Příkrmy kolik ceho a jak dlouho

125
8.4.16 15:16

Příkrmy kolik ceho a jak dlouho

Ahoj maminky vim ze diskuzi na tohle tema je spousta. Ale ja moc nevim. Tak se radeji optam. MAM 5mesicni slecnu jsme na umelem mlecku. Doktor rikal ze uz muzu zacit s prikrmy. Zacala jsem pred 3 dny davat mrkvicku mala by valili hned od zacatku. Okamzite zachutnala. Vecer jsem zkusila i takovou tu prvni kasicku taky hezky papa. Jen mi prosim napiste kolik toho ma mala tak spapat Chapu ze musim pomalu. Kolik by toho mela tak zbastit. A kdy zacit tak pridavat dalsi suroviny treba brambor a tak. A jak to delate s uskladnenim. Kdyz uvarim treba mrkev tak mam tak 2 3 davky z toho. Nevadi kdyz je to celou dobu v lednici a vecer jen prihreju. Jsem z toho trosku nesva. Prosim popiste mi tto jak blbcovi co nic nevim dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64717
8.4.16 15:32

@Majova4 příkrmy - základ je jedna věc, minimálně 3 dny odstup od druhého - abys zjistila případnou reakci. takže nahrazuj jedno jídlo, až nahradíš, tak teprve další. mrkev staví, bacha na to. My začali obědem - dýně, později hrášek, pak prostě další druhy, nakonec žloutek nebo maso. Když měl plně nahrazený oběd, tak jsem začala dávat jogurt k snídani, později potom ovoce na svačinu. Kaši až nakonec. Co se týče uskladnění - vařila jsem větší várky, mrazila. V lednici bych to nenechala, max do druhého dne - děti jsou náchylnější. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26536
8.4.16 15:45

Já taky tak. Začali jsme v 5,5 měs. zeleninou k obědu. Mrkev, dýně, brambor, brokolice, červená řepa, fenykl, pastinák, květák.. Vždy dva tři dny stejná kombinace, potom míchat ty co už jsou vyzkoušené. Další prikrm jsem dávala po měsíci, to měl k obědu 120 g a měl už hodně druhů vyzkoušeno. Kaši jsem dala až v 8-9 měsících. U nás byl druhý příkrm ovoce na svačinu, plná dávka byla 100g.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26536
8.4.16 15:46

Mrazila jsem v tvoritkach, jeden druh, pak jsem jen vyndala dvě kostičky jednoho, dvě jiného a k tomu přílohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1185
8.4.16 15:55

Dělala jsem to postupně jak ty, začali jsme už ve 4. měsíci a tak nějak zároveň měl oběd i kaši. Po 4 týdnech jsem k zelenina přidala maso a 1× za týden vařené vejce (ano, i s bílkem), protože podle nejnovějších studií se má začínat brzo s alergeny, aby si dítě zvyklo. A teď jsme přidali jogurt - malému chutná, má 7m.
Co se týče uchovávání - já vařila a vařím každý den, sem tam dostane skleničku s masem, které je normálně těžší sehnat za rozumnější cenu - králík/telecí. Ale už jsem příkrmy i zavařovala a pak je stejně paranoidně v zavařeném stavu skladovala v lednici, kdyby něco. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
8.4.16 15:59

Holky dekuju takze prvne po jednom a pal az michat suroviny. A jak jste to delali treba s cajikem.ten od kdy. To vite z kazde strany (treba tchyne) to muj malej kloucek bastil pribinacka uz od 3 mesice, vecer kasi to vy to moc vsechno resite. :lol: Tak pak kolikrat premyslim co mala by mela papat. Tak dekuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
8.4.16 16:15

@Majova4 nedávej mu sladké kraviny - zbytečnost.. nauč ho baštit zeleninu (masozel příkrm), později bílý jogurt, ovoce atd.. když se naučí na pribiňáka, nevezme Ti bílý jogurt a pribiňák mu nic nedá - jen cukr a tuk.. Jinak ano, postupně.. čaj - zapití po jídle, nabízet během dne mezi jídly :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
8.4.16 16:17

Jo a kaši jsem dávala nakonec, on je kec, že po ní dítě bude líp spát :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
8.4.16 16:23

@martinaTo @martina.se To by me nenapadlo dat ted male pribinacka. To jen tchyne neustale zije v jine dobe. U ni je vsechno spatne kdyz to neni stejne jako pred 20 lety :D tak mrkev zatim basti tak za 2 dny zkusim treba tu brokolici. Dekuji za rady a ten cajik jakej ja ji davam vzdy po te mrkvi zapit to tim umelym mlickem co ma. Ja byla v obchode a tech cajiku je hodne druhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
8.4.16 16:30

@Majova4 čaj dej jaký chceš, to je fakt fuk - co bude chutnat.. baštu nezapíjet um, ale čajem - pokud tedy zbaští plnou dávku - já se na začátku řídila velikostí těch skleniček, co prodávají :think: Jinak tchýně, no :mrgreen: některé jsou nezmaři

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
8.4.16 16:34

@martina.se ajo tak ja teda koupim jeste cajik aby to zapila. Ja jsem vedela proc tenhle dotaz napsat. Uz vim spousty veci navic. Tak mo vam dekuju za radu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
8.4.16 16:37
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1834
8.4.16 17:13

@Majova4 caj je jedno jakej. Řídila jsem se tim, co psali na krabičce od kdy je možno davat. Takze jsme začínali fenyklovym, pak nejakej ovocnej, ale moc mu nejel zadnej :)
Jinak s jídlem jsme začínali podobne, hned mu chutnalo, takze snad uz druhej obed dal cca 100g. Zeleninu jednodruhovou, postupně přidávat druhy, pak maso, nekdy misto masa pul žloutku vařeného. Kdyz dal cely obed, cca 180-200g, zacali jsme s ovocem na dopo svacinu, opět nejdriv povarene jablko/hrusku, pak i čerstvé muzes, banán je taky fajn, ted neni sezóna, tak je to blby, ale pak muzes meruňky treba, meloun, svestky apod. Ja mam takovou sitku s drzackem, do toho mu dam nejaky ovoce a malej to cuca. Ma zatim jen jeden zub, takze moc ovoce do rucky nedává. V sitce nemam strach, ze zaskočí.
Dale kdyz zvladnete obed, muzes zacit pomalu s lepkem - do vařené zeleniny přidáš povarit lžíci krupice a pak scedis.
Kasi jsem zacla davat jako posledni a nema ji moc rad, radeji si da na odpo svacinu samotnej bilej jogurt. Nezna pribinacky a sladky jogurty, takze to ji v pohode.
uz nevim, co dal, treba me jeste neco napadne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
8.4.16 17:17

@sisk dekuji za radu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
8.4.16 17:44

Bezva postup je na kojeni.net ;)