Neschopenka po potratu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Whr
23
16.11.21 14:58

Neschopenka po potratu

Zdravím.. je spousty témat, ale asi jsem nenašla odpověď co bych čekala.. 24.11. Mi konci sestinedeli po potratu mrtvého miminka v 18tt. Fyzicky bych mohla vyběhnout na Sněžku, ale psychika je na tom dost špatně.. když jsem doma, s rodinou a blízkými, je to fajn, ale při představě, ze bych šla do práce, kde bude kazdej zvedavej a budou chodit a litovat mě, tak se mi chce plakat už teď.. a kort takhle před Vánocemi.. dělám servirku na hotelu v DE, takže svatky nesvatky, děláme porad..
otázka zni, zda byl někdo po ZT doma déle jak měsíc? A jak dlouho tedy? A jestli jste to měli přes gyndařku nebo? Díky moc za odpovědi! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23478
16.11.21 15:31

Já byla doma měsíc, ale lékařka mi řekla, že kdybych chtěla, nechá mě doma mnohem dýl, abych se dala dohromady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
16.11.21 15:35

Zažila jsem to 3 X, i když teda vždy v 10 tt, nicméně…stejně zvědavým otázkám a soucitným pohledům neutečeš…nakonec to, že jsem to sdělila v práci a kolegyně se mě zeptaly jak mi je…pro mě lepší, než kdyby dělaly jako že je nic…mi hodně pomohlo, prostě se kapitola uzavřela…vím jak je to těžké. ale čas to otupí…já byla doma vždy 14 dní a nakonec mi právě práce pomohla to překonat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1211
16.11.21 15:43

Já byla na potratu v 15. týdnu. Do práce mě doktor poslal po dvou týdnech, abych neměla čas nad tím déle přemýšlet. A bylo to tak lepší. Kolegové o těhotenství nevěděli, jen nadřízený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18768
16.11.21 16:20

Ja zt ve 12tt, po 14.dnech jsem sla do práce, nakonec se ukázalo ze to bylo nejlepší řešení. Stejně tomu neuteces

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65208
16.11.21 16:22

Mě se Dr ptala, zda se cítím na to, jít do práce :think: takže ano, lze být doma déle, s Dr se domluvit :hug: je to těžká situace a ty Vánoce tomu asi nepridaji..dej si čas, pokud ho potřebuješ :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
16.11.21 16:48

Mrzí mě to :,( Moc. Já jsem měla neschopenku na den zákroku a ještě jsem o ní musela prosit. Když jsem se zeptala doktora na neschopenku na aspoň blbý týden, odpověděl, že zákrok trvá 10 minut, že to nic není. Vzala jsem si dovolenou.

Přeju hodně sil :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1483
16.11.21 17:15

Mě dr v nemocnici oznámil, že neschopenku mi ukončí ve středu (revize pondělí), takze jsem byla doma jen 3 dny a bylo to fakt málo. Ještě mi řekl, že můžu jít klidně odpo do práce. Nebylo mi tohle chování vůbec příjemné. Má gyndarka jen valila očima, protože by mě doma nechala týden až dva, že je to běžné. (v nemocnici mi řekli, ať si své dr nevolam a jen se objednám před koncem šestinedělí). Pokud máš svou drgyn trošku normální, tak ti neschopenku určitě prodlouží a pochopí tě. Posílám hodně síly! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Whr
23
16.11.21 17:36

Odpovídám tak nějak všem..

Ono jde o to, ze já bych do práce klidně a možnými rada šla, ale nechci tam bejt terč lítosti a bejt špatná z toho kdy kdo přijde a bude se vyptavat.. chtěla bych být popravdě alespoň do konce roku doma, alespoň přes ten prosinec určitě..
a po dnešní kontrole na gynde, kde není momentálně má skvělá doktorka ale její kolega.. tak ten mě pomalu seřval, že ještě nechci do práce, ze mě nemůže držet doma bůh ví jak dlouho když mi nic není apod. No doslova jsem cumela.. moje dr která teď marodí, tak mi jeste týden po zákroku řekla ze ať se dam hlavně dohromady a jsem doma jak dlouho chci.. (už aby byla zpět!) a ten její kolega na mě hned vytasil ze pak jedine k psychologovi nebo ke svému doktoru..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
16.11.21 17:51

Myslím, že to bude nejlepší řešit přes toho psychologa. Přeci jen je to v jeho kompetenci. Ale u něj to bude určitě na objednání. Možná že, když jich zkusíš obvolat víc a nastíníš svůj „problém“, že tě některý vezme dřív. Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
16.11.21 18:24

@Whr já přišla o miminko v 15 tt.
Moje gynekoložka, mi řekla již na začátku že mě doma nechá podle toho jak se budu cítit, ať fyziky tak psychicky.
Upřímně taky jsem byla hotová z toho že bych se měla vrátit zpět do práce a jak píšeš, představa že mě bude každý litovat, budou na mě koukat mě děsilo, hned bych brečela.
Já to vyřešila změnu práce, protože byla blbost být doma do dalšího těhotenství a jinak jak ti tu radí holky, opravdu je dobré jít mezi lidi do práce, přijdeš na jiné myšlenky. Sama jsem tomu nevěřila, ale je to tak.
Samozřejmě pokud ti to psychika nedovolí řešila bych to s psychologem, určitě ti pomůže :srdce:
Drž se :hug: bude to těžké, ale určitě to zvládneš :hug: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
16.11.21 19:30

@Whr Naprosto chápu :hug: Měla jsem to stejně. Ale můžu ti říct, že mě všichni v práci mile překvapili. I když nemáme dobrý kolektiv, všichni se chovali skvěle a s pochopením. Nikdo mě neutápěl lítostí ani mě neignorovali. Některé kolegyně si prošly tím samým.

Psycholog ti bude na nic. Jít k psychologovi na pojišťovnu, to snad budeš dřív znovu těhotná, než bude mít volný termín. A co by ti na to asi řekl? Přišla jste o miminko, hmm, to pro vás muselo být těžké… :zed: Spíš se nechte s partnerem vyšetřit na genetice. A pokuste se znovu, co nejdříve to bude možné. Samozřejmě toto je moje zkušenost, ty to můžeš cítit jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
313
16.11.21 19:32

Ja jsem po SP v 11tt byla doma tyden. Vedel to samozrejme sef a par nejblizsich kolegu, tem jsem rekla at to rozhlasi, at se me nikdo na nic nepta. Asi tyden byly soucitne pohledy a ptani jak se citim a pak klid. Taky jsem si navrat do prace neumela predstavit a nakonec mi to pomohlo, ale mam svoji praci rada a mame super kolektiv (az na vyjimky).
Ale kazdy se s tim srovnava jinak, kdyby ses na navrat jeste necitila, muzes zkusit situaci vysvetlit svemu obvodnimu, treba ti pomuze. Moje obvodacka taky rikala, ze mi klidne neschopenku prodlouzi, pokud chci zustat doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Whr
23
16.11.21 19:47

Víte co je ale nejhorší? Ze pokud bych se joo rozhodla ještě i v prosinci zůstat doma a musela ke svému obvodnimu lekari, tak to je taky chlap.. a já si nemůžu pomoc, ale ti doktoři (chlapi) mi přijdou ze jsou se vším ráz dva hotový a pošlou vás slušně do pr.. ale třeba se mýlím a zrovna obvodak by to pochopil nakonec lépe než zaskok za mou dr na gynde.. uvidím jak to vše bude.. každopádně díky všem :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Whr
23
16.11.21 19:49

@Mína91

Nemyslím si, ze by bylo nutné jít se nechat vyšetřit na genetiku?? :)
Respektive miminku se nezastavila srdíčko z nějaké genetické vady.. proste se tak stalo a nejí za tím žádná příčina.. ani z mě strany, ani z žádné jiné.. na jednu stranu, díky bohu! Protože věřím ze to druhé bude v pořádku a zdravé za obě dvě :srdce:
Já zatím co teď podstoupim, tak je vyšetření štítné žlázy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat