Prevence zánětu středního ucha?

196
7.12.08 21:40

Prevence zánětu středního ucha?

Hezký večer,

tříletá dcerka má během měsíce podruhé píchané ucho, vždy s ATB. Protože s touhle nemocí ještě neumím „pracovat“, prosím zkušené o radu…

Vypozorovali jste, že vám fungují nějaká preventivní opatření, aby k zánětům nedocházelo nebo docházelo méně? A jaká to jsou? Přivítám jakoukoliv medicínskou i babskou radu !

Dále přívítám jakoukoliv radu ohledně urychlení / „zpříjemnění“ léčení. Už třetí den do dcerky cpeme na střídačku Ibalgin a Panadol na bolest a teplotu a tak nějak už je z toho špatně od žaludku i mě, natož jí :-/

Děkuju moc, bohužel tuším, že některé z vás mají už bohaté zkušenosti s touhle „metlou“ dětí :-(

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

435
7.12.08 21:58

Ahojky, tak my teda naštěstí nemáme tak často jako vy, ale bohužel už se nám to také 2× podařilo. U jedné se nám to vždycky podařilo zachránit, nevím jestli už vaše malá umí smrkat sama, ale u nás s tím pořád dost bojujeme, takže raději odsávám. Kapu Vincentku a Sterimar do nosu a v obou případech nepíchané ucho má Vendulka, která líp spolupracuje a nechává se v pohodě odsát a kapat do nosu, Viky nechce odsávat a kapat do nosu a má 2× píchaný ucho, takže na tom musí něco být. Jinak doporučují solnou jeskyni jakmile se začne trochu dělat rýma jako prevence. Jinak s tím léčením asi bohužel moc neporadím bo s tím taky bojujeme a jinak než těmito léky to asi nejde. Tak ať jste brzy v pohodě a další zánět se vám vyhne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.12.08 03:18

1 lzice olivoveho oleje - smichat s 10 kapkami tea tree oleje. Pred kapnutim do ucha je dobre trosickuku ohrat (proste at to neni uplne studene).

Vynikajici prirodni lek na zanety ucha.

At jste brzy fit!

Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
8.12.08 03:22

Jeste jsem zapomnela - kapat muzes tak 3krat denne. Obcas klidne muzes kapnout i jako prevenci (napr.pri nachlazeni) nebo klasicky uz pri zanetu.

Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
8.12.08 08:50

Ahoj Adelo,
prevence je výrazně omezit spotřebu mléčných výrobků a sladkostí. Některé lidi totiž mléko zahleňuje víc než jiné. Třeba já jsem mívala angíny destkrát do roka a po tomto dietním opatření jsem od dvanácti let neměla angínu ani jednou. Kolegyně v práci měla dcerku, která také měla pořád zaněty uší a sama vypozorovala, že pokud malá omezí mléčné výrobky, tak je to mnohem lepší. Vápník doplníš vhodnou zeleninou, mákem, mandlemi. Jinak když už bolí ouško, tak jsem si vždy dávala na vatu švédské kapky a vatu dala do ucha na noc, nebo i přes den. Tak ať jste brzy zdraví. Nepřihlášená Magi.

• Nahlásit
  • Citovat
1119
8.12.08 09:08

Ahoj
S tou dietou souhlasím, taky mě samotné přešly virózy. Druhá holka pije jenom UM jinak nic jiného nechce a je zdravá. Starší dcera se tím ládovala hodně a taky byla častěji nemocná.
Na záněty uší máme Audiron. Vůbec nechodíme na ORL píchat uši. Jako preveci čas od času jim tím audironem vytřu ucho. Hlavně v zimě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
8.12.08 13:10

Syn měl kolem 2 let, když začal chodit do jeslí, zánět středního ucha 3 x v rozmezí 3 měsíců … Ucho jsem nenechala píchnout nikdy (pokud má prasknout, tak ať praskne samo, žádné nepřirozené zásahy).2 x měl zánět a neměl ani rýmu. Pořídili jsme Audiron a když měl rýmu, tak jsem jím ucho vytírala. Stříkáme Sterimar s mědí.
Jako nejlepší se ukázala rostlina Aloe v květináči - jakmile si stěžuje na ouško, kápnu do ucha pár kapek, potřu skalní kost a je klid. Od té doby už zánět nikdy neměl, ucho už ho několikrát bolelo, ale vždycky pomohla aloe - je to přírodní antibiotikum.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
8.12.08 16:43

Holky, dekuju moc za cenne informace !

Zubre, prosimte s tou Aloe - to se da koupit? Mozna jsem natvrdla, ale to koupis aloe v kvetinaci a z ni potom nejak sbiras kapky tekutiny nebo se to nekde kupuje? Promin, jestli je to uplne stupidni otazka :-)

Jinak o tom Audironu slysim ponekolikate, tak si ho asi poridime.

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
9.12.08 12:17

Ano, koupíš Aloe v květináči a když je problém, ustřihneš jeden list a šťávu vytlačíš. Když je starší syn nachlazený, tak mu šťávu nakapu do vody s medem a nechám vypít. Podle mě pomáhá. Myslím, že jsem Aloe viděla v Ikea.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
9.12.08 12:20

Ano, koupíš Aloe v květináči a když je problém, ustřihneš jeden list a šťávu vytlačíš. Když je starší syn nachlazený, tak mu šťávu nakapu do vody s medem a nechám vypít. Podle mě pomáhá. Myslím, že jsem Aloe viděla v Ikea.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1378
10.2.09 13:42

Ahoj,
náš 7-mi měsíční syn poprvé prodělal zánět středního ucha (obě uši mu píchali). Na netu jsem vyčetla, že jako prevence funguje tinktura Audiron, tak jsem ji objednala, ale přišla, bohužel, bez jakéhokoli příbalového letáku. Psala jsem dodavateli - internetová lékárna, kde i zákazníkům radí doktor farmacie- ten mi odepsal, že Audiron pro tak malé dítě nesmím používat, ale nenapsal mi, od jakého věku je vhodný.
nemohla by mi poradit některá z vás, která má s Audironem zkušenosti?
moc děkuju!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
14.2.09 16:32

Jen bych doplnila, co jsem slyšla a na sobě i potvrdila. Aloe není vhodná na krevní skupinu AB. Takže pokud ji víte…
A mám zkušenost od známých, že těm zabírá Aloe ale ne čajovníkový olej. Na ten zase nedám dopustit já a to je přírodní antibiotikum a antiseptikum jak blázen. Takže určitě Vám pomůže buď jedno nebo druhé :-)))

Ale Jani, nepálí těch 10 kapek tea tree v jedné lžíci? Jinak teda díky moc za tip.

Já mám děti, kromě jiného očkované Prevenarem, ale ten má ty uši jen jako „vedlejší efekt“ (i když maminky to dost chválí), takže by asi stálo za to nechat si udělat výtěr.
A také nám ušaška řekla, že ne vždy se na zánět stř. ucha dávají ATB, jen když jsou k tomu ještě horečky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ivivivivi
20.11.13 16:12

Pseudomonas aeruginosa - zánět a svědění v uchu

Jsem v 36 týdnu těhotenství a dostala jsem velký zánět do levého ucha. Od pondělí to byly 2 dny svědění a mírné bolesti, ve středu jsem utíkala k ORL lékaři kvůli hrozné bolesti. Ucho mi opuchlo natolik, že nebylo vůbec vidět ušní dutinu. Měla jsem v uchu hnisavý čep, mám trochu nedoslýchavost, šumí a praská mi v uchu. Opuchla mi čelist a nemohla jsem kousat ani moc jíst bolestí. Ušní lékař mi předepsal antibiotika ROVAMYCINE, která prý se může používat v těhotenství + kapky OTIPAX a roztok SOLUTIO JARISCH na obklady. Doporučil mi suché teplo.

Na druhý den jsem šla na kontrolu - stav se nezlepšil, propíchli mi tedy jehlou opuchlinu.. prý moc hnisu nevyteklo. A pak mně poslal pan doktor do nemocnice k hospitalizaci.

V nemocnici mně poslali na ORL ambulanci a při vyšetření mi ucho opět propichovali. Nevyteklo prý nic. Bylo to hrozně bolestivé. Sdělila jsem mu všechny uvedené léky, které používám a Dr. mi překvapivě nasadil úplně něco jiného. Prý nemám vůbec používat OTIPAX, jen ten roztok pro obklady a předepsal mi jen Opthalmo-Framykoin comp. Poté mi sdělil, že to na hospitalizaci není a že se mám v pondělí hlásit opět ke svému původnímu ORL lékaři pro kontrolu. Telefonovala jsem tedy svému původnímu Dr. a vše mu řekla. Ten nechápal proč nemám používat OTIPAX. Používala jsem ho tedy nadále a Framykoin jsem mazala jen povrchově na opuchlý boltec.

Pak mi brali stěry a dnes je středa a prý mám v uchu bakterii Pseudomonas aeruginosa. Opuch na povrchu ustoupil, uvnitř přetrvává, v lékařské zprávě mám uvedeno: Prosáknutí a detritus zvuk. – neví někdo, co to znamená ten detritus? Nikdo mi nic nevysvětlil. Dr. mi tentokrát doporučil kapat CIPLOX 2 balení. V návodu je uvedeno, že těhotné a kojící ženy by ho měly používat pouze v kritických případech. Neví někdo, jaký to může mít vliv na miminko? Bojím se to používat, ale zároveň nechci, aby mi Pseudomonas aeruginosa napadl nejen chrupavku, ale třeba spánkovou kost… ach jo, co mám dělat, 2 lékaři mi radili něco úplně jiného a ani jeden z nich mi pořádně nevysvětlil, jak o ucho pečovat.

Za 4 týdny mám termín porodu.
Léčím se doma takto:

1. Co 12 hodin antibiotika ROVAMYCINE 1 h po jídle

2. Výplach ucha 3× denně injekční stříkačkou JARISCH roztok s trochou teplé převařené vody, aby to bylo teplé ( není to špatně?)

3. Kapání nových kapek CIPLOX Ciprofloxacin - 2 kapky 3× denně - nemám si je raději kápnout na tyčinku a jen vnitřek ucha jí vymazat
4. 3× denně nahřívám ucho infračerveným světlem, lampičkou - vzdálenou 20 cm od ucha po dobu 10 minut. ( je to vůbec vhodné? Dr. mi doporučil suché teplo, ale na internetu lidi uvádí, že ucho chladí třeba ledem.. tak co je vůbec vhodné dle Vašich zkušeností? )

5. Nahřeju si obklad namočený do JARICH roztoku na infračervené lampičce a přikládám na ucho - 1× denně večer, zabalím ucho do tepla, nosím čelenku neustále + vatový tampon v uchu + obvaz )

Co myslíte? Jsou tyto mé postupy správné? Zvažuji i výplachy injekční stříkačkou s tímto obsahem:
pár kapek tea-tree olejíček + 1% ocet + Jarisch roztok + trochu převařené vody ať je to teplé.
Co myslíte, mám to zařadit?

Může se bakterie přenést na miminko? Jsou na to HOMEOPATIKA?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama