Překlep v úřední listině

948
31.5.17 22:41

Překlep v úřední listině

Ahojky, mám na vás asi zvláštní dotaz, ale nějak mi to hlodá v hlavě :lol: Před týdnem jsme byli na matrice podat zápis o určení otcovství k nenarozenému dítěti a dnes jsem si dávala dohromady papíry a zjistila jsem, že se úřednice překlepla v datumu vystavení mého občanského průkazu. Místo toho, aby tam napsala 20.05.2014, tak napsala 02.05.2014 :think: Bohužel v tom stresu, při kontrole jsem si takové drobnosti nevšimla, oba jsme to podepsali a teď přemýšlím, jestli to nemůže být problém (třeba i v budoucnu). :( Moc se mi na úřad znovu nechce a přemýšlím, zda taková malá chybička může být problém nebo to nemám řešit, jako kdybych si toho nevšimla :nevim: Jinak všechny ostatní údaje jsou v pořádku, včetně čísla OP atd…
Děkuji :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31.5.17 22:48

Zkus zavolat na matriku a zeptat se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
31.5.17 22:49

Já jsem paranoidní a řešila bych, chtěla bych to mít v pořádku.
Dodnes si pamatuju, co mě stálo úsilí zrušit na poště SIPO na byt, který mi ještě za svobodna patřil a po svatbě jsem ho převedla na své rodiče - jméno jsem měla změněné, trvalé bydliště dávno jiné, občanku vyměněnou… jediný identifikační údaj, který zůstal nezměněn, bylo rodné číslo, a na té poště ho v záznamech měli uložené s překlepem… Dokazovat, že já jsem já a že to SIPO, které chci rušit, je fakt moje, bylo šílené martýrium. Od té doby si dávám pozor, aby údaje v úředních dokumentech byly správně a bez překlepů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28114
31.5.17 22:53

Normálně tam zavolej a řekni úřednici ze tam udělala chybu, opraví to. Určitě to nezpůsobuje neplatnost toho prohlášení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4986
31.5.17 22:55

@Yasmina21 Já bych to jen tak nenechala, škoda, že jste to podepsali. Já v tom problém vidím. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
31.5.17 22:57

Akorát tam nejspíše budeme muset znovu oba jít, abychom ten opravený doklad oba znovu podepsali. :( Už nám nezbývá moc času a mají tam úřední hodiny jen pondělí a středa :zed: Ach jo, že jsme si toho nevšimli hned :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
31.5.17 22:58

@Yasmina21 Je to písařská chyba, nemělo by to způsobovat neplatnost, ale stejně bych to chtěla mít v pořádku.

• Citovat
  • Upravit
28114
31.5.17 22:59

Třeba to jen opraví sama a podepíše se u toho.
Já bych to nechala, to nikdy nikdo nebude zkoumat, ale at mas klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2612
31.5.17 23:36

@Ellusa :D :D

@Yasmina21
paní se spletla, tak ať to opraví, od toho tam je, má pracovat pořádně, možná je dislektička :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
31.5.17 23:38

@DanielaD jsem puntičkář :mrgreen: :mrgreen: vadilo by mi to, chtěla bych to opravit, ale je to jen překlep, pokud je číslo dokladu v pořádku, tak by to nemělo ničemu vadit, stane se :nevim:

• Citovat
  • Upravit
13318
31.5.17 23:41

Zavolej na matriku a zeptej se. Třeba k tomu hodí matrikářka jen dodatek o opravě. Tohle je opravdu prkotina. Když jsem se vdávala, byla ze mě matrikářka na psychiatra. Nejdřív jsme zjistily, že mám v rodném listu špatně zapsáno jméno babičky. Pak zjistila, že u matky je chybně zapsáno místo narození a pokřtění a nakonec ještě datum narození otce. Samozřejmě to musela dohledávat a kontrolovat i u mých sourozenců. Asi tehdy neměla matrikářka úplně svůj den :mrgreen:. A vidíš, fungovala jsem s tím 37let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2612
31.5.17 23:44
@Ellusa píše:
@DanielaD jsem puntičkář :mrgreen: :mrgreen: vadilo by mi to, chtěla bych to opravit, ale je to jen překlep, pokud je číslo dokladu v pořádku, tak by to nemělo ničemu vadit, stane se :nevim:

máme to stejné :D kdo ví, kdo co zase vymyslí za podivný zákon, :nevim: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4887
31.5.17 23:46
@Janli píše:
Zavolej na matriku a zeptej se. Třeba k tomu hodí matrikářka jen dodatek o opravě. Tohle je opravdu prkotina. Když jsem se vdávala, byla ze mě matrikářka na psychiatra. Nejdřív jsme zjistily, že mám v rodném listu špatně zapsáno jméno babičky. Pak zjistila, že u matky je chybně zapsáno místo narození a pokřtění a nakonec ještě datum narození otce. Samozřejmě to musela dohledávat a kontrolovat i u mých sourozenců. Asi tehdy neměla matrikářka úplně svůj den :mrgreen:. A vidíš, fungovala jsem s tím 37let.
:mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2612
31.5.17 23:52

Nehorší je, že někdo udělá chybu-stane se, jenže úřednice jsou neomylné, poškozený běhá jak ohař po úřadech, aby se je doprošoval o opravou, ten čas potom chybí jinde.
Já to tak mám vždy, když mám den blbec, ten byl včera. 3 hodiny na úřadech a domů jsem nepřinesla nic, než mizernou náladu. Koupila jsem si buchtu, zapomněla jsem si jí vzít..koupila jsem si kafe v kávomatu, dala jsem tam 50 Kč, přístroj nevracel peníze :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2612
31.5.17 23:53
@Janli píše:
Zavolej na matriku a zeptej se. Třeba k tomu hodí matrikářka jen dodatek o opravě. Tohle je opravdu prkotina. Když jsem se vdávala, byla ze mě matrikářka na psychiatra. Nejdřív jsme zjistily, že mám v rodném listu špatně zapsáno jméno babičky. Pak zjistila, že u matky je chybně zapsáno místo narození a pokřtění a nakonec ještě datum narození otce. Samozřejmě to musela dohledávat a kontrolovat i u mých sourozenců. Asi tehdy neměla matrikářka úplně svůj den :mrgreen:. A vidíš, fungovala jsem s tím 37let.
:mrgreen: :mrgreen: měla své dny. Ale to je síla :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama