Vyhnout se revizi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.11.21 20:17

Vyhnout se revizi

Zdravím,

poslední menstruaci jsem měla 11.9., poté jsem měla i pozitivní těhotenský test. Bohužel jsem včera začala špinit, dnes se k tomu přidala i jasná krev, tak jsem jela k doktorovi a ten mi řekl, že miminko bohužel už někdy v říjnu umřelo a že potrácím a hnal mě na revizi. O tom, že bych chtěla chvíli počkat, že by se to vyčistilo samo, nechtěl ani slyšet a vypsal mi žádanku, že si mám pozítří zajít, jelikož je zítra státní svátek.

Chtěla jsem se zeptat, zda si myslíte, nebo jaké máte zkušenosti s tím, že si s tím tělo poradí samo? Jelikož mi už začíná téct i jasná krev, možná si s tím tělo samo poradí? Nejsem moc zastánce takových drastických řešení pro tělo, jako je revize, proto bych raději volila tu přírodnější cestu.

Nevím, co mám teď dělat. Mám jet i přesto se žádankou na gynekologickou ambulanci a zkusit se s nimi dohodnout na jiném postupu? Nebo jak to funguje? Vím, že tato přírodnější cesta má svá rizika, ale to i revize. Mohli byste mi prosím napsat své zkušenosti? Moc vám všem děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2148
16.11.21 20:41

Zkus prohledat diskuze, už se to tu párkrát řešilo. Já jsem po druhém ZT v jednom roce volila taky počkat. Za podpory doktorů, protože první revize byla s komplikacemi (to teda nebývá moc časté, co jsem měla já, takže to nemá být strašení před revizí). Nicméně jako bezdětná jsem ráda kývla na to, že podruhé během pár měsíců nebudeme tou kyretou tu dělohu škrábat a čekala jsem na potrat. U mě to vyšlo. Byla jsem asi 7+, když se přišlo na to, že to zamlklo. a čekala jsem asi 2-3 týdny. nevím už přesně. Mě teda píchli 2× injekci MEM (ale ta jako taková to nevypudila). pak jsem pila sporýš, sprchovala břicho horkou vodou, všechno možný zkusila. No a „povedlo se“, jestli se to u tak hnusný věci dá napsat. Pro mě zážitek nic moc, volila jsem ale něco pro mě fyzicky šetrnějšího na úkor psychiky. Ta dostala víc zabrat, než při revizi. Je tu jistě hodně žen, co jim vyšlo toto čekání, ale taky hodně těch, co nakonec na revizi stejně musely, protože se nevyčistilo vše, a ony si vlastně celé to utrpení jen prodloužily. Kyretáž je takový zákrok první volby v českém zdravotnictví. Tohle je hlavně na osvícenosti doktora, aby věděl, kdy poslat na kyretáž a kdy je možné čekat. Hodně doktorů (hlavně ze staré školy) čekání na potrat nebere vůbec jako možnost. Prohledej si tu diskuze. Najdeš názory obou stran.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7173
16.11.21 20:48

Já před půl rokem prodělala samovolný potrat v noci jsem potratila byla jsem doma nikam jsem nejela druhý den jsem měla jít na gyndu tam jsem šla ještě ve mě něco zůstalo dostala jsem injekci po které jsem se docistila a dopadlo to bez revize po půl roce jsem otěhotněla znovu a teď jsem skoro na konci druhého trimestru a vše vypadá dobře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
16.11.21 20:50

Předně je mi líto, že to nedopadlo. Pokud už krvácíš, tak je podle mě slušná šance, že se revizi vyhneš. Já bych vyčkala doma a když přejde největší krvácení, tak se šla nechat na gynekologii zkontrolovat ultrazvukem. Pokud bys měla pocit, že krvácíš moc, nebo se ti třeba zvýšila teplota, tak na pohotovost. Mám za sebou 1× SP a 2× ZT, vše doma a vše bez problémů. Představa, že se ve mě někdo rýpe, pro mě byla horší než to, že těhotentsví nevyšlo. Výhoda přirozeného potratu je, že se po něm stejně jako po porodu vyplaví endorfiny. Byla jsem pyšná na své tělo, že to zvládlo. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23524
16.11.21 21:12

Nejsi na začátku těhotenství, samovolný potrat už by mohl být nebezpečný. Zajdi do nemocnice a poraď se s nimi. Třeba ti dají zelenou, ale možná je taky revize víc než vhodná….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
16.11.21 21:18

Ahoj, já bych se ukázala v nemocnici a domluvila se s nima. Tím, že už si tělo všimlo, že je konec, máš dobrou šanci, že to doběhne spontánně. I když si tělo poradi, bude lepší, když o tobě budou v nemocnici vědět kvůli následné kontrole nebo při případných komplikacích. Já jsem se taky domluvila v nemocnici. V 8+6tt bilo ještě srdíčko, pak po pár dnech mi začalo být divně, tyden po kontrole potvrzen ZT, taky odeslána na revizi. V nemocnici jsem dostala na vybranou, jestli revize hned, nebo že tomu dáme čas. Po tydnu jsem se tam ukazala, ale to už jsem zacinala krvácet, tak mi ještě dali čas. Po dalsim skoro tydnu takoveho slabsiho krvaceni prisel samotný potrat, ten teda pak bezel jako malý porod. Druhý den pak kontrola v nemocnici, za 2 dny znovu a pak ještě nabery HCG asi 2×. Za 2 měsíce jsem byla znova těhotná a to dopadlo dobře.
Musím ale říct, že to bylo náročné fyzicky i psychicky. Drž se! :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
16.11.21 21:30

Já potratila 2× sama a pokaždé jsem musela na dočištění na revizi 😟

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 21:49

Mockrát vám děkuji za zkušenosti a za podporu. Určitě nechci čekat doma sama, že to nějak zvládnu, chtěla bych mít nad sebou nějaký zkušený dozor.

Začíná mi bublat v podbřišku jako když to mám dostat a taky pomalu ale jistě více krvácím. Tak snad s tím nebudou mít pozítří v nemocnici problém, že bych chtěla ještě počkat. Vím, že se občas musí i tak jít na dočištění, ale pokud je tu aspoň nějaká šance mít to úplně bez revize, tak bych to chtěla zkusit. Snad budu mít tak chápavé lékaře v nemocnici i já, Hrnekmleka. Často doktoři hodně straší a nutí do zákroku, i když je to ne vždy nutné. :-(

• Citovat
  • Nahlásit
334
17.11.21 11:52
@Anonymní píše:
Mockrát vám děkuji za zkušenosti a za podporu. Určitě nechci čekat doma sama, že to nějak zvládnu, chtěla bych mít nad sebou nějaký zkušený dozor.Začíná mi bublat v podbřišku jako když to mám dostat a taky pomalu ale jistě více krvácím. Tak snad s tím nebudou mít pozítří v nemocnici problém, že bych chtěla ještě počkat. Vím, že se občas musí i tak jít na dočištění, ale pokud je tu aspoň nějaká šance mít to úplně bez revize, tak bych to chtěla zkusit. Snad budu mít tak chápavé lékaře v nemocnici i já, Hrnekmleka. Často doktoři hodně straší a nutí do zákroku, i když je to ne vždy nutné. :-(

Koukala jsem i na nějaké studie ze zahraničí, kde jsou k tomuto postupu více vstřícný. Sance spontánního potratu bez nutnosti revize by podle nich měla být kolem 80%. Mně osobně to přišlo dost na to, abych to skusila. Pak tam byly ještě procenta nutnosti druhé revize po te první, nepamatuju si kolik to bylo, ale hlavně jsem mela dojem, že ani revize nemusí být konečné řešení, a to byl další důvod dát „přírodě“ šanci. Tak ať to dobře zvládneš! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
17.11.21 12:27

@Hrnekmleka
Moc ti děkuji. Dnes jsem zavolala PA tady z okolí a ona mi k tomu řekla i víc informací a podpořila mě v tom, řekla mi co mám očekávat a kdy už je zle a musím jet do nemocnice. Tak snad to proběhne v pořádku a tělo se samo vyčistí. Bude to lepší jak pro tělo tak i pro moji psychiku, než aby mi dělali takový, z mého pohledu násilný, zákrok. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
19.11.21 13:51

@Ambika ahoj, jak to dopadlo? Jak ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.21 20:01

@Hrnekmleka Ahoj, ve středu se mi kolem druhé hodiny odpoledne spustil doma potrat. Trvalo to asi čtyři hodiny, ale zvládla jsem to. Teď už je mi lépe. Plánuji ještě kontrolu u lékaře, ale to se objednám až přestanu úplně krvácet.

• Citovat
  • Nahlásit
334
21.11.21 20:44
@Anonymní píše:
@Hrnekmleka Ahoj, ve středu se mi kolem druhé hodiny odpoledne spustil doma potrat. Trvalo to asi čtyři hodiny, ale zvládla jsem to. Teď už je mi lépe. Plánuji ještě kontrolu u lékaře, ale to se objednám až přestanu úplně krvácet.

To může nějakou dobu trvat, alespoň u mně to bylo skoro 4 týdny. Doktorka mě chtěla vidět druhý den po potratu a pak ještě jednou. Kdyby tam totiž něco zůstalo, melo by se to řešit. Radši ji zavolej dřív. Přeji, ať nic dalšího podstupovat nemusiš a brzo se vzpamatujes na tele i na duši :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat