Premenstruační syndrom!!

1293
24.1.07 23:29

Premenstruační syndrom!!

Ahoj,
mám takový problém, a zajímalo by mě, zda v tom nejsem sama, a jestli to jde nějak zmírnit :?: :?: :?:
Před porodem jsem tuto potíž neměla, pouze klasické bolesti břicha během MS, a předtím maximálně pobolívání v prsou, které se dalo snést.
Po porodu jsem ale u sebe začla pozorovat tzv. premenstruační syndrom. Nejdřív jsem si to neuvědomovala. Myslela jsem, že je to prostě stresem a honičkou při mateřské.
Ale pak mi začlo být nápadné, že mě někdy rozhodí i prkotina, a jindy ne… a že se to opakuje, a tak se mi to zpětně pospojovalo.
Kdyby to bylo malé rozčilování, tak bych se tím nezabývala.
Ale já jsem tak vzteklá, nepříjemná, že jsem si až sama protivná… Rozčílí mě, když upustím lžičku, když trošičku rozleju džus, nebo když manžel dá nějakou věc o kousek vedle, než ji má dát, a hrozně vybuchnu. Pak mě to mrzí, chvilku se zkouším ovládat, ale následek je akorát ten, že za chvíli vybuchnu s ještě větší intenzitou.
Vlastně se mi zdá, že ty dny pronadávám, a mám hysteráky.
(jako jsem normální :P :P psychický problémy nemám 8) )
To trvá vždycky tak tři dny, pak přijde MS - a rázem jsem klidná a už mě ty maličkosti absolutně nerozhází.
Vždycky se mi pa hrozně uleví, ale…
Jde to nějak zmírnit??
Zkouším bylinnou směs - nějaký ženský čaj, co mi poradili v bylinkářství, ale to mi pomáhá tak na bolesti při MS. Ale ne na vzteklinu.
Mám si na to zvyknout??? Nebo co s tím???
Manželovi jsem to už vysvětlila, ale stejně. Vím, že prostě při PMS jsem normálně polopatě řečeno hustá!
díky za každou radu, jestli teda nějaká je.
Kámoška poradila „obeznam s tím rodinu a smiř se s tím…“
pitris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

380
25.1.07 08:28

Jezis a co teprv az budes tehotna, to budou teprve naladicky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
25.1.07 08:47

pitris - tak vítej do klubu :wink: , přesně, před porodem jsem bývala max nenaladěna, ovšem teď!!! Némlich to samé, jak to popisuješ, kvůli kravině - děsný kravál........jen mě se to drží i celý týden, no na zabití :roll:
Já jsem se rozhodla oslovit mou známou homeopatku, zda se s tím dá něco dělat, ale nevím, kdy se k ní dostanu :cry: vždycky to pak odložím, než se to zase přihlásí, ale vážně s tím něco dělat musím, nebo můj chlap uteče a dítě se mi zblázní :D :D :D
Takže radu nemám, jen abys věděla, že v tom rozhodně nejsi sama :wink:
sany

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
25.1.07 08:48

Pitrisku jsem na tom stejně. Nikdy jsem to neřešila. Pak jsem otěhotněla, porodila. Rok po porodu odstavila a tyto stavy se objevovaly ve větší intenzitě čím dál častěji nehledě na to, jestli mam před MS. A nakonec jsem na antidepresivech a jsem ráda, že jsem ráda.

Tím nechci říct, že máš jít k psychiatrovi. Ale myslim si, že pokud cítíš, že to je problém, není dobré to podceňovat a zkoušet s tím žít. Myslím, že je fajn se přeptat gynekologa. Může ti poradit, třeba je něco, co to může zlepšit. Když to vidím zpětně, určitě bych do toho šla, jen, abych neskončila jako teď a hlavně - abych neotravovala svoje okolí.

Rozhodně bych s manželem promluvila, aby věděl, ale nemůžu chtít, aby to přežíval…já bych byla pro, abys promluvila s gynekologem, určitě najde nějaké řešení.

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
25.1.07 09:25

Ahoj,
také to dobře znám, přišlo to po druhém těhu. a je to síla. Na gynekologii mi paní doktorka doporučila něco přírodního z lékárny, nějak na to nepřišlo si to koupit (pořád je něco akutnějšího k řešení než já). Ale začala jsem jíst kyselinu listovou.

Gábinko,
moc prosím o kontakt (třeba pomocí SZ) a radu ohledně antidepresiv.
Vlivem velkého a dlouhodobého stresu si má chemie se zbytky mé osobnosti dělá co chce.
díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
25.1.07 10:46

Jéje :D , takže nejsem sama, kdo má vzteklinu a prská a kouše!!!!
Tak zkusím zapátrat po nějakém řešení.
Mně se taky moc nezamlouvalo, že mám na to přivyknout sebe i okolí. Asi úplně normální před MS už nebudu :roll: ale snad to nějak zmírnit půjde.
Poptám se u doktora a v lékárně (doufám, že až se na to budu ptát, tak za mnou zase nebude fronta o dvaceti chlapech, jako když jsem si před porodem šla kupovat masážní olej na hráz 8) 8) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
25.1.07 11:36

Ahoj, hlásím se do klubu. Taky bývám na zabití. Docela mi ale pomohly tablety s pupalkou dvouletou, tak můžeš vyzkoušet. Já jsem teda na tohle trochu lajdák a neberu je úplně pravidelně (jednou denně místo dvakrát denně), ale i tak výsledky jsou.

Nějaký dryák na to myslím existuje, který ten PMS vyřeší definitivně, ale já zatím ještě kojím, tak se po něm nepídím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
279
25.1.07 12:01

Holky,
já taky vstupuji do klubu. Po druhém porodu jsem nesnesitelná a jen před MS, ale už i 2 týdny. Od minulého pátku beru antidepresiva (Cipralex), jelikož jsem nesnesitelná pro sebe i pro okolí, ale nenapadlo mě, že jsem měla před MS. Dneska mi končí a je mi lépe. Nenapadla mě spojitost. Myslela jsem, že jsem už unavená a že mi došly síly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
25.1.07 12:45

dík za tip -
pupalku zkusím. Už jsem o ní slyšela, ale v prodejně s mýdlama. Tak ji zkusím i cpát do sebe, a když nepomůže, začnu se pídit po dryáku!
Momentálně je mi hej, ale člověk aby s napjetím očekával, co bude zase předvádět za 3 týdny :roll:
díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
25.1.07 13:17

Já si nemyslím, že únava nervů může souviset až tak s PMS, to je jen jeden ze špalíčků, který když se naskládaj, tak se dusíme. A naopak si myslím, že my ženy tím, že máme MS, máme často tendenci to házet na PMS, což ne vždy musí sedět.

Rozhodně to neni nic neobvyklého. Právě naopak! Jenže mě hrozně štve, že ono se mluví o miminech, mluví se o kojení, ale nemluví se o takových věcech a přitom když jsem situaci řešila sama a vyhledávala, koukala jsem, co lidí v tom „jede“.

Já to podceňovala dlouho, okolí mě odrazovalo s tím, kolik lidí to má, ty problémy, že to neni nic neobvyklého. Rok jsem to odkládávala a říkala si, že to zvládnu sama, že to zveličuju. Že je skoro pozdě jsem poznala, když jsem měla neskutečný cuky skočit pod vlak i s holkou. Nepřeju to nikomu.

Takže myslim, že je fajn nedělat ihned z komára velblouda, ale taky nepodceňovat. Přechodu do depresí si nemusíte ani všimnout. Ani za deprese ani za PMS nemůžeme. Je to věc chybně fungující chemie v těle.

Cipralex užívám 3měsíc. Jsem po něm jak péro z gauče ve smyslu, že jsem nabitá energií. Já, člověk který pořád sedí na zadku, tak se celý dny nezastavim. Často mam daleko víc trpělivosti s holkou, než jsem měla před (to už mi vadilo jen to, že chce pít). Jediné negativum je, že mam po těch prášcích nechuť k sexu:)

Řešení se určitě nemusí nacházet hned v nějakym dryáku, ale rozhodně je podle mě skoro i nutné v zájmu zachování duševního zdraví a klidu celé rodiny situaci řešit.

A jeden dobrej poznatek - je fajn na to partnera upozornit, i okolí, ale počítejte s tim, že až takový pochopení se vám nedostane. Kdo nezažije, nepochopí. Totéž se řešilo i na BC.

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
279
25.1.07 13:36

Gábinko,
to jsi mě uklidnila, že ten Cipralex funguje. Začala jsem ho brát před 6 dny, takže ještě nevím, jak na mě budou působit, jelikož je tam účinnost za 1-2 týdny.
A jinak máš úplně pravdu. A s tím, že ti vadilo i to, že malá chce napít.......... Směřuji k tomu, ale doufám, že do té doby začne zabírat antid.
Díky moc

Jo a na hladký průběh menstruace a na PMS jsou dobrý Brusinky. Koukněte se
http://www.pevnezdravi.cz/…tbl-30-15404?…
http://www.pevnezdravi.cz/…60-tbl-25526?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
25.1.07 13:43

Mandíčku nevim, jestli ti to dr řekl, ale mě psychiatr upozorňoval na to, že první měs užívání se může stát, že se stav dočasně zhorší i výrazně. Než si tělo zvykne. Že se to stává a je to normální a je tuto dobu nutné vydržet. Mě dal na akutní stavy Lexaurin s tím, že jsem ho měla užívat první dva týdny, co jsem začínala s cipralexem (první dva týdny jsem užívala půltablety denně, pak jsem najela na celou). I když jsem měla cuky, tak jsem potom nesáhla z jakéhosi strachu - prý po něm budu jak po panáku, což při péči o dítě jsem měla strach. I když kdyby se nedalo svítit…

Nicméně mi bylo výrazně hůř první dva-tři dny - podle mě kvůli nadcházející MS (takže PMS jak vyšitej) a pak už jen baladička. Sama sebe jsem nepoznávala;) Naštěstí před Vánocema se to dost těžce hodilo bejt nabitá energií:)

A musim říct, že počátek mého stavu měl dr tu možnost vidět (i když jsem si to ani neuvědomila)…no, fakt nás musí těšit, že v tom nejsme samy!:)

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
279
25.1.07 19:00

Gábi,
já to měla stejný. 3-4 dny jsem byla snad ještě horší a taky jsem dostala MS, takže vše do kupy. Ale já nebyla u psychiatra, ale u praktické lékařky. Jsem z malýho města a psychiatra tady nemáme. Cipralex mi taky napsala půl tablety denně, ale když mi bude dělat dobře, tak mám brát celou, takže jsem po 3 dnech zvýšila na celou a dobrý. Jinak mi taky napsala Lexaurin, ale mě uspává, tak přes den beru Oxazepam 10 mg a ten mě docela srovnává, ale už ho nechci brát. Jakmile se začnu cítit lépe, tak končím s uklidňujícími léky. Už je beru dlouho, i když nepravidelně. Dr. a já jsme si myslely, že je to jen náhlý stres a že to přejde, ale bohužel.....
Chodíš k psychologovi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
25.1.07 21:01

mandicku, musim Tě pochválit a poděkovat za ten odkaz na www.pevnezdravi.cz - ten Balancer si jistojistě objednám, nejen na PMS, ale četla jsem všechny účinky - proti alergii, křečovým žilám, na pročištění jater a trávicí soustavy - většinu z nich potřebuju (kromě prostaty :lol: ) - dík, ani jsem nevěděla, že tyto přípravky existujou.
Jinák nám všem přeji, ať s náma okolí má pevné nervy :roll: papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
26.1.07 09:31

Mandíčku k psycholožce jsem přestala chodit, když mi řekla, že to na pscyhiatra nevidí. Tam to vypadalo spíš na potíže v manželství a tak mi poradila chovat se žensky. Akorát jsem jí chtěla dát vědět, že jsem teda nakonec u psychiatra skončila…

Zvažuju spíš, že to zkusím jinde. Protože ty léky to za mě nevyřeší. Že bych zkusila kontaktovat psycholožku, ke které jsem chodila v pubertě, protože zná moje tehdejší potíže,což je součást toho, co mám teď.

Jinak ani já léky nechci brát dlouhodobě, ale rozhodně počkam na verdikt doktora, až mi to dovolí. Nechci to uspěchat. Možná i proto, že se podvědomě bojím, jaké to bude povysazení. Cítím se teď totiž tak skvěle, že najednou už druhé dítko chci. A na to potřebuju být fit. Nechci to zanedbat. Gynekoložka mi pohrozila, že by mi po případném dalším porodu zkusili asi zastavit laktaci, abychom tomu předešli, ale já bych to nechtěla. tož tak…

Jinak obvoďačka mi už před rokem napsala neurol - měla jsem dost zdravotní potíže a vypadalo to, že po všech výsledcích různých vyšetření to je stresem. Jenže to byl dryák. Nepomáhalo to. Pro psychiatra jsem radši, protože vím, že to beru odůvodněně, hlavně mi potvrdil, jestli opravdu problém mám a případně to bude sledovat a měnit léky. Doktory nemam ráda, ale jsem radši, když dostanu lék od povolaného než když testuje…

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama