Přeplatek u ČEZ

152
19.11.15 22:49

Přeplatek u ČEZ

Dobrý den, pokusím se ve stručnosti, i když mi to moc nejde. Bydlel jsem s manželkou 8 let v baráku, který patří tchýni. Říkala, že si tam můžeme bydlet a nájem ji platit nemusíme. Tak jsme si mysleli, jak to bude super. Bohužel barák byl neekonomický. Sporák na elektřinu, vytápění na elektřinu, bojler na elektřinu (navíc průtokový, takže co z něj odteklo, to se hned začalo ohřívat), elektrický žebřík, elektrické vytápění podlahy atd. Vše na elektřinu. Peníze jsme neměli, takže stará tlustá televize, co žrala, stará lednice. Navíc barák byl 2× pod vodou, takže byl vlhký. Takže se koupil lapač vlhkosti a ten jel nepřetržitě. Výsledkem bylo placení měsíční zálohy 6000 Kč a na konci jsme ještě +- 16 000 dopláceli. Chtěli jsme jít jinam, ale do podnájmu se nám nechtělo a na vlastní byt nebyly peníze a banka nám nechtěla půjčit (nízké platy). Postupem času jsme změnili s manželkou práci a začali brát víc peněz, takže jsme si koupili na hypotéku byt. Na ČEZ jsem zašel a zadal zálohu 4000 Kč na pokrytí elektřiny v bytě na měsíc. Poplatky jsem platil a za rok 2014 mi přišlo, že jsem ušetřil 14 500Kč. Peníze mi ale nedali a rozpočítali mi ten přeplatek do měsíců roku 2015. Elektroměr si hlídám a zatím to vypadá, že jsem ušetřil i za rok 2015. Problém je ten, že ČEZ žil v roce 2015 z toho přeplatku za rok 2014, takže celý rok 2015 jsem tam posílal navíc 4000 Kč. Takže v únoru 2016, až mi přijde výpis, tak ta budu mít určitě přeplatek +-40 000 Kč. A chci se zeptat, když ta ušetřená částka bude takto velká, tak mi to zase rozpočítají do roku 2016 nebo mi ji vrátí? Děkuji..

Příspěvek upraven 19.11.15 v 23:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4496
19.11.15 22:52

@Rikitan když máš přeplatek tak ti automaticky sami sníří zálohu, hlavně jsi v tomu zúčtování, měl mít napsáno, od kdy a kolik máš platit, jelikož jestliže byl tak vysoký přeplatek tak bys neměl platit 12m, ale cca 8,5m

Příspěvek upraven 19.11.15 v 22:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21443
19.11.15 22:53

Oni by ti ji automaticky rozpočítali, ale když ji budeš chtít vplatit, musíš si dojít na pobočku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
19.11.15 22:55

Zálohu mi ze 4000 už stáhli v roce 2014 na 1200 Kč, ale já si nezměnil trval příkaz a pořád jim posílal ty 4000 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
19.11.15 23:23
@Rikitan píše:
Zálohu mi ze 4000 už stáhli v roce 2014 na 1200 Kč, ale já si nezměnil trval příkaz a pořád jim posílal ty 4000 Kč.

tak to je lenost :jazyk: stačí zajít na čez a nahlásit, že chceš přeplatek zaslat na účet a ne převádět do dalšího zúčtovacího období. Btw já bych tedy 4000 měsíčně čezu dobrovolně neposílala nad rámec :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1571
19.11.15 23:30

Staci to napsat pres cezackou virtualni obchodni kancelar a netreba nikde chodit…

Obecne staci pozadat o vraceni preplatku, cez tusim od 2012 preplatky implicitne NEVRACI

Ps: nepochopil jsem proc nam pises o nizkych platech a bydleni u tchyne, stacilo jen se zeptat na CEZu :-) ze sis dal 4000 zalohu byla sama o sobe blbost, ty prece za ten byt platis jeste za plyn nebo TUV. A dalsi tisice usetris, az odejdes od cezu k jinemu dodavateli :-)

Doufam zes jim nepodepsal tarif COMFORT :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
19.11.15 23:39

Stačí si zažádat aby vám byl přeplatek vrácen místo rozpočítávání do nového roku. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
19.11.15 23:45

Já právě slyšel, že od roku 2012 přeplatky nevrací a musí to být opravdu vysoký přeplatek, aby ho vrátili, tak jsem se ptal. A ten příběh je můj silný životní zážitek, tak jsem ho musel napsat, omlouvám se :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kolik
19.11.15 23:50

@Roker NO konecne, uz jsem myslel, ze se vsichni zblaznili. Jaky zajit na pobocku. Jako hellou, je rok 2015. Jeden pozadavek v CEZ Online a vyrizeno. Mel jsem preplatek cca 5 tisic a zalohy jsem platil cca 1400 Kc, taky mi to vzali, jako ze tim par mesicu vykrejou, tak jsem jim napsal, ze co si to dovolujou (doslova) a at mi to koukaj vratit. No a sup, hned to slo.
Jinak taky jsem nepochopil celou story ohledne tchyne a bydleni. Vzhledem k dotazu naprosto irelevantni data. Ale jestli si mel loni preplatek a jeste si jim cely dalsi rok posilal nesnizene zalohy, tak zase dostanes peknej balik a muzete vyrazit na dovcu nebo neco :palec:

• Citovat
  • Upravit
33969
20.11.15 07:11

Stačí poslat email na čez o ponechání stávajících záloh a poslání přeplatku. Já to tak dělám každý rok a žádný problém ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
20.11.15 07:20

@Rikitan udělají to, co si řekneš - nám to taky rozpočítali, stačilo zavolat a ihned vrátili původní zálohy a celou částku přeplatku poslali na účet. Stačí se ozvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
20.11.15 08:08

Přeplatky nevrací a měli by ti ho rozpočítat do měsíců, tudíž by ti mělo přijít, od kdy máš opět zálohy platit a v jaké ponížené výšce. Bude lepší to i konzultovat emailem nebo telefonicky.

• Citovat
  • Upravit
1000
20.11.15 09:02

No já teda nevím, ale nám byl teda vždycky přeplatek vrácen. Mohli jsme si vybrat jestli rozpočítat nebo proplatit na účet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33969
20.11.15 09:10
@xkoup21 píše:
No já teda nevím, ale nám byl teda vždycky přeplatek vrácen. Mohli jsme si vybrat jestli rozpočítat nebo proplatit na účet.

jj jenom vždycky se musí dotyčný ozvat. Mě vždy přijde faktura už s rozpočítáním přeplatků takže hned jim píšu at to pěkně nechají jak to je a bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
20.11.15 11:50
@xkoup21 píše:
No já teda nevím, ale nám byl teda vždycky přeplatek vrácen. Mohli jsme si vybrat jestli rozpočítat nebo proplatit na účet.

oni automaticky dělají, že ten přeplatek rozpočítají a po tu dobu nemusíš platit, ale stačí tam zavolat nebo poslat emil a normálně vrátí zálohy a přeplatek pošlou na účet nebo složenku. Stačí se ozvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama