Přejde ta únava někdy?

564
11.12.19 17:11

Přejde ta únava někdy?

Ahojte, mám tříměsíčního prcka a skoro není dne, kdy bych se necítila unavená. A to mám přitom zlaté dítě, budí se jen jednou až dvakrát za noc. Ale stejně jsem z toho přerušovaného spánku jak praštěná. Moje otázka je, jestli se to někdy zlepší? Maminky, co už máte starší děti, přejde ta únava někdy? Třeba až začne spát celou noc? Mám pocit, že už budu do konce života unavená, a že to je úděl matky. Tak bych asi chtěla slyšet nějaká slova útěchy. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25103
11.12.19 17:14

Až se děti naučí spár celou noc tak se to zlepší. Mě pak pomohlo, že si občas vzal ráno manžel a já jsem se mohla dospat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56743
11.12.19 17:18

Nezapomínej na sebe - je potřeba si i někdy odpočinout. Určitě to bude lepší. I dítě, až bude starší, ti bude spát celou noc. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
11.12.19 17:24

Staršímu synovi je 4,5 roku, mladšímu 3,5 roku a pořád k nim alespoň 2× za noc vstávám každý den. Je to na palici :zed: Unavená jsem taky pořád. Těším se večer do postele, jen teď k tomu ještě chodím do práce, takže už si s nimi nemůžu ani lehnout přes den, což jsem dělala. Kéž by už také spali celou noc a já měla víc energie. :dance: Drž se. Jednou to přijde a já ti přeju, aby to bylo dřív než u nás :lol: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21049
11.12.19 17:33

Jasně že přejde :D teda já si spíš zvyknu na menší množství spánku, že už pak tělo nevyžaduje. Ale unavená nejsem a to vstávám minimálně 2× za noc už přes půl roku. Starší spí celou noc prakticky od narození, ale já nespím stejně, mám spánek takový slabý, že mě vzbudí každý zvuk a chodím děti v noci kontrolovat 8) většinou u mě platí, že čím min v noci spím, tím pak mám víc energie přes den :think: jak se přespim tak sem pak jak praštěná a nepoužitelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3130
11.12.19 17:44

Dcera se mi budila nekolikrat za noc na kojeni, spavat celou noc zacala az kolem roku a 1/4 plus minus ( nemam rada pocitani veku ditete na mesice :lol: ) ted cekame druhe, pripravuji se uz ted na probdele noci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
11.12.19 17:56

A nemáš málo železa? Nedostatek železa způsobuje únavu, po porodu by to mohlo být.
A když prcek přes den spí, tak si taky lehni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3522
11.12.19 18:06

Železo, hořčík, hodně pít, spát ve tmě a tichu. Mám predskolaka, co se v noci presunuje k nám do postele, takže ani starší děti nemusí spát celou noc :-) a 4m miminko, co se budí tak 3×. A ráno musím vstávat s tím starším do školky. Vydrž, bude líp :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608
11.12.19 18:16

@Anett.taa mam 11mesicniho… Vstavam ted tak 2× za noc… Nekdy je obdobi, ze i vicekrat… Ted poslednich 14dni jsem spala denne max 3hodiny, kvuli nemoci a zubum… Ja uz si nepamatuji den bez unavy…ale snazim se si to nepripoustet a porad funguju…a to mam jeste predskolacku… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12765
11.12.19 18:16

@Anett.taa No, mam deti 7r, 5r a 2.5r a jeste nevidim svetlo na konci tunelu :mrgreen:, ta nejmladsi dnes napriklad pul hodiny uprostred noci vriskala, nez jsme pochopili, ze postrada sveho plysoveho kozlicka :mrgreen:. spis mam pocit, ze clovek tak nejak lety otupi :mrgreen:. Vzhledem k tomu, ze mame v rodine s rostoucim vekem nespavost a nemela jsem ty deti uplne zamlada, tak se psychicky pripravuji na to, ze az budu moci spat, tak uz nebudu moci spat :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10930
11.12.19 18:57

Myslím, že by mohlo dost pomoci se nadopovat vitamíny a minerály… čerstvé džusy, ovoce, šťávy, zelená zelenina, dlouho dělané vývary… Můžeš si i zajít na preventivku a nechat si udělat kompletní krve, jak na tom jsi.
Porod a kojení je záhul a chce to doplnit, co schází.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8558
11.12.19 18:58

@Hobitka dost podobne s tim svetlem a tunelem. Deti tri (4,2,3m). V noci pendluju mezi pokojikem starsich a loznici, kde mam v posteli malyho. Nekdy spim kus noci tam a dalsi kus tam :-) clovek si zvykne..

Nejvic na hadry jsem byla pri prvnim diteti. To byl totiz nejvetsi skok s tim nevyspanim :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
11.12.19 19:09

Děkuju za reakce a podporu. :palec: Železo i hořčík beru, v rámci možností jím zdravě a hýbu se, odpočívám dost a přes den si taky občas pospím, dítě mám hodný, takže už nevím, co víc bych pro to mohla dělat… myslím, že u mě je to fakt jen ten přerušovaný spánek, možná i to kojení. A obdivuju vás, že fungujete i s víc dětma a třeba ještě chodíte do práce. Neumím si to představit. Tak snad bude líp. Teď tu ležím na posteli a hyperaktivní mládě se tu šije, výská si… prostě z nás tu energii vysávají, no. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.19 19:16

@Anett.taa tak na to velký pozor. Je únava a únava. Já na to docela doplatila a teď to dost řeším. Vlivem špatných okolností jsem prodělala mononukleózu. Neví se kdy… Mám stále aktivní EB viry, tzn. můj imunitní systém se nedokázal postavit na nohy. Celé se to taky stalo pravděpodobně v době z nevyspani a stresu kolem dětí. Jsem unavená, vyčerpaná a moc neví co se mnou. Protože děti jsou stále malé a ta mladší 2,5 letá špatně spí a navíc je pořád na hromadě. O nějakém šetření se tudíž nedá moc mluvit ikdyž mi pomáhá mamka i manžel. Mám držet jaterni dietu. Takže se nechej proklepnout, jestli třeba rovněž nepřechaziš mononukleózu. Je to sajrajt.

• Citovat
  • Nahlásit
20
11.12.19 20:19
:nevim: :nevim: :nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie