Preference jedné MŠ Brno

1308
7.3.16 09:36

Preference jedné MŠ Brno

Dobré dopoledne všem,

mám nejspíš hloupý dotaz, ale teď jsem koukala na předběžné výsledky elektronického zápisu do MŠ Brno a zajímalo by mě, jak to (jestli to vůbec jde) zařídit, aby se dcera dostala do konkrétní MŠ.
„Nad čarou“ je ve všech 3, kam jsme se hlásily, ale pokud tomu správně rozumím, ředitelky si teď děti nějak rozdělí podle svého uvážení. My bychom ale, pokud to bude možné, preferovali jednu konkrétní školku a trochu se obávám, že nás vezmou tam, kam chceme nejmíň (dcera se tam nejlíp umístila nad čarou). Dá se to už teď nějak ovlivnit, nebo prostě mám počkat, jestli se třeba v průběhu roku, cca do posledního srpna, uvolní místo v „naší“ školce? Samozřejmě budeme rádi, pokud vůbec někam začne chodit, ale pokud bych měla možnost volby, využila bych jí.
Asi se ptám předčasně, ale opravdu by mě zajímalo, jaká je praxe (tady v Brně).
Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5570
7.3.16 09:56

Ty si vybereš, tam zajdeš, řekneš že chcete tam, podepíšeš papír o přijetí, podepíšeš, že se vzdáváš míst v dalších školkách, aby se v nich mohly posunout děti nad čáru a blíž čáře a je to :D takhle to funguje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
683
7.3.16 09:57

Ahoj, konkrétní školku si vybíráte vy, ne ředitelky. Musíš pak do dané školky zajít a vyzvednout si doklad o přijetí (až ředitelka vypíše termín). A ředitelce „vaší“ školky říct, že do dalších dvou školek nechcete (uvolníš tím místo pro ostatní).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
7.3.16 10:10

Aha, tak moc děkuju, jste hodné!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.3.16 09:59

Ahoj. Mám takový hloupý dotaz, protože nevím jak to funguje… Třeba mi někdo poradí. Syna vzali to školky (jedné ze čtyř). Mám si vyzvednout rozhodnutí o přijetí. Pokud se jinam nedostane, tak ho tam samozřejmě ráda dám, ale víc se nám líbí školka, která je blíž a tam skončil nad čarou - jen asi o 5 míst. Takže myslím, že by se tam taky ještě možná dostal. Jak se tedy má teď postupovat. Musím místo ve školce odmítnout a doufat, nebo můžu ještě počkat…? Nechci blokovat místo někomu jinému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.3.16 14:22
@eloiska píše:
Ahoj. Mám takový hloupý dotaz, protože nevím jak to funguje… Třeba mi někdo poradí. Syna vzali to školky (jedné ze čtyř). Mám si vyzvednout rozhodnutí o přijetí. Pokud se jinam nedostane, tak ho tam samozřejmě ráda dám, ale víc se nám líbí školka, která je blíž a tam skončil nad čarou - jen asi o 5 míst. Takže myslím, že by se tam taky ještě možná dostal. Jak se tedy má teď postupovat. Musím místo ve školce odmítnout a doufat, nebo můžu ještě počkat…? Nechci blokovat místo někomu jinému.

ZAjímá mě to samé! Snad nám někdo poradí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
8.3.16 19:16

Minuly rok neexistoval zadny termin do kdy to musite podepsat, de fakto jste mohli cekat az do zari zda se uvolni misto blize. Rozhodne mate cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.3.16 23:33

@entes Ale prislo mi z te jedne, kde nas vzali, mail od reditelky, ze si mam zitra odopoledne prijit pro papir o prijeti a podepsat zpetvzeti do ostatnich skolek. Tim me tedy odhlasi ze systemu ( i z te me preferovane) a uvolni tak misto ostatnim. Obavam se, ze kdyz to zitra neudelam - automaticky me reditelka bude brat jako ze nemam zajem. Mohlo by se pak stat, ze me maleho nevezmou tam ani tam. Co s tim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
9.3.16 07:29

Ahoj
My jsme to absolvovali minuly rok a pamatuju si to nejak takhle:
Jsou 3 kroky - potvrzeni o prijeti - to jen oznameni, neni zavazne a pokud si jej nevyzvednes dojdou ti vsechna prijeti/ neprijeti postou po skonceni 1. kola nekdy v dubnu. Dalsi 2 kroky jsou prakticky spojene kdy potvrdis zajem o skolku a das zpetvzeti na ostatnich pokud jeste bezi prvni kolo. Pro toto nebyl tusim zadny termin.
Vzhledem k dulezitosti bych se na vyse napsane radeji jeste zeptal v nejake skolce ale melo by to byt takto

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.16 07:32

Řešila jsem to s kamarádkou, která dávala malého loni. Když už je prý přijatý, tak je místo jeho. Radila mi tam pro rozhodnutí nechodit, oni ho potom pošlou poštou. A na rozhodnutí je tak ještě času dost. Já si tam mám jít zítra. Ale pochybuji o tom, že každý je schopen přijít mezi 11 a 12hod., zvlášť když se to dozví 2 dny předem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama