Suchý kašel

Anonymni
7.12.08 09:22

suchý kašel

Ahoj holky, prosím o radu. Sice to není nic katastrofálního ( teda doufám :( ), ale docela mě to trápí. Máme doma 4 měsíčního chlapečka. asi od 2 měsíců nás neustále trápí nějaká viroza. Nejdřív byl male děsně zahleněnej, kašel, rýma mu tekla z nosíku, pak se z toho dostal, týden byl v pohodě, ale pak nanovo, doktorka na průduškách nic neslyší, v krku vidí soplíky, dostali jsme Fenistil kapičky, do nosíku 5 dní Otrivin, na kašel Ditustat, pak i antibiotika. Na kontrole se to Mudr moc nelíbilo, protože pořád nebyl moc OK, tak chtěla vzít krev, ale žilky mu praskaly, takže nic. 5 dnů byl zase fit, ale teď mi opět začíná kýchat, pokašlává, takový suchý dráždivý kašel. Nevím, zda mu mám pořád dávat ten Ditustat na kšel, ( v lékárně mi řekli, že je až od 6 měsíců). Jinak nám Mudr doporučila i homeopatika, která dávám 1× týdně osciloccokcinum ( nebo jak se to píše :oops: ). Mlíčko papá krásně ( je na Nutrilonu)
Jsem už z toho zoufalá, je to pořád dokola. Poradíte mi někdo, jestli se s tím mám pořád zatěžovat a žádat tu krev, aby zjistili, zda je to jen bacil nebo něco jiného? Nechci ho zase tak trápit, třeba je to opravdu jen neustálé nachlazení. Jenže…nedá mi to..... Neměli jste někdo podobný problém? Kdyby byl starší, asi to moc neřeším, ale takové miminko…mám strach abych něco nezanedbala.

Moc Vám děkuji za jakýkoliv příspěvek. Monika

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

79
7.12.08 16:09

ahoj, já neporadím, ale jsem zvědavá co holky napíšou. Máme totiž obdobný problém, s kašlem i rýmou. Malý probrečí i noci a doktorka v krku nic nevidí, takže jsme na kašel nic nedostali. A mě to trápí. Držím pěsti ať se z toho bobci rychle dostanou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.12.08 16:51

A brali Vám krev?

• Nahlásit
  • Citovat
79
7.12.08 18:45

nám teda ne, ale zítra budeme výsledky z výtěru, tak se to snad posune někam dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.12.08 19:31

Anonymní žádala bych tu krev… Budeš mít jistotu a klid, v čem to vlastně vězí.
Nám bylo taky teď doporučeno Oscillococcinum, a asi to zabírá, a troufám si říct, že to není sugesce, protože malé to maskuju do pití a neví o tom :-)
předtím jsme se pořád motaly mezi kašlem, rýmou a následným průjmem (protože jí hleny tekly do žaludku a střevo si s nima nedovedlo poradit).
Zkus to oscillococcinum a určitě ty odběry.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
7.12.08 19:33

jo mimochodem nám vzali taky krev, nic tam nenašli, a doporučili na noc netopit, jen teple obléknout, a chladný vlhký vzduch.

• Nahlásit
  • Citovat
18639
8.12.08 13:00

co změnit lékařku, když má malý 2měsíce problémy a ta vaše není schopná mu pomoci…

Co člověk to názor a možná jiný pohled na věc odhalí příčinu a bude po trápení

vlastní zkušenost, ve třech měsících jsme s Honzíkem lékařku měnili, kvůli obdobnému problému a zjevné neochotě doktorky situaci řešit.

Škoda že brouček není větší, nám na suchý dráždivý kašel nejvíc pomáhá Robitusin. Pak dítě spí klidně celou noc a nedusí se.

Krásné vánoce bez rými a kašle přejí Lacenka a Kluci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
14.1.13 21:33

Prosím o radu.
Syn (2 roky a 5 měsíců) začal včera kašlat suchým kašlem, začala jsem mu dávat Robitussin (doporučili mi v lékárně a Stoptusin neměli), ale dneska už když kašle, tak není suchý, ale je slyšet, že začíná vykašlávat, tak si říkám, jestli nemám nasadit něco na vykašlávání…nebo pokračovat s Robitussinem?
Jinak má rýmu, kterou luxujem a dáváme Nasivin.
Děkuji. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24838
14.1.13 21:35

@Lenka512 Určitě bych přes den dala něco na odkašlávání ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3544
14.1.13 21:42

@Lenka512 no podle mě jeden den je málo určitě bych pokračovala s tím Rob. minimálně 3 dny, aby se to pořádně rozjelo a pak bych dávala teprve na odhlenení a Rob. na noc. Já ještě dávám tymiánový sirup a nemůžu si ho vynachválit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4843
14.1.13 22:44

@katyca

ten tymiánový sirup je i pro těhule, že? Mě ho doporučila kamarádka. Mám už skoro čtrnáct dní suchý dráždivý kašel - žádná horečka, rýma nic.. jen ten hnusný suchý kašel :(
Jsem v prvním trimestru, takže prd můžu :/ A už mě to nebaví :( pořád pokašlávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4843
14.1.13 22:46

@fragola

Ty joo, odbočím od tématu.. koukám na tvé metříky.. vy čekáte sedmé mimi? Čučím a smekám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
14.1.13 22:57
@Efulka píše:
@katycaten tymiánový sirup je i pro těhule, že? Mě ho doporučila kamarádka. Mám už skoro čtrnáct dní suchý dráždivý kašel - žádná horečka, rýma nic.. jen ten hnusný suchý kašel :(
Jsem v prvním trimestru, takže prd můžu :/ A už mě to nebaví :( pořád pokašlávat.

Tady jsou nějaké babské rady, mě zabírala ta cibule, ale je to pěknej smrádek :mrgreen:
Kašel ● Vyzkoušejte sirup z cibule, který podle mnohých skvěle zabírá. Dvě cibule nakrájejte nadrobno, smíchejte se dvěma lžičkami medu (případně hnědého cukru), zakápněte citrónem a nechejte odležet, než cibule pustí šťávu. Poté užívejte jednu lžíci každé dvě hodiny.

● Proti kašli prý působí i nápoj, jehož základem je teplé mléko. Přidejte do něj žloutek, lžičku másla a medu. Vše vypijte. Jen pozor na to, aby vás místo kašle nepotkala salmonelóza.

● Některé babičky proti kašli doporučovaly i speciální placku. Tu připravíte z tmavé mouky, medu a strouhaného křenu. Pozor, placku nejezte, ale přiložte na hrudník potřený sádlem. To proto, aby křen na kůži nevyvolal alergii.

● Mléko a Vincentka. Další oblíbená kombinace, která vám může pomoct proti kašli. Ohřejte mléko, Vincentku (1/3 hrnku) a med, vše promíchejte a teplé vypijte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24838
14.1.13 23:22

Efulka, děkuju :kytka:
Já brala v těhotenství na kašel Tussin. byla jsem v 2. měsíci a můj PL, který je jinak na léky v těhu velice opatrný, mi ho napsal…
Schválně jsem hledala i na netu, pročti si kdyžtak odpověď tady. Doporučují tam i Sinecod.
Ať jsi brzo fit :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3544
15.1.13 19:13
@Efulka píše:
@katycaten tymiánový sirup je i pro těhule, že? Mě ho doporučila kamarádka. Mám už skoro čtrnáct dní suchý dráždivý kašel - žádná horečka, rýma nic.. jen ten hnusný suchý kašel :(

No můžou to děti od jednoho roku tak asi by nemělo vadit. Přeji, aby bylo brzo lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama