Přenášení a psychika

25.11.19 16:58

Přenášení a psychika

Ahoj, dnes už 9. den přenáším a přestávám to psychicky zvládat. Den ode dne je to horší a já snad už jen brečím. Babské rady samozřejmě nezabírají. Nemáte tip jak uklidnit hlavu? Už jsem se i přestala těšit na dítě a z ničeho už nemám radost. Prostě už jen přežívám tuhle depresi. Do toho tedy dotazy okolí co teda a tlak manžela, že je přenášení nebezpečné a proč mám vyvolání napsané až na 13. den po termínu. Ocením jakoukoli radu jak 100% vyvolat porod nebo aspoň schladit hlavu. Průběh porodu už je mi taky jedno. Ať mě klidně celou rozříznou nebo nadopujou čím chtějí. Všechno už je stejně jinak. Radost z dítěte prostě nebude. Vůbec nevím jestli ho po tomhle stresu budu schopna přijmout a dát mu nějakou lásku. Teď cítím jen stres a zlost a smutek. Nemáte příp. Taky tip na nějakou odbornou psychickou pomoc? Vím že tohle už není normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10267
25.11.19 17:02

Stres, zlost a smutek z čeho? Že prenasis a proto se nebudeš těšit na dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
25.11.19 17:07

@Stitch 2019 je to náročné, ale láska k dítěti určitě přijde. Teď ti to přijde jako věčnost, přitom je to jen pár dní. Já jsem dnes 40+1 tt a taky na mě začíná doléhat. Že se lidé ptají a otravují. Já se teď dočetla radu od porodnich asistentek - pupalkový olej v kapslích. Na noc 5 tablet zavést spodem - změkčuje to čípek. Hned jak se malá vzbudí jdu do lékárny. Dam vanu, trochu červeného vina a uvidíme. Třeba to k něčemu bude. Úplně chápu jak se citis, já se snažím tomu nepropadnout. Jeden den je lip, jiný hůř :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.19 17:22

@lachtanice86 stres z přenášení a nátlaku, smutek z toho jak to nezvládám a jakej mám pokles emoční a zlost na sebe že přenáším a taky že se zlobím na dítě, přitom za nic nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.19 17:26

@KlaudieK Pupalkovy olej jsem nezkusila. Jinak ale snad všechny bylinky a koření co se radí. Už snad od 36 týdne. Já byla po týdnu přenášení ještě jakš takš v klidu. Už mám za sebou minimálně dvě kola od každého co teda, jestli už je mimino na světě. Je to na palici. Už se ani nikdo neptá. Tak je to dlouhé. Ta psychika se mi takhle propadla až v posledních dnech. Přeju ti, aby se tvoje mimi rozhodlo jít dřív. Tohle je hrůza. Už mají odrozeno i všichni známý co měli termín až po nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2571
25.11.19 17:40

@Stitch 2019 Typ, jak uklidnit hlavu, nemám. Ale sama jsem rodila 10 dní po termínu, teď už mám hezkou a chytrou 14 letou slečnu. Ono miminko samo ví, kdy už chce na svět. Ten datum je jen orientační. Fyziologická délka těhotenství je 40 +/- 2 týdny, další odchylky mohou záviset na délce cyklu,… Obecně pomáhá hodně chodit, teplé koupele (ale ne, když jsi doma sama), sex,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
25.11.19 17:49

Narodit se musí. Dřív nebo později. Jako pár dnů oproti těm měsícům je asi prd že jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1081
25.11.19 18:15

Užij si klidu a těš se na mimi, já byla taky netrpělivá a pokaždé jsem je měla po několika probdělých nocí chuť nacpat zpátky. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4868
25.11.19 18:26

Nepřenášíš. Přenášení je od 42+0, do té doby jde o potermínovou graviditu. V termínu se rodí 5 % všech dětí, rodina ví evidentně houby, rizika se zvyšují až po 42. tt. Stres blokuje porod, takže to ti fakt nepomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2745
25.11.19 19:39

Já prenasela obě děti. Taky mě to štvalo, ale pak jsem si prostě řekla, že až to bude, tak to bude. Těšila jsem se a naopak jsem byla ráda, když mi stanovili termín indukce, protože jsem věděla, že nejdyl ten den miminko bude. Říkala jsem to i všem, co se ptali, jestli už. Tak ne, až 29. Dockas se. A manžela odkaž na svého lékaře, ať si to nechá vysvětlit od něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
25.11.19 21:26

@Stitch 2019 ja si ted davam sklenicku červeného vína na uklidnění a pouštíme si pohádku. Zkus si taky pustit oblíbený film a udělej si buď maliníkovy čaj nebo svařák nebo jen trochu vina. Jak píšou nademnou jednou ven půjde určitě. Taky se tím uklidňuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama