Prezenční studium VŠ na mateřské

Anonymní
20.6.15 10:27

Prezenční studium VŠ na mateřské

Holky prosím názory. Myslíte si, že je to reálné. Mám 2 děti (půl roku a 3,5 roku). Docela si pohrávám s myšlenkou, že bych se příští rok přihlásila na VŠ. Má s tím někdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13534
20.6.15 10:30
@Anonymní píše:
Holky prosím názory. Myslíte si, že je to reálné. Mám 2 děti (půl roku a 3,5 roku). Docela si pohrávám s myšlenkou, že bych se příští rok přihlásila na VŠ. Má s tím někdo zkušenosti?

Záleží která VŠ. Pokud se tam přes rok moc nemusí, tak asi celkem pohoda. Pokud to bude něco jako medicína, tak se zeptej hlavně muže a hlídacích babiček. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
20.6.15 10:33

Taky jsem včera rozvíjela tuto myšlenku, ja mam sice do mateřské snad ještě několik let času a první VŠ, kterou dělám dalkove ještě nemam zdaleka hotovou, ale strašně by se mi líbila práce zdravotní sestry, kterou studovat dálkové pro nezdravotnika je skoro nemožné, takze jsem si myslela, ze bych pak na mateřské zkusila prezencni :srdce: tak si počkám na odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.6.15 10:44

Myslím, že každé prezenční studium je časově dost náročné. Hlídání ani moc neřeším, to by moc problém nebyl. Já akorát řeším, pro někoho možná zvláštní dilema - Mám pocit, že když půjdu teď na vysokou, nebudu se min. 3 roky plně věnovat svým dětem, možná i dýl, že jakoby prošvihnu to jejich nejhezčí období. Zase si ale říkám, no jo, ale jak jim bude 15, tak na mě budou kašlat a co budu dělat já:-D Doufám že jste to pochopily:-D

• Nahlásit
  • Citovat
355
20.6.15 10:47

Ahoj, myslím, že to jde, já sama příští rok dodělávám kombi studium. Musím ale říct, že je to to dost náročné a to mám teda hlídací babičky a částečně i hlídacího muže. Rodina mě ve studiu velmi podporuje, není nikdo, kdo by mi to zazlíval. Nicméně i přes takřka ideální podmínky je to to dost náročné. Na začátku má člověk elán, jenže u mě se to asi po roce zlomilo a ač mě škola baví, tak občas to je opravdu velké přemáhání. Nemám totiž čas takříkajíc na relax - když mám chvilku volnho času, tak se hned věnuju studiu a občas mi to leze na mozek. Podle mě je určitě super dělat NĚCO na RD, záleží podle mě ale hodně na psychické odolnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.6.15 10:51

@kalie Kdybych ten svůj obor mohla studovat v kombinovaném studiu, tak asi neváhám už letos:-D Proto se ptám jestli má hlavně někdo zkušenost s tím prezenčním, to je časově náročnější.

• Nahlásit
  • Citovat
355
20.6.15 10:54

Znám jednu paní ze sídliště, která takhle prezenčně studovala myslím nutričního terapeuta a musím říct, že o děti (2) se nestrala snad vůbec. Prostě nebyl čas, buď byla ve škole, nebo se učila. Měla full servis od tchýně, která děti přes den kompletně zaopatřila a matka měla děti jen přes noc. Jako zvaž, jak moc je ten obor časově náročný - nejenom pobyt ve škole na seminářích, ale i příprava doma plus zkouškové je docela masakr…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13534
20.6.15 10:58
@Anonymní píše:
@kalie Kdybych ten svůj obor mohla studovat v kombinovaném studiu, tak asi neváhám už letos:-D Proto se ptám jestli má hlavně někdo zkušenost s tím prezenčním, to je časově náročnější.

Fakt záleží na oboru a na škole. Dost mých přátel z prezenčního na VŠE, ČZU, fildě, příroďáku, právech,… do školy moc nepáchnou, takže užít si místo párty děti by fakt problém asi neměli, o zkouškovém je to samozřejmě jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.6.15 11:02
@Litta píše:
Fakt záleží na oboru a na škole. Dost mých přátel z prezenčního na VŠE, ČZU, fildě, příroďáku, právech,… do školy moc nepáchnou, takže užít si místo párty děti by fakt problém asi neměli, o zkouškovém je to samozřejmě jinak.

:oops: :oops: Jo no, je to pravda :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
20.6.15 11:04
@Litta píše:
Fakt záleží na oboru a na škole. Dost mých přátel z prezenčního na VŠE, ČZU, fildě, příroďáku, právech,… do školy moc nepáchnou, takže užít si místo párty děti by fakt problém asi neměli, o zkouškovém je to samozřejmě jinak.

Víš co, ono to fakt záleží…já práva mgr. taky vystudovala prezenčně, bez dítěte. Nepatřila jsme mezi šprty ani mezi totální flákače, řekněme zlatý střed. Ano, ve škole jsem strvála dohromady třeba dva dny v týdnu, ale již za mě byly domácí úkoly, rozhodně bych neřekla, že práva jsou flákárna. S dítětem si to moc dobře nedovedu představit. Kamarádka studovala mgr. práva s dítětem a stejný scénář jako paní ze sídliště - v podstatě full servis, akorát ne od tchyně, nýbrž od vlastní matky…záleží na tom, jak moc se chce zakladatelka tomu studiu věnovat. Pokud chce patřit mezi absolutní flákače, tak to samo zvládne, pokud nepůjde zrovna na všeobecné lékařství, ale pokud chce o tom studovaném oboru něco vědět, tak myslím, že to dilem dítě/škola bude dost náročné fakticky vyřešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13534
20.6.15 11:06

@kalie Jo to jo, pokud chce k tomu diplomu mít i něco v hlavě, tak by tomu čas měla věnovat. A pak to na úkor dětí bude. Asi bych nějaký čas počkala, až odrostou, budou ve školkách, školách, na kroužcích. Tedy pokud to zas nebude kolidovat s prací, nevím, jak to má zakladatelka vymyšlené pak. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.6.15 11:09

Manžel studuje doktorský program dálkově a moc to teda nestíhá. O děti a o domácnost se starám jenom já. Takže když on to nestíhá, tak si nedovedu představit, jak bych studovala já jako matka dvou dětí. Bez spolehlivého hlídání a manžela, co pomáhá to rozhodně nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
8924
20.6.15 11:11

Ja bych s detmi studvat VS prezencne nesla. Ted jsem dodelala trilete studium na VOS dalkove - ve skole jsem byla vzdy 1× tydne. Behem roku pohoda, ale bylo dost ukolu, seminarek atd…a o zkouskovem to bylo narocnejsi. Brala jsem to jako relax od deti, ale pri prezencnim studiu bych se jim nemohla dostatecne venovat a to by me zas mrzelo.
Od zari nastupuju do prace, rodicak mam jeste na rok, tak uvidim, jak to budu zvladat, v planu je dalsi studium, ale samozrejme opet dalkove.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.6.15 11:12

@Litta No manžel by byl i klidně rád, kdybych zůstala navždy v domácnosti, což bych asi nezvládla. Po mateřské můžu studovat taky, akorát mám strach, že čím déle budu pryč ze školy, tím se do toho budu hůř zpátky dostávat.

• Nahlásit
  • Citovat
69025
20.6.15 11:13

@Litta Nejenom tam, i na stavárně na ČVUT se dalo jet podobným modelem… pravda prvák blbě, ale pak už jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama