Prevenar (po atb) - nedoočkovat?

14
29.3.16 10:24

Prevenar (po atb) - nedoočkovat?

Ahoj, holky,

prosím o radu. Syn (nyní 6 měs.) má rozočkovaný Prevenar 13, zatím pouze 1. dávku ( Před 14 dny dobral antibiotika kvůli streptokokovému středoušnímu zánětu (s. pyogenes) včetně provedené paracentézy.
Pediatr spěchá s doočkováním přesně na den 14 dní po atb. Jinak by se muselo najet na schéma 2+1, a prý malý potřebuje ochranu co nejdříve, že ke středoušním zánětům „máme sklony“ (starší syn) apod.. Ale nemají k nim náhodou děti od půl roku sklony obecně? A také to přece zdaleka není jediný důvod/řešení těchto zánětů.. První dávku měl s hexou a reakce nic moc - dva dny doslova prokřičel, nicméně teplota mu nikdy nepřesáhla 38´C. Dle názoru manžela od té doby v noci mnohem hůře spí, aniž by mu rostly zuby atd.. Já si nejsem jista, zda se ten „termín“ častějšího buzení úplně kryje, ale +- asi ano. Před očkováním (a po něm) syn vždy dostal homeopatika (thuya occidentalis), hexa předtím sama o sobě proběhla v pohodě.
Skoro celý život má „rýmečku“, teď mu po nějaké době, kdy to bylo o něco lepší, začíná opět.

Staršího bráchu máme ve školce. Měl očkovaný komplet Prevenar 13 (ale také Rotarix - a rotaviry onemocněl stejně) a středoušní záněty do 2 let dva včetně paracentézy, teď je chvíli klid. Reakce na očkování vždy hrozná. Tehdy jsem to ale neřešila, vojtili jsme, stěhovali se a zkrátka mě v tom všem nenapadlo, že by na tom bylo něco zvláštního. Třeba by těch zánětů ale měl více či horší, kdyby očkován nebyl, kdo ví.. Mamka do nedávna doktořila na ORL a tvrdí, že je pravda, že pneumokoky už nejsou zdaleka tak časté jako dříve, zřejmě právě díky proočkovanosti populace. Zánět mozk. blan (kterým pediatr tak trochu vyhrožuje) může dostat i ze spousty jiných příčin.. Nikdy ale nebyla pediatr, takže mi vlastně nemůže kvalifikovaně poradit.

A já teď opravdu nevím. Upřímně řečeno bych raději neočkovala, nevím ale, zda něco neriskuji právě nedoočkováním. Naše homeopatka něco takového naznačovala, nevím ovšem, nakolik je v obraze. (Pediatrii dělala, ale je už nějakou dobu v důchodě.) Tušíte někdo? Moc díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59251
29.3.16 10:30

@evkasilver prevenar je zbytečnost, neočkovala bych ani omylem.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
29.3.16 10:42

Marti, díky:) A to nedoočkování je myslíš v pohodě?
Ještě mě napadá, že u doktorky bych se mohla odvolat i na to, že starší syn má dle alergologického vyšetření problém s imunitou a jednu dobu vypadalo, že se mu rozjíždí i atopický ekzém.. Takže raději nezatěžovat imunitu i u toho mladšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
29.3.16 10:44

@evkasilver prevenar není povinný, tudíž Tě nikdo nemůže nutit, abys ho doočkovala. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
29.3.16 10:49

Jako tím že něco nedoočkuješ tak dítě určitě nijak neohrozíš. pokud nechceš, tak bych to nedoočkovala. no a záněty středouší nějaký očkování výjimečně nějak ovlivní, většinou je to geneticky daný, anatomickou stavbou toho konkrétního ouška. já na to jako malá netrpěla, měla jsem zánět jednou v životě, ani jedno ze tří dětí to zatím nikdy nemělo. dva starší prevenar mají(tahdy jsem to neřešila), nejmenší 15m ho nemá. a to nijak neřeším čepice, občas jsme venku bez čepice v podobný věkový kategorii jediný.8 letý bratránek prevenar má, když byl můj nejstarší mimino, tak jeho maminka se chytala za hlavu, že má můj cca 8 měsíční v asi -2st jen jednu čepici, že jsou potřeba dvě, a její kluk na záněty trpql hodně, má uši několikrát píchaný. pak znám ještě jednu cca 2 letou, co má prevenar, a uši asi 3 krát píchaný. někdo je na to náchylnej, někdo ne, a nic moc s tím dělat nejde. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
9.4.16 10:54

Holky, děkuju vám moc za zkušenosti a názory:) Nedoočkovali jsme a Dr. to vzala celkem v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama