Přibývá a roste, až moc. Co s tím?

9
8.4.16 21:01

Přibývá a roste,až moc. Co s tím?

Dcerce je 10 měsíců a má 11 kg a 76 cm. Její otec je větší (190 cm) váhově na chlapa akorát, já spíš hodně hubená a (170) a zas neměříme tak moc (aspoň si myslím) a maličká na to že byla hubený prcek při porodu (2810, 48cm) nám nějak roste. No a začíná mít problémy, hrozně pláče a nespí, dle doktorky jí růst může bolet. Ale začala se rychle zpomalovat ve vývoji. Dle rehabilitační, je to tím jak má větší stavbu těla tak se jí hůř ovládá. Neumí si sama sednou, jen když má kolem sebe něco za co se přitáhne(v postýlce, nebo o nějaký nábytek). Jde na čtyři ale neleze. O nábytek se staví jen na čtyři. Doktorka to moc neřeší a rehabilitační mi vždy řekne, že je to tím že je vetší. Přemýšlím zda ji neupravit stravu, ale zas ji nechci ublížit (např. papáme ráno 240 UM, sváču čvtrt chlebíka s měsíčkem jablíčka, oběd zelenina s masem či vejcem, sváča nějaká přesnídavka, večeře kaše).Což si myslím, že je ale optimální, nemá někdo radu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Gabriela1234
8.4.16 21:08

Na endokrinologii by z krve mohli určit množství růstového hormonu

• Citovat
  • Upravit
5534
8.4.16 21:10

Rekla bych klid. Syn ma 4 mesice, 9,5kg a 70cm, bohuzel kdyz jsou vetsi, tak jim dele trvanez prijdou na to jak se svaly pouzivaji…
Myslim, ze me zase nekdo bude kamenovat za nazor, ale vydrzela bych vsak na vsechno prijde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
8.4.16 21:10

Moje dcera měla v 6m 9,5kg a v roce jen o kilo víc, tím chci říct, že když má tvoje v 10m 11kg, může mít třeba 12kg v 18m a srovná se to samo. V jídelníčku můžeš vyměnit přesnídávku za ovoce a zeleninu, přesnídávky mají obvykle přidaný cukr. A pak kaše, zaleží jakou dáváš. V Hami a spol.je taky dost cukru, můžeš dělat domácí, je jich mraky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
8.4.16 21:15

Nejsem odborník, ale mě nepřijde váhově ani výškou nijak moc nadprůměr…pokud ten růst neposkočil náhle až v posledních týdnech, tak by jí pohyb kvůli stavbě těla problémy dělat neměl, ne :think: Dcera byla celý první rok na 95. percentilu a výš (v roce měla 83cm) a vývoj v normě. Spíš bych se snažila s pediatrem hledat jiné důvody, proč zaostává

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
8.4.16 21:20

Cukr ji nedávám, dbám na to, aby přesnídavky i kaše byly bez cukru. No a bohužel pediatrička v tom nevidí problém, napsala mi žádanku na rehabilitaci po týdnu přemlouvání. A jsou kolem mě tací co říkají nech jí ona to dožene, a pak tací kteří mi skoro vynadají, že s tím nic nedělám. A tak pořád bloumám zda ji nechat nebo radši něco dělat. rodič by chtěl vždy udělat to nejlepší pro své dítě, ale nějak nevím co je nejlepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2457
8.4.16 21:21

Syn měl v 10ti měsících 75 cm a necelých 9 kg. Kamarádčina dcera o 4 měs. starší měla výšku stejnou, ale vždy tak o 2 kg navíc. Byla taky pomalejší co do pohybu kolem toho roku, ale vše dohnala.
Dej jí čas a prostor aby se mohla hýbat, podporuj ji, ale nepomáhej. Ona jak začne lézt, tak zhubne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2457
8.4.16 21:25

@Saninka Tak jestli máš žádanku na rehabilitaci, tak tam běž. Já jako lehce hysterická matka taky doktora uprosila, ať nás tam pošle, protože malý se 4 měsíce plazil a ne a ne lézt. Po měsíci na rehabce se rozlezl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
8.4.16 21:25

Pokud takhle vyrostla rychle, může jí to opravdu bolet, nám takhle vyrostla malá v roce a čtvrt a začala i kulhat, doporučila mi kamarádka lékárnice že na toto dost kupujou multisanostol, ale je to dost sladký, já dávala týden a bylo to lepší, je to na dodání vápníku. Jinak lékaři jen konstatovali že vyrostla rychle no… a nic stím nedělali, ale je pravda že ve vývoji nezaostávala, asi by bylo fajn vědět za jakou dobu o kolik vyrostla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.4.16 21:26

Mám první miminko, takže moc zkušená nejsem :P Píšu Ti proto že máme stejně staré děti. Já mám kluka 10měsíců 10kg a 78 cm on je dlouhán asi po nás já (177) a přítel o 1cm víc. Všechno si nabral do devátého měsíce, teď se nám nějak zarazil až mám pocit jestli ho třeba špatně nekrmím nebo tak, ale papáme podobně jako vy. Akorát místo večerní kaše má mléko a vztávame ještě 2krát v noci. Takže si myslím že vy se taky časem zarazíte a upraví se to všechno samo. Jinak nám ještě taky nesedí doktor to přešel mlčením. Ale už obchází nábytek. On bude asi trochu línější, v kočárku samozřejmě sedí krásně aby všechno viděl, ale doma si radši lehne než aby seděl.. :P Děti co jsou krmeny UM bývají větší než třeba kojené, hlavně po sunaru (to mi říkala kamarádka).Náš je kojený do půl roku.Tak snad se trochu zbrzdíte a dute to o. k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8649
8.4.16 21:26

Obe deti mely v tom veku cca 76-77cm, na roce 80cm. Jen tedy na roce vazily 8,95 a 9,75 kila, 11 kilo mi prijde na 10 mesicich pri te vysce dost :think: Chodily obe presne na roce (lezly a sedely cca od 8 mesicu) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.16 21:27

Mam 10 mesicniho synovce, 11 kg, naznak plazeni, nesedi. Hrozne mu chutna. Mamu a me teda nenapadlo, ze by bylo neco spatne… Je vetsi, tak mu to jde pomaleji, neni to zadna tragedie. Pokud mu proste chutna a ty mu nic nedoslazujes navic, tak bych to brala v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
1753
8.4.16 21:29

@Saninka Dcera v 10 měsících také 76cm a něco málo pod 11kg(manžel 175cm, já 168cm, takže spíš předpokladny nemá) V té době se uměla jen plazit, na kolena nešla, samostatný sed až asi o týden později. Teď je jí přes 11 měsíců a sedí, leze a stoupá si v ohrádce, takže dohání co se dá. Pediatr v tom neviděl problém a vypadá to, že prostě jen potřebuje čas, aby se unesla. Věřím, že u Vaší malé to těď půjde také rychle dopředu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
8.4.16 21:29

Syn měl v 10 měsících 10kg a 77cm a zrovna si čerstvě začal sedat. Sice už lezl, ale třeba sousedovic dcera (podobná váha, ale ona byla nenajedená, vypila i půl litru mlíka jen v noci) začala taky lozit později a vůbec jí šlo všechno pomaleji, a po cca po roce se srovnala, začla chodit, úplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14843
8.4.16 21:30

@Saninka jedne známé syn je o par mesicu starsi jak syn ale vzhledem pripomina uz aspon o dva roky starsi dite..pakli neni jako pneumatika tak by to chtelo zatim to nehrotit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama