Překlenovací úvěr od Buřinky

40
10.9.07 17:02

Překlenovací úvěr od Buřinky

Ahoj maminy, zoufale scháním nějakého špeha ze spořitelny ;-). Nutně potřebuji uzavřít 2 překlenováky, za které zaplatím dost peněz :-(.
Netušíte prosím někdo, zda se nechystá ve spořce (buřinka) nějaká akce, že by se za překlenováky neplatilo (nyní má takovou akci KB pyramida) ???? Díky moc za vše Gábina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
10.9.07 19:12

ahojky

Čao, ozvi se klíďo na jh.farm@click.cz - jsem u zdroje info
Zadara ráda poradím všem.

1. papa
  • Nahlásit
  • Citovat
40
11.9.07 23:40

cs

Písla jsem vám soukr.zprávu 8) G.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.15 16:19

Ahoj, holky, nepracujete některá pro Stavební spořitelnu ČS? Máme překlenovací úvěr a chtěli jsme zjistit částku, kterou bychom mohli úvěr jednorázově doplatit. Jenže na pobočce to nejde, musí se žádat písemně, a to za poplatek 750 Kč. :roll: Tak jsem se chtěla poradit, jak si to můžeme aspoň orientačně vypočítat sami. Předpokládám, že to není počet zbývajících měsíců krát měsíční splátka, že ten výpočet bude složitější. Poradíte některá? Chceme byt prodat, proto potřebujeme vědět, za kolik ho máme nabídnout, abychom z toho úvěr mohli doplatit. Jenže se mi nechce vyhodit 750 korun za to, že někdo párkrát ťukne do počítače a vytiskne a odešle dopis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
3.1.15 17:17
@Raduš.ka44 píše:
Ahoj, holky, nepracujete některá pro Stavební spořitelnu ČS? Máme překlenovací úvěr a chtěli jsme zjistit částku, kterou bychom mohli úvěr jednorázově doplatit. Jenže na pobočce to nejde, musí se žádat písemně, a to za poplatek 750 Kč. :roll: Tak jsem se chtěla poradit, jak si to můžeme aspoň orientačně vypočítat sami. Předpokládám, že to není počet zbývajících měsíců krát měsíční splátka, že ten výpočet bude složitější. Poradíte některá? Chceme byt prodat, proto potřebujeme vědět, za kolik ho máme nabídnout, abychom z toho úvěr mohli doplatit. Jenže se mi nechce vyhodit 750 korun za to, že někdo párkrát ťukne do počítače a vytiskne a odešle dopis.

Myslím, že v lednu by mělo přijít vyúčtování a měl by tam být uveden aktuální zůstatek :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
658
3.1.15 18:29

@Leila81 Na výpisu sice aktuální zůstatek vidět bude, ale ten je k určitému okamžiku, asi ke konci roku tak tipuju, to tam budete mít napsaný. Ten zůstatek se ale každým dnem mění. Opravdu to nejde jen vynásobit splátku zbývajícím počtem, protože úroky nabíhají každým dnem. Každopádně zakladatelko, pracuji v bankovnictví a je mi líto, ale skutečně to jinak nejde. Samotný mi to přijde padlý na hlavu, ale co můžu dělat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2623
3.1.15 19:36
@Raduš.ka44 píše:
Ahoj, holky, nepracujete některá pro Stavební spořitelnu ČS? Máme překlenovací úvěr a chtěli jsme zjistit částku, kterou bychom mohli úvěr jednorázově doplatit. Jenže na pobočce to nejde, musí se žádat písemně, a to za poplatek 750 Kč. :roll: Tak jsem se chtěla poradit, jak si to můžeme aspoň orientačně vypočítat sami. Předpokládám, že to není počet zbývajících měsíců krát měsíční splátka, že ten výpočet bude složitější. Poradíte některá? Chceme byt prodat, proto potřebujeme vědět, za kolik ho máme nabídnout, abychom z toho úvěr mohli doplatit. Jenže se mi nechce vyhodit 750 korun za to, že někdo párkrát ťukne do počítače a vytiskne a odešle dopis.

Není ten poplatek 750,– za to, že chcete předčasně splatit onen překlen. úvěr? Jinak teď budete mít výpis, kde bude uvedena dlužná částka k 31.12.2014, úroky a poplatky. Když se podíváte kolik jste za loň. rok zaplatila celkem úroků, přepočtete to na měsíc + poplatky + 50% rezervu z onoho přepočteného měs. úroku, bude vám to stačit. Přeplatek jsou povinni vrátit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
3.1.15 20:55
@Kačta píše:
@Leila81 Na výpisu sice aktuální zůstatek vidět bude, ale ten je k určitému okamžiku, asi ke konci roku tak tipuju, to tam budete mít napsaný. Ten zůstatek se ale každým dnem mění. Opravdu to nejde jen vynásobit splátku zbývajícím počtem, protože úroky nabíhají každým dnem. Každopádně zakladatelko, pracuji v bankovnictví a je mi líto, ale skutečně to jinak nejde. Samotný mi to přijde padlý na hlavu, ale co můžu dělat :nevim:

To jo, bude to nejspíš ke konci roku, ale zakladatelka psala, že to chce vědět, aby věděli za kolik nabídnout byt k prodeji, tak jsem si myslela, že to takto orientačně bude zakladatelce stačit… Myslím, že přesné částky na korunu přesně se sama nedopočítá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.15 10:48

Sojkka, je to opravdu za vycisleni zustatku k doplaceni. Za predcasne splaceni je poplatek jedno procento z mimoradne splátky. Na vypisech je právě vyse jistiny a ta je celou dobu stejna. Akorat ji vzdy uvedou jeste ponizenou o nasporenou částku na stavebku. Asi opravdu nezbyde, než obetovat 750 Kc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.15 13:39

Buďte ráda, že to mají jenom za 750,– Kč, třeba Modrá pyramida to má za 4000,– Kč.
Pokud chcete ušetřit 750,– Kč, tak si prostudujte smluvní podmínky, jak se postupuje v případě předčasného splacení. Myslím ale, že se tomuto poplatku nevyhnete.
A pokud to splácíte refinancováním, tak tam po vás vyčíslení bude chtít nová instituce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.15 10:21

@PoradcezPrahy Nene, my bychom to doplatili hotově po prodeji bytu. Smluvní podmínky jsem četla už dvakrát, ale moudrá z toho moc nejsem. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.15 18:00

Zaplaťte těch 750,– Kč a máte po problému :-) Já jsem ty podmínky nečetl, ale myslím, že tam bude nějaká lhůta minimálně 14 dnů před plánovaním splacením, kdy musíte banku požádat o vyčíslení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.15 12:03

Tak jsem volala na infolinku, kde mi moc milá operátorka poradila, ať si napíšeme požadavek mailem na neoficiální vyčíslení s tím, že když to nechceme pro žádnou banku, ale pouze pro sebe, tak to bude bez poplatku. Mail jsme poslali, čekáme na odpověď, tak jsem zvědavá, jestli to takto vážně půjde. Bylo by to fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama