Přehozený spánkový režim

24
4.1.21 17:57

Přehozený spánkový režim

Maminky, chtěla jsem se zeptat jestli někdo neměl stejný problém jako my, popřípadě jak jste ho řešily? Můj syn 6m si z ničeho nic přehodil režim. Do 4m mi spal cele noci, klidně i 12h. Najednou je vzhůru a plný energie hlavně v noci. Cele dopoledne by prospal. Když se mu to snažím prehodit je to ještě větší peklo. Npr ho ráno vzbudim brzo a snažím se aby moc přes den nespal, aby byl unavený v noci, ale diky tomu je cely den jen nevrly a ještě k tomu špatně papá jak je unavený. Snažím se aby měl režim-koupani, kasicku před spanim ale i tak je kolikrat od půlnoci třeba do 6 do rána vzhůru a mezi tím spi třeba jen hodku. Nemáte prosím nějakou radu jak mu to prehodit zase zpět? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10947
4.1.21 18:13

@Makyna205 A máš jen jeho, nebo více dětí? A jsi na mateřské / rodičáku, nebo chodíš někam do práce nebo po brigádách?

Kdybych měla jen jedno a byla doma, tak prostě zkusím chvíli vydržet s jeho režimem. On se zase časem srovná - myslím, že to přijde samo s jarem létem, kdy ho potáhne z postele sluníčko, a ten denní koloběh bude víc sedět na cirkadiánní rytmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
4.1.21 18:21

Dcera měla přehozený den a noc od narození a nějakou dobu trvalo než se to zlepšilo, taky jsme se snažili odpoledne už nedávat spát a udržet ji aby večer usla, někdy to zabralo a někdy ne.Jak už bylo napsáno prostě budete muset vydržet a ve chvíli kdy se tohle zlepší tak vás překvapí opět něco jiného, ty děti prostě v tom spaní mají fáze které se neustále mění, tohle může trvat třeba měsíc dva a pak se to buď na chvíli zlepší nebo vás překvapí něco ještě horšího. To můžu jen potvrdit, u nás to bylo šílené, hlavně když dcera kolem druhého roku začala vymyslet a byla schopná se i dvacetkrát za večer přesunout, než někde konečně usla, no a nedalo se dělat nic než počkat až to přejde. Tak vydržet a doufat že to bude jen tohle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
4.1.21 18:27

@Slečna Ferka mám jen jeho, jsem na mateřské a brigády zatim žádné. Prave jsem 2 měsíce měla jeho režim ale spali jsme od 6 od rána třeba do 3 do odpoledne ale neměli jsme žádný den dá se říct. Pak hned byla tma a navíc s jídlem to začalo byt složité. Snídaně ve 3 odpo, obed v 6 večer atd..no tak jsem si řekla ze už se pokusim mu to změnit. Teď ho budim ráno a spim 3h denně cca ale nic se nemění, jen blbe papá a je pořad unavený. Asi mate pravdu a budu muset proste počkat až se mu to zase prehodi třeba na tom jaře no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
4.1.21 18:29

@Simča30 tyjo taky mazec. Počítala jsem samozřejmě s takovými situacemi ale přijde mi ze už to trvá moc dlouho. Snad si to časem změní sám..mrzí mě ze vstane a je pomalu tma a nema z toho dne nic tak se pokouším no ale asi zbytečně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
4.1.21 18:34

Ono se to opravdu může na jaře zlepšit, budete víc venku taky bude déle světlo, tak se to nějak samo upraví. Bude zase o něco starší tak už ho bude venku víc věcí zajímat a třeba to pomůže. To spaní je v těch začátcích děsně nepředvídatelné a opravdu se všechno může změnit ze dne na den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
4.1.21 18:36

@Makyna205 Jo no a to jsem nenapsala vše co se u nás ohledně spaní dělo :roll: Do prvního roku dcery jsem skoro nespala, naštěstí tohle už je za námi, ale nedalo se dělat nic než vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4634
4.1.21 18:42

Takový problém jsem s dětmi neměla, ale když měly tendence v noci strašit s přes den dospávat, tak jsem hodně dbala na světlo - v noci nesvítit, kojila jsem po tmě, přebalovala jen s malou lampičkou rozsvícenou na nezbytně nutnou dobu, naopak přes den jsem svítila, když nebylo dost sluníčka. na spaní pomáhalo taky hodně courat s kočárkem venku (večer mi usínaly líp, když jsme byly celé odpoledne venku i když celou procházku prospaly).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
4.1.21 20:05

@Simča30 diky za zkušenost. Tak to nějak pretrpime a budu doufat ze to co nejdřív zkonci :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
4.1.21 20:07

@Kauree i s tím světlem se to snažím dělat tak jak píšete prave. Venku jsme každý den třeba 2× za odpoledne nebo i k večeru ale nocni spánek to pořad nemění. Asi musím vyčkat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
12.1.21 21:56

spánek

Ahojky, též přispěji. U nás je to to samé. Malý má tři a něco měsíce. Minulý týden byl na očkování, po pár dnech v noci jedl co hodinu, ve dne spal. Dneska jsem to udělala jinak. Usnul a budil se přes den pouze na jídlo. Nakojila jsem ho a nechala spát. K šesté večer se vzbudil, nakojila jsem ho, přebalila, převlíkla, chviličku jsme si pohráli. Pak jsem ho znovu uspala a od té doby spí a vzbudil se opět pouze na jídlo. Nemám ho tedy v postýlce, ale v posteli. Neměla jsem na to ho v noci každou hodinu vyndávat z postýlky na kojení. Uvidím. Když byl nevyspalý, byl nevrlý, tak si říkám, že zkusím opačnou cestu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
12.1.21 21:59

spánek

Ještě doplním, v noci měl týden velmi povrchní spánek, jak se pořád budil. Přes den spal hezky. Proto ho nechávám spát a spí soustředěně, nevrtí se, jen hezky odfukuje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
13.1.21 22:08

Jiřík od asi 14 dni mel správný režim ája byla šťastná, že sem se ani nemusela snažit. Přes den toho moc nenaspal, ale večer v devět se nakojil a usnul a spal i šest hodin, pak se napapal a zase tři. Všichni mi to záviděl, i sestra s dvouletou holčičkou. Bohužel ve čtyřech měsících se to z ničeho nic úplně změnilo. precetla sem si, že to bývá několik týdnů zrychlený růst a děti musí víc papat, tak sem si řekla, že vydrzime pár týdnů vstávat po hodině. V asi sedmi opravdu zlom nastal… Malý usnul v devět, spal hodinu a pak byl veselejší než přes den. Spát jsme chodily po druhé a to ještě s maxi revem. Teď je nám devět měsíců. Spí maximálně dvě hodiny v kuse, což je sice děs, ale zase alespoň je to v noci. Po jídle spí zase dvě hodiny. Snažím se být ráda, že už ne hodíme spát ve dve :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.1.21 10:43

Ahoj holky, naše mala od narození ( 10 tydnu) usina ve 4-5 ráno. Cele noci doslova prořve takovým hysterakem, ze mám strach ze si vyplace kýlu. Zkusili jsme úplně, ale úplně vše kromě homeopatik, které budu od pondělí zkoušet. Rodina pomáhá jak muže, ale já to psych. nezvladam. Navíc ziju v zahraničí a rodinu jsem viděla naposledy před rokem a půl a to me psych. nepřidá. Ze dne nemam nic, protože ho cely prospi a rady tipu musíš ji budit? Pfffff ta mala vzbudit nejde! Proste nejde! Začínám být, né já už jsem úplně labilní :,( Pediatr řekl, ze je to normální, ze děti proste nespi… jistě :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10947
17.1.21 19:18

@Piauli A není to lepší, když nosíte? Kamarádka s mužem nosili asi rok - prostě v noci pochoďák po bytě, nic jiného nepomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat