Přetáčení ze zad na bříško

660
12.5.17 15:50

Přetečení ze zad na bříško

Maminky trvalo vaším miminkun než se naučily pretacet? Malá ma 7 měsíců, váha 8,80kg a 69cm… Ale zatím se vůbec nepretoci na bříško :( od mala nemá rada polohu na bříšku… Ale na bok se otoci, jen ji chybí se úplně dotocit… Zkousim aby se otočila za hračkou, ale vetsinou se otočí jen na bok a konec… U dětské jsme byly a ta mi řekla, ze ji mám nechat prostor, který ma… Už uvazuji o te Vojtove metodě… Mate některá zkušenost? Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3610
12.5.17 15:55

Mam zkusenost, ze pokud nejde dotocit az na bricho, chybi kousek, muzou to byt slabe brisni svaly. A to jestli ma rado polohu na brichu nebo ne, nemusi byt rozhodujici. Mimca takhle nepremysli, muj se pretacel od ctvrteho mesice a kdyz se pretocil, tak rval, treba 30× do hodiny. To bylo psycho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3611
12.5.17 16:03

I když se nelíbí na bříšku dávat na brisko na paseni koniku posiluje tím zadicka a ty i k tomu úplnému dokončení potřebuje mohou to být i slabé břišní svaly. My tedy vojtovu metodu cvičili z jiného důvodu a cca v těch 7 měsících se přetocil ale až když měl dostane silné svaly na to. Motivovat hračkou na bříšku si a mimi brát aby se nenudilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
12.5.17 16:04

@e008 no to si také pamatuji- klukovi bylo cca 5m, přetocil se na břicho a neuměl se vrátit zpět- a řval a řval, přesně třeba 100× za den… Hrůza :)
@Nikol275 asi bych chvilku ještě vydržela s nervem, když to řekl pediatr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
12.5.17 16:07

A je celkově pevná? Není hadrová? A na bříšku vypadá jak? Pase pěkně? Na ručičkách se umí vzpřímit? Dcera byla úplně nestabilní - na břiše, na zádech, na boku. Na břichu nechtěla být, protože neměla pevné svaly. A pak celkem logicky, když dítě nechce být na bříšku, tak se tam ani nechce přetáčet. K motivaci více než hračky fungovaly mehračky (klíče, mobil…). Já bych tedy spíš to, že se nechce přetáčet, řešila, že nechce být na tom bříšku. Protože z bříška se pak odehrává všechen další vývoj. Od rehabky si můžeš malou nechat zkouknout. To ještě neznamená, že musíš hnedka cvičit vojtovku, jsou i jiné cviky. Ale pokud by shledala nějaký problém, je lepší začít dřív než později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
12.5.17 16:32

Já Vojtovu metodu můžu doporučit. Cvičila jsem s oběma kulukama. V těchto lehkých případech, kde jde jenom o dotáhnutí nějaké dovednosti, tak to ani není „echt“ cvičení Vojtovkou. Spíš se z toho využijí některé prvky.
Rozhodně by stálo za to, zajít na rehabko, kde ji sestra zkontroluje a třeba jenom doporučí, jak miminko motivovat a jak mu dopomoct k tomu, aby se sama otáčela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.17 16:55

Malej se začal pravidelně otáčet až v 8 měsících

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
660
12.5.17 19:50

@Ivka87 pase hezky, hlavičku ma zvedlou, ale na ruckach se nezvedne… Někdy to zalomi a hlavu polozi.. zkousim to s hhračkami i mobil vše možné, vždy se dostanena bok a pak se vvrátí… Nebo ji někdy postouchnu na to bříško… Možná ze zkouknuti rrehabilitační nebude na škodu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
708
12.5.17 20:23

@Nikol275 nemám tedy zkušenost v takhle pozdějším věku, ale já to dceru naučila ve 4M na posteli. Na zemi se prostě zprvu bála i když tam měla pěnové puzzle a deku :nevim: když byla na boku promáčkla jsem jí madraci a bylo :mrgreen: za týden se už točila sama i na zemi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama