Který kurz zvolit?

2636
17.6.15 10:33

Který kurz zvolit?

Jsem na rodičovské mám dvě děti a jak skončím budu muset nějakým způsobem zkloubit čas který budu v práci a který budu věnovat dětem. Potřebuji poradit zda je možné si rekvalifikační kurz udělat během rodičovské dovolené nebo až jak budu nahlášená na úřadu práce

Děkuji za rady

Příspěvek upraven 17.06.15 v 11:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17209
17.6.15 10:35

@matketa28 Myslis kurz na planovani casu? Nebo jaky kurz?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6129
17.6.15 10:35

@matketa28 jaký kurz? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teckaa
17.6.15 10:39

To mame asi navrhnout my, ktery kurz je ok… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1892
17.6.15 10:41

Kurz srozumitelného psaní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5271
17.6.15 10:42

Já bych navrhla kurz pečení :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2636
17.6.15 11:04

Holky omlouvám se za špatně položenou otázku mám na mysli rekvalifikační kurz.
Chtěla bych něco dělat na živnost a prosím o radu abych mohla být s dětmi. Přítel dělá živnost a dělá zedníka takže je v práci od rána do večera. Ještě jednou se omlouvám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8924
17.6.15 11:26

@matketa28 no ono je tezke poradit nejaky kurz, kdyz nevime, jake mas vzdelani, co te bavi atd…a co rovnou nejaka skola? Treba vyssi odborne studium nebo neco podobneho? Udelat si to dalkove na rodicaku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
17.6.15 11:28

@matketa28 Dojdi se zeptat na úřad práce. Probíhají různé programy financované z fondů EU. Pokud by byly hrazené přes úřad práce, musela by si být v jejich evidenci patrně jako uchazeč o zaměstnání. Mohou ti ale doporučit společnosti v rámci soukromého sektoru, které čerpají rovněž tyto dotace a hradí též rekvalifikace. Zkus zapátrat na netu, tam se to ale blbě hledá. Může se to skrývat pod různými personálními agenturami a tak, no :nevim:
Co přesně dělat? Nad tím se musíš zamyslet sama. Kolik času máš, jaké možnosti hlídání, co se dá dělat patrně z domova, popř. si zřídit provozovnu, nebo kdo by tě zaměstnal na částečný úvazek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2636
17.6.15 12:05

3kolu mám zemědělskou obor ochrana přírody a životního prostředí. Vysokou školu bych asi dálkově nedala mám doma dost akční dceru a chlapa který se jí věnuje ale ne tak abych já mohla studovat.

Přemýšlela jsem nad masérským kurzem… to by mě bavilo a asi bych si zprovoznila své masérské studio

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
19.6.15 16:12

Jasný vítěz je kurz na jasnovidce: http://relax.lidovky.cz/…mavosti.aspx?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4396
21.6.15 13:01

@matketa28 zkus kurzy evyna.cz, já jsem se právě přihlásila. Je tam několik VZDĚLÁVACÍCH KURZŮ: účetnictví a daně, informatika, pracovní právo, komunikace a sebeprezentace, anglický jazyk a podnikání – založení firmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.6.15 19:52
@matketa28 píše:
Přemýšlela jsem nad masérským kurzem… to by mě bavilo a asi bych si zprovoznila své masérské studio

A na zařízení máš našetřeno? Máš prostory? Bude klientela?
Máš na to, aby si to vedla? Když neumíš ani napsat jeden příspěvek…

Udělá z tebe nějaký rekv. kurz DOBREHO masera?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2636
22.6.15 21:17

@zvidavajanca peníze budou a my nebudem… peníze se našetřit dají jak na zařízení tak i na prostory a pokud bych neměla na prostory bych to vyřešila jinak toho se nebojím momentálně.

Jestli máš nějaký konkrétní problém tak ho napiš a nebo nepiš vůbec. Zeptala jsem se zda někdo něco ví o rekvalifikačních kurzech jestli musím čekat na to abych si houdělala až budu na ÚP nebo můžu i když jsem doma s dětmi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.6.15 22:04

@matketa28
Víš, ony jsou placeny z různých fondů.
Nikde nepíšeš, kdy ti RD končí, jak dlouho na ní seš, kolik ti je, co máš vystudovaného (+ zda v tom oboru je práce),… Takže faktorů může být dost.

Jinak jsou projekty, které pomáhají matkám na RD. Nicméně opravdu nejpřesnější info + možnosti ti řeknou na UP.

A sorry, že se ptám na to, že víš k čemu ti to bude - ona si to spousta lidí není schopna uvědomit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama