Přerušení na základě protrim.screenigu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.11.21 07:37

Přerušení na základě protrim.screenigu

Chtěla bych se zeptat jestli jste některá šla na přerušení po prvo.trim.screeningu? Nedopadl moc dobře, bylo mi doporučené další vyšetření, s kterým ale nesouhlasím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
600
21.11.21 07:57

Myslím si že to přerušení není bez dalšího vyšetření možné, po 12 týdnu se dá těhotenství ukončit jen ze zdravotní indikace a výsledek screeningu nikdy není 100%, je třeba nějaké invazivní vyšetření, odběr choriových klků nebo plodové vody nebo podrobnější ultrazvukové vyšetření, které prokáže nějakou závažnou vadu plodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
21.11.21 07:57

A ty chceš jít na přerušení bez dalšího vyšetření nebo si chceš miminko nechat a neřešit to? Já šla po špatných výsledcích k MUDr. Frisové, tam jsdm se uklidnila, s mimi to dopadlo dobře. Jela jsem k ní doslova přes celou republiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2078
21.11.21 07:59
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat jestli jste některá šla na přerušení po prvo.trim.screeningu? Nedopadl moc dobře, bylo mi doporučené další vyšetření, s kterým ale nesouhlasím.

A můžeš být konkrétnější v čem je problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2704
21.11.21 08:12

Jak už bylo řečeno, po 12tt ti nikdo žádné ukončení (fakt nechápu, proč se to jmenuje přerušení…) neudělá. Jde to jen že zdravotní indikace a ta se musí nějak prokázat. Screening nestačí, tedy ve většině případů. Takže pokud chceš na ukončení jít, bohužel nějaké další vyšetření budeš muset podstoupit. Pokud si dítě chcete nechat a neřešit, tak tě samozřejmě nikdo do vyšetření nutit nemůže, to je na vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4257
21.11.21 08:40

Tak ty jsi husta teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
21.11.21 08:53

Myslím, že přerušení ti udělají jenom po výsledcích plodovky.. Takže se tomu nevyhneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1448
21.11.21 09:02

Nesouhlasíš s vyšetřením, které by mohlo prokázat, že nosíš zdravé dítě a chceš ho nechat preventivně zabít?
Sorry, nejsem militantní odmítač interrupce, ale po 12.tt?? To snad ne, ne? To jsi s tímhle přístupem měla být na přerušení hned, jak jsi to zjistila, protože to nevypadá, že jsi z případného potomka nějak odvázaná. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3700
21.11.21 09:32
@Anonymní píše:

A s jakým vyšetřením nesouhlasíš? Moc to nechápu. Dítě může být zdravé a ty by jsi raději na potrat 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65166
21.11.21 09:55

Výsledky nemusí být přesné.. a po 12 TT se těhotenství jen tak ukončit nedá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2126
21.11.21 12:34

Musela jsem na ukončení ve 27tt ale až po odběru plodové vody a konalo se konsilium, kde se všichni museli na ukončení shodnout ( shodli se samozřejmě hned, bohužel to byl případ, který jiné řešení neměl..)…

Pokud chceš těhotenství ukončit proto, že je jakákoli malá šance, že je dítě postižené, nevidím důvod, proč to nerisknout a nejít aspoň na plodovku, kde se to může vyloučit.. Protože, jestli se bojíš potratu způsobeného tím odběrem, tak na to moc nevypadáš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat