Převod rodičáku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  09.04.18 12:56
Převod rodicaku

Dobrý den, chci se zeptat. Nemám nárok na mateřskou, jsem po škole a maturitu jsem nedokončila. Termín se připletl do opravek. Budu si vyřizovat rodičovský příspěvek. Chci se zeptat ba jak dlouho a kolik budu brát. Jestli si to můžu určit na 3 roky. Na 4 roky to mít nechci. A popřípadně když bude částka malá a musím to mít na 4 roky, lze to převézt na tatínka? Jestli ano jak dlouho by musel být doma a pobírat příspěvek, než by mohl nastoupit do práce. Děkuji za odpověď.

Reklama

Reakce:

mamina89
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 09.04.18 13:17

No, mám za to, že si můžeš zvolit délku na tři roky, tudíž budeš brát cca 7600 Kč měsíčně. Rodičovský příspěvek může brát jak matka, tak otec a pracovat při něm lze bezproblemu. :mavam:

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 09.04.18 13:25

Tady to bude výživné, to počkám :D

Nikdy nepracovala, neodmaturovala, už dítě, už se zjišťují dávky.. (to je píšu, co se tu seběhne ;) )

Mě spíš zajímá, kdyby šel tatínek na RD tak ty bys dělala co? RD si můžeš napsat na otce a být doma. Otec může chodit normálně do práce.. jde jen o výši RD..

Mia25
Kecalka 329 příspěvků 09.04.18 13:31

RD se může vypočítat z platu otce. Celkovou částku máš 220 tis. Když si to dáš na tři roky vychazi to zhruba na 6200 za měsíc a k této částce nemusíš dokládat příjmy otce.. leda bys chtěla rodičák na kratší dobu a čerpat vyšší částku…

Lendeš
Závislačka 4867 příspěvků 09.04.18 13:31

Při jednom dítěti máš nárok na rodičovský příspěvek 220 tis. Kč, to si rozpočítáš na počet měsíců, které chceš být doma. Maximální částka, kterou můžeš pobírat měsíčně je 7600 Kč. Pokud má otec dítěte dostatečný vyměřovací základ, tak můžeš pobírat i vyšší měsíční částku a rodičák tak vyčerpáš dřív. Otec nemusí být příjemcem, příjemcem budeš ty, jen se doloží jeho vyměřovací základ.

Lendeš
Závislačka 4867 příspěvků 09.04.18 13:32

Příspěvek upraven 09.04.18 v 13:35

Hanka Adamov
Stálice 58 příspěvků 09.04.18 13:34

Dva roky zpátky mi říkala jedna slečna, že pokud jsi hned po škole, máš automaticky rodičák na čtyři roky. Sama na něm zrovna byla takto po škole. Takže pokud se nic nezměnilo…

Lendeš
Závislačka 4867 příspěvků 09.04.18 13:36
@Hanka Adamov píše:
Dva roky zpátky mi říkala jedna slečna, že pokud jsi hned po škole, máš automaticky rodičák na čtyři roky. Sama na něm zrovna byla takto po škole. Takže pokud se nic nezměnilo…

Změnilo, povinná čtyřletá varianta byla zrušená. A teda i dříve šlo doložit vyměřovací základ otce dítěte a volit částku přes něj.

mamina89
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 09.04.18 13:41
@Lendeš píše:
Při jednom dítěti máš nárok na rodičovský příspěvek 220 tis. Kč, to si rozpočítáš na počet měsíců, které chceš být doma. Maximální částka, kterou můžeš pobírat měsíčně je 7600 Kč. Pokud má otec dítěte dostatečný vyměřovací základ, tak můžeš pobírat i vyšší měsíční částku a rodičák tak vyčerpáš dřív. Otec nemusí být příjemcem, příjemcem budeš ty, jen se doloží jeho vyměřovací základ.

Přesně tak :palec:

Hanka Adamov
Stálice 58 příspěvků 09.04.18 15:09

@Lendeš díky za info, nakonec dobře, že takový nesmysl zrušili :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Gránský se bude ženit: Proč čekal s rozhodnutím osm let?

Moderátor David Gránský (26) se bude ženit! Konečně požádal svou dlouholetou... číst dále >

Příběhy amerických vrahů: Ted Bundy byl chytrý hezoun. A také nekrofil a sadista

Minimálně třicet obětí za pouhopouhých pět let. To je statistika jednoho z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Když k nám přišla Mandlová, začal jsem koktat, vzpomíná Petr Štěpánek

Každý čtenář bude bohužel o půlku rozhovoru s hercem Petrem Štěpánkem (69)... číst dále >

Reklama