a i když jsem to všude říkala, bral to v úvahu jen obvoďák…to je celkem děsný. Asi si mysleli, že když jsem štíhlá, nemůžu mít vysoký tlak :? :roll:

Ironií je, že každý teď komentuje malou Báru jako čahouna ;-) je fakt, že vyrostla hodně, na to jaký byla záprtek hubený :-) Holt strádala v děloze, tak dohání teď. Hubená je pořád, ale apetit má tedy dobrý :-)

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.08 08:20
preeklampsie

Ahoj, moc bych se s vami chtela take poradit. Vcera mi lekar rekl, ze mam nabeh na preeklampsii. Cetla jsem vase prispevky. Muj dolni tlak je hranicni, kolem 100, horni vetsinou do 140. Napsali mi Vasocardin, brala jste ho nektera?Mam termin porodu zitra a desne se te preeklampsie bojim, protoze mam k tomu i cukrovku. Diky za odpovedi. ****

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 05.09.08 09:58

Můžu se tě anonymní Haničko zeptat jak je možné,že tady píšeš,že máš termín zítra a včera jsi psala v diskuzi „kdy další těhotenství po císařském řezu“,že se po porodu po druhém císaři špatně hojíš?Nemáš v tom trochu guláš?Nebo si vymýšlíš?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Kočkovi si zašli na kari a opět řešili s policií parkování

Kolotočářský klan Kočkových vystrojil svému korunnímu princi honosný pohřeb... číst dále >

Začíná devátá StarDance je tady: kdo je na prášky a co nám řekl Chlopčík?

Devátá řada oblíbené taneční soutěže je konečně tady a s ní přišlo také mnoho... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >