5m chlapeček už v noci nespí

6.12.19 07:34

5m chlapeček už v noci nespí

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám chlapečka (5,5m) asi tak do 4m spal celou noc, je na UM, někdy se v noci zbudil třeba jednou cca v 4h a spal dal do 8, od 4m se ale v noci budí, sem tam třeba jen 2× za noc, poslední dobou ale spíš třeba 5×, jsem z toho opravdu vyčerpaná, dávám mu v noci jenom čaj vždy si jen trochu pocuca vezme dudlík a usíná pomalu dal, někdy chvilku nespí a pak se uspi. Nemáte prosím nějakou radu aby zase spal? nevím čím by to mohlo být. Na spánek má 18stupnu teplejsi ani studenejsi pokoj nemá vliv, přes den spí tak 4× 45min někdy i méně. Zuby růst sice mohou ale nemá nic zarudleho natekleho a zatím se neprorezavaji. Neměl jste to někdo podobné? Nevíte někdo co dělat aby spal v noci zase jako dřív? (spí v pokoji sám ale nepomáhá ani když spí u nás) Mám ho nechat v noci brečet?(večer usíná sám)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1083
6.12.19 07:39

Proboha hlavně ho nenechávej brečet! Další z řady pomoc, mám miminko a ono se v noci budí.

Dozrává nervová soustava, začínají se mu zdát sny, má mnohem víc zážitků, stýská se mu, potřebuje se ujistit, že máma tu je.. A taky může mít jednoduše hlad, pokud mu za celou noc dáš jen trochu čaje a ne mliko. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3119
6.12.19 07:42

No nechat brecet 5 mesicni mimino je blbost. Detem se spanek meni kzdou chvili. Ses jen zmlsana tím, jak dobře ti spal dřív. Mně teď 4 měsíční vstává celou noc po 2 hodinách, často i min, někdy třeba 2 hodiny nespí apod. A já to beru jako super pokrok, protože předtím to bylo ještě horší. Podle.me stačí počkat, ono se to zase za chvíli nejak zmeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.19 07:43
@Scarlett7 píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám chlapečka (5,5m) asi tak do 4m spal celou noc, je na UM, někdy se v noci zbudil třeba jednou cca v 4h a spal dal do 8, od 4m se ale v noci budí, sem tam třeba jen 2× za noc, poslední dobou ale spíš třeba 5×, jsem z toho opravdu vyčerpaná, dávám mu v noci jenom čaj vždy si jen trochu pocuca vezme dudlík a usíná pomalu dal, někdy chvilku nespí a pak se uspi. Nemáte prosím nějakou radu aby zase spal? nevím čím by to mohlo být. Na spánek má 18stupnu teplejsi ani studenejsi pokoj nemá vliv, přes den spí tak 4× 45min někdy i méně. Zuby růst sice mohou ale nemá nic zarudleho natekleho a zatím se neprorezavaji. Neměl jste to někdo podobné? Nevíte někdo co dělat aby spal v noci zase jako dřív? (spí v pokoji sám ale nepomáhá ani když spí u nás) Mám ho nechat v noci brečet?(večer usíná sám)

A proc davas v noci caj? Treba ma hlad, dej mu mliko a uvidis,, treba pak spat bude. A na noc uz davas kasi? Treba se mu po ni spi spatne

• Nahlásit
  • Citovat
5509
6.12.19 07:44

Buď ráda, že ses 4 měsíce vyspala. Ono je normální, že se malé dítě v noci budí. Zvykej si. Nechapu, že mu dáváš jen čaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
6.12.19 07:49

Nezvyknem reagovat, ale teraz musim… :cert: nehnevaj sa, ale skus troska pouzivat rozum, ak ho nemas tak aspon intuiciu. Tvoje decko je v noci hladne. Chce jest, preto sa v noci budi. Co si to za krkavciu mater ze mu davas caj miesto mlieka. Ma len 5 mesiacov! Nechce sa ti k nemu vstavat, ze? :pocitac: Moj syn ma skoro 8 a tiez sa budi v noci, az 3 krat a co, proste ho nakrmim, nech nehladuje a spi dalej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13505
6.12.19 07:49

Proč čaj? Děti se budí v noci normálně, to, že ti ten tvůj teď spal neznamená, že bude stále stejně chrupkat. Mění se to velmi často.
V noci mu dej určitě mléko!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 07:52

@katyna1984 @karkarka já bych mu mliko klidně udělala, ale většinou se i toho čaje jen trochu napije a spi nebo už nechce a jen kouká, tak si myslím že i u mlika by hned usl, nepřijde mi že by brečel hlady, na noc dávám kaši ale začal se budit i před tím než jsem ji dávala. Je to asi od té doby co dávám příkrmy obecně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5509
6.12.19 07:54

@Scarlett7 a to jako od narození v noci nejedl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
6.12.19 07:56

Ma hlad, dej mu v noci mleko a bude nejspis po problemu. Vsechno se u deti porad meni a clovek se musi uspusobit. Vetsina takto malych deti potrebuje v noci jist. Vlastne se mi nechce verit, ze se nekomu budi male miminko 1,5 mesice nekolikrat za noc a on mu nezkusi dat lahev s mlekem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6859
6.12.19 08:01

Vítej v mateřství :roll: doteď jsi měla štěstí a patřila jsi mezi malé procento maminek, kterým děti spí celou noc. Jenže, spánkové zvyky miminek se mění, ovlivňuje to úplně všechno. Jejich zvýšené vnímání, růst zubů, začátek příkrmů, to, že se naučí pohybovat. Může se mu to změnit ještě desetkrát a stejně s tím nic neuděláš. Když ho necháš plakat, budit se bude stejně, jen si zvykne, že se na mámu nemůže spolehnout. Synovi jsou dva, budil se jako novorozeně 3× za noc na kojení, pak měl období, kdy vstával ve tři a už neusnul. Kolem roku začal spát celou noc a to mu vydrželo asi 5 měsíců. Od té doby se více či méně budí, dneska byl vzhůru snad každou hodinu. A víš, co mi nejvíc pomohlo? Prostě se s tím smířit. Chtěla jsem být mámou. Mám k němu ještě pětiměsíční dceru, která prospí celou noc, občas se budí kolem 4.-5.rano. Tak naivní, že by ji to mohlo vydržet, ale opravdu nejsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1211
6.12.19 08:26

Omg. Ty si myslíš, že ti dítě bude spát celou noc už navěky? Promiň, ale chudák kluk. V 5m mu dáš jen večer mleko a pak až ráno??? Vždyť má hlad!!? Ty sis asi nikde nepřečetla, že děti od narození ji i v noci, vid? Ne jak dospělý večeře a konec. Dej mu proboha najíst a klidně i dvakrát za noc, když bude mít hlad. :zed: Můj syn se kojil 3-4* za noc v tomhle věku. A ty mu nedáváš najíst vůbec, být je to UM :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5154
6.12.19 08:26

Mozna ma hlad, zkus udelat treba mensi davku UM. Caj bych nedavala…jinak detem se spanek meni, to tak je ;) dcera to mela podobne. A zuby - nemusi byt nic napuchle, zuby se hybou i v te kosti a to taky boli, trva to. Hlavne ho nenechavej brecet, mozna chce jen tvou pritomnost! Dcera treba i ted api mnohem klidneji a lepe, kdyz spi se mnou - primo v posteli. Ale pokud ani to nepomaha, tak musis holt vydrzet, taky jsem nekdy byla jak zombie a chodila s malou spat i pres den. Bodne i tech 45 min :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2824
6.12.19 08:43

Zkusila bych nedávat kaši na noc. Je těžká, může hůře trávit. Dej mu mlíko na spaní. A když se vzbudí v noci dej mu taky mlíko. Mi se dcera taky více začla budit v tom 5-6m, no více.. jednou za noc. Do té dobý nic. Ale dala jsem UM. Vypila a spala dál. Ono už vydá více energie přes den, může mít hlad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 08:44

Nechat plakat, to jsi doufam nemyslela vazne. Nemysli na sebe, na to, jak se chces celou noc vyspat a mysli na dítě, treba na to, ze mohlo poskocit ve vývoji a potřebuje tvou podporu, aby to zpracovalo. Může se začít bát, kde ma mámu, chce te mít u sebe (a když ho tam das, tak to automaticky neznamena, ze brečet nebude).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama