Reklama

Prevence proti kvasinkám v období kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 13.03.11 11:30
Prevence proti kvasinkám v období kojení

Ahoj, chtěla jsem se zeptat co používáte jako prevenci proti kvasinkám v období kojení? Mám dvouměsíční miminko. Trápí mně svědění, byla jsem u dr a říkal, že je vše v pořádku. Zavádím si občas jogurt, jím lactobacile. Vím že bych měla omezit sladké, ale nějak se mi to nedaří. Dr říkal, že když ucítím svědění, mám si zavést tetraborico, používala jsem ho i v průběhu těhotenství, ale v příbalovém letáku píšou, že pro kojící není vhodný. Co doporučovali lékaří vám?

Reklama

Reakce:

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 13.03.11 11:53

Choď na ostro jen v sukni a větrej :-D Zní to blbě, ale funguje. Taky se mej jen čistou vodou, klidně častěji. Jinak občas jsem se namazala rybilkou. Je to hormonálníma změnama, takže na kvasinky zapomeň a dovnitř si nic nedávej :nevim:

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 13.03.11 12:42

Amabilis, myslíš, že i jogurt uškodí? Uvažovala jsem o Rosalginu, ale nevím zda ten se může.

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 13.03.11 13:05

Andrejko, pokud to nejsou kvasinky, tak si můžeš různýma „výplachama“ klidně i uškodit. Je potřeba, aby se tam obnovilo prostředí, jíš laktobacily, jak jsem koukala, ale dovnitř bych fakt nic nedávala.

http://zdravi.centrum.cz/…ny-radsi-ne/

Zkus opravdu nejdřív to, že se budeš často přes den oplachovat čistou vodou a budeš chodit dole bez (žádné těsné oblečení). Až pokud nedojde ke zlepšení, začla bych uvažovat o něčem dalším. Musíš tomu prostředí dát šanci :nevim:

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 13.03.11 13:58

Ahoj já ty tetraborico užívala, taky mi předepsal Lomexin 600,ale to jsme měla jen jednu globuli.. ony jsou v jednom balení stejně jen dvě..

nicméně:
větrání
bavlněné prádlo
nekoupat se, jen sprchovat
mě pomáhá používat intimní mýdla.. používala jsem ten modrý Lactacyd
upravit jídelníček, není dobrá bílá mouka
cukry
pít hodně kefíry a jíst bílé jogurty s živou kulturou
taky je prý dobré ostré koření: chilli, pepř,kari,česnek..

z osobní zkušenosti: mě nejvíc pomáhá, když denně piju kefír nebo podmáslí..

PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 13.03.11 18:35
tehulka_janina píše:
Ahoj já ty tetraborico užívala, taky mi předepsal Lomexin 600,ale to jsme měla jen jednu globuli.. ony jsou v jednom balení stejně jen dvě..

nicméně:
větrání
bavlněné prádlo
nekoupat se, jen sprchovat
mě pomáhá používat intimní mýdla.. používala jsem ten modrý Lactacyd
upravit jídelníček, není dobrá bílá mouka
cukry
pít hodně kefíry a jíst bílé jogurty s živou kulturou
taky je prý dobré ostré koření: chilli, pepř,kari,česnek..

z osobní zkušenosti: mě nejvíc pomáhá, když denně piju kefír nebo podmáslí..

Ty kefíry určitě ano, ale ostré koření asi ne, když zakladatelka kojí.. Taky kojím a do takhle ostrého koření bych nešla, i když dítku to nic udělat nemusí, to je individuální..Jinak bavlněné prádlo, sprchovat, větrat, nejíst sladké, to všechno tady už padlo. já na to taky hrozně trpím a taky kojím a dr. mi dává furt dokola nějaký globule a docela mě to štve, tak jsem teď taky začla pít kefíry a preventivně mažu mastičkama (když zasvědí, po sexu.. )

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 13.03.11 19:26

já si to neuvědomila, koření samozřejmě ne, když kojíš.
důležité je taky přeléčení partnera třeba Canestenem..

ladynka1
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 13.03.11 19:32
Andrejka1 píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat co používáte jako prevenci proti kvasinkám v období kojení? Mám dvouměsíční miminko. Trápí mně svědění, byla jsem u dr a říkal, že je vše v pořádku. Zavádím si občas jogurt, jím lactobacile. Vím že bych měla omezit sladké, ale nějak se mi to nedaří. Dr říkal, že když ucítím svědění, mám si zavést tetraborico, používala jsem ho i v průběhu těhotenství, ale v příbalovém letáku píšou, že pro kojící není vhodný. Co doporučovali lékaří vám?

já brala laktobacily,protože jsem dost náchylná od jakživa ke kvasinkám,a dávala jsem je i malýmu..A bylo vše ok. :palec:

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 21.03.11 09:24

Amabilis, tak větrání moc nepomohlo. Už třetím dnem cítím uvnitř občas jemné pálení, tak mám obavy, aby se mi to nerozjelo víc, tak chci tomu nějak zabránit. To Tetrabirico na doporučení dr se obávám brát. Nechápu proč mi to doporučil, když pro kojící to je nevhodné.
Těhulko Janino, ty jsi to Tetraborico brala v období kojení? Doporučil ti to lékař? V době těhotenství jsem je užívala, doporučily mi to tady holky na e-miminu a zabíraly, ale teď se je bojím užívat. Tak nevím, co použít.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 21.03.11 09:33

PeťoP a jaké ti dr předepisuje globule? Když mně začne svědit, tak mažu Canestenem, ale teď to nesvědí, cítím jen jemné pálení uvnitř.

Holky ono se řekne omezit sladké, ale čím jiným se dá dobít energie při dvou rarášcích. Piju čistou vodu, čaje necukruju, nejím sladké kompoty, teď ani jablka, když malého z nich nadýmá, takže si dám jenom ke kávičce nějaký ten koláč nebo zákusek. Mám ráda jogurty s čokoládovým musli, tak to teď omezím. Ale zda se mi, že oproti jiným, co vše cukrujou, toho sladkého až tak nejím. Ani té bílé mouky tak moc ne, kupuju grahamy a celozrné pečivo, celozrné špagety. Prádlo nosím jenom bavlněné, i když v poslední době je problém koupit 100% bavlněné kalhotky nebo tepláky. Jen se sprchuji a používám od Ryoru Tea tree gel.

Elis2 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.12 09:58

Andrejko1, nebála bych se brát tetraborico apod. na doporučení lékaře. Potýkám se s kvasinkovou infekcí už cca 4 měsíce, vrací se pořád zpátky (taky kojím). Už toho mám plné zuby si každý večer zavádět nějaké čípky a bobule do pochvy. Lékař by to nedoporučil, kdyby to mělo uškodit miminku. Kromě toho přípravek zavádíš jen do pochvy, není možné, aby se vstřebal do krve nebo do mléka. Někde jsem četla, že v období těhotenství a kojení je žena na kvasinkové infekce náchylná, bohužel. Nepomáhá nic - omezovat sladké a bílou mouku jak to jde, jíst jogurty a pít kefíry, milovat se s ochranou, mýt se vodou nebo modrým lactacydem, preventivně se mazat, jíst vitamíny a hlívu ústřičnou pro zvýšení imunity, nosit bavlněné prádlo… je to k vzteku. Nikdy jsem s tím neměla problémy, až v těhotenství a teď při kojení :-( Už nevím co dělat.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >