Rozestup mezi hexou a mmr

103
19.3.16 13:43

rezestup mezi hexou a mmr

Zdravim maminky. Dceri je necelych 17 mesiců. Mudr.nas chtela ockovat mmr v 15.mesicich ale odlozeno kvůli ryme. Jde mi o to ze v 18.mesicich nas chce preockovat hexou. Jaky musi byt rozestup mezi ockovanim…nevite? Prijde mi to hrozne rychle po sobe. Diky za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

621
19.3.16 14:04

Já osobně bych nedala…dala bych v 18m tu poslední hexu a před školkou mmr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
19.3.16 14:11

Také souhlasím s MMR až před školkou. Je to dost sajrajt, v tomto věku navíc s jistotou komplikací. Dala bych také jen tu hexu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
19.3.16 14:14

Minimální rozestup bude asi 4-6 týdnů, ale přimlouvala bych se v 18.měsících hexu a po 2 letech MMR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
19.3.16 14:16

Nase doktorka tvrdi, ze mezi ockovanim staci mesic (mluvila nejspis obecne). Ja bych to takhle po sobe brzy nenechala dat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
19.3.16 14:29

@smada proč s jistotou komplikací? Malá měla MMR v necelých 20 měsících a neměla žádnou reakci. Měsíc předtím měla poslední hexu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
19.3.16 14:32

@rousinka živá vakcína (MMR) po neživé (hexa) se teoreticky může dát po 2 týdnech, opačně po 6 týdnech. Já bych i u té živé po neživé počkala alespoň měsíc. Malá to tak měla. V 19 měsících hexa a po měsíci MMR. Reakce žádná. Já už to odkládat nechtěla, blížil se mi termín porodu a nechtěla jsem to dávat těsně před porodem nebo k novorozenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
19.3.16 14:56

@Lucka1111 ahoj mohu se zeptat proc si nechtěla davat mmr k novorozenci? Ja ted ockovala bexsero a mmr dame synovi v červenci, kdy se ma narodit druhy syn - dr chce udělat novorozeneckou prohlídku a očkováni staršího zároveň, at tam nemusíme na etapy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
20.3.16 20:42

@Tichošlápek kvůli tomu že jsem nechtěla mít doma novorozence a k tomu protivné batole s reakcí na očkování. Kamarádka měla u dcery reakci typu 3 dny horečky, protivné dítě a pak se jí holka osypala. Jako nic vážného, ale k novorozenci bych to nechtěla. Stačilo že starší žárlila na mladší. :) Ale u nás se to naštěstí obešlo naprosto bez reakce. Navíc teda živá vakcína může vyvolat lehké onemocnění, sice pravděpodobně nepřenosné na jiné osoby, ale třeba té mé kamarádce doktorka řekla, že s tou reakcí nemůže mezi děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama