Reklama

Přenos plísně z nehtů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 06:36
Přenos plísně z nehtů

Ahoj, vkládám anonymně z důvodu citlivosti dotazu…s manželem a malým synem navštěvujeme starší příbuzné. Příbuzná má plíseň na nehtech na rukou a často nám připravuje občerstvení, třeba obložené mísy, samozřejmě rukama, vím, že to myslí dobře. Kvůli vysokému věku a jiným, vážnějším zdravotním problémům toho stoprocentně řešit nebude. Syn má ještě svoje jídlo, já si tam dám minimálně, protože se mi to prostě ekluje, prijde mi to nehygienický a bojím se přenosu plísně. Myslíte, že to s tím přenosem zase tak žhavý nebude? Jde mi o manžela, jsou to jeho příbuzní, nechci to na něj nějak vybalit, aby nebyl ukrivdeny. Přijde mi, že jakmile se něčo to neprojevuje kašlem atd, že to někdo jako nemoc prostě ani nebere :roll:

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 06:38

Omlouvám se za chyby, píšu z mobilu a slovník občas něco přepíše, aniž bych si toho všimla :D

e008
Závislačka 3208 příspěvků 31 inzerátů 31.01.17 07:14

Manzel ma plisen na nohou, co ho znam. nic mu na to nepomaha. Nikdy se to na me nepreneslo a to nejsem zadna haklivka, nijak si to nehlidam. Mame dvouletaka a ten s tim taky nema problem, jen pro nej pouzivam jine nuzky na nehty Podle me pokud na to vylozene clovek netrpi a je zdravy, tak to zas tak zhave s prenosem nebude…

Petája
Kecalka 432 příspěvků 31.01.17 07:47

Ja slysela, ze naopak to je velmi prenosne, ale asi zalezi i na stavu imunitniho systemu okolo zijicich lidi. Existuji leky, ktere toto vyleci. Myslim, ze se to jsou kapicky, co se kapou z vrchu na nehet. Ale jak psala zadavatelka, je to nebolestive a stari lide toto neresi. Pamatuji si, ze nase babicka to mela pomerne hodne take a jako deti jsme u ni travili hodne casu a nikdo z nas to nemel…
Asi bych zasla na kozni a zeptala se lekare…
Svoje manikura a myti rukou…vic se asi delat neda…

truhlaspokladem
Povídálka 28 příspěvků 31.01.17 08:39

Partner má plíseň na palcích nohy a na palci ruky. Zkoušeli jsme vše možné i nemožné a stále ho to drží. Doma se nijak nehlídame a k žádnému přenosu ani na ostatní členy rodiny nedošlo. Asi bude hrát roli vnímavost organismu. Možná bych se trochu bála a zpozorněla u veeeelmi malého miminka.

e008
Závislačka 3208 příspěvků 31 inzerátů 31.01.17 08:48

@truhlaspokladem Souhlasim. Muj se taky snazil vsemozne a nic. Zaklad u deti je pouzivat jinou manikuru, jinak bych to taky nehrotila.

Petája
Kecalka 432 příspěvků 31.01.17 10:38

@truhlaspokladem @e008 Holky, tak jsem to vyzjistila, pry namocit nehet do vody, az uplne zmekne, nuztickama seskrabat nehet na maso, az to boli tak prestat, prej to nejde najednou vsechno a do rany nakapat Exoderil, no a opakovat, treba jednou, max. dvakrat do tydne. Pry nehet zacne odrustat a zacne rust zdravej…je to na dlouho, ale funguje to. No, ale je to mazec teda :roll:.

e008
Závislačka 3208 příspěvků 31 inzerátů 31.01.17 10:54

@Petája To je masakr, to bych si ho radsi nechala useknout :mrgreen:

Ou
Závislačka 4993 příspěvků 31.01.17 11:22

Pokud se plíseň pod nehty nedaří léčit lokálně (nehet se musí narušit a pak mazat antimykotickým lakem), tak se to reší pomocí systémových antimykotik.

Kdokoliv, kdo to dlouhodobě řeší by s tím měl jít normálně k praktikovi a nebo na kožní. I ten lak na nehty je na předpis. Krémy a kapičky na nehty bez narušení jejich struktury nefungujou, natož ty volně prodejné.

e008
Závislačka 3208 příspěvků 31 inzerátů 31.01.17 12:33

No nekdy je to fakt nekonecny boj. Ja mam sklon k akne, ikdyz uz nejsem pubertak. Vyzkousela jsem toho hodne a jedine, co pomohlo je tehotenstvi. Takze vim, ze je to hormony. Uz se tim netrapim, clovek se nauci zit s hodne vecima…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama