4měsíční přibrala jen maličko

477
6.4.16 13:23

4. měsíční přibrala jen maličko

Včera na 4. měsíční kontrole doktorka zjistila, že malá přibrala jen 20 dkg. Ve třech měsících měla 5.60 a nyní 5.80 kg. Vyrostla 3 cm. Je kojená za 2-3 hodiny. Pije tak 10-15 min. Večer častěji. Usíná v 23:00 a spí celou noc až do 7:00. Kaká tak 2× za den. Prý mám dát mléčnou rýžovou kaši na noc a za týden na kontrolu.
Kaši jsem udělala a zkoušela dát lžičkou, snědla tak 4 lžičky. Tak jsem zkusila dát později kaši do flašky a to nevypila skoro nic. Dudlík nesnáší a flašku mi tím pádem asi taky nechce.
Měl jste někdo podobný problém? Co s tím? Zvykne si na víc lžiček časem, nebo mám udělat větší dírku do flašky? Když to jde snažím se jí kojit co nejčastěji, ale když spí 3. hodiny nechci ji budit.
Poradíte někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
levante
6.4.16 13:42

Podle mě, když nebreci hlady a pije často, tak se nic neděje. Holt vyrostla do délky víc, než přibrala. Kojila bych pořád stejně a uvidíš na další kontrole. Jestli je spokojená a spinka, nic ji nechybí :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
15
6.4.16 13:50

Ja resim to same- na posledni kontrole vazila mala jen 5200g a meri 62 cm. Kojime, ale od narozeni je to strasne neklidne miminko co chce kojit nekdy i po hodine. Ted se k tomu pridala laktacni krize, takze mi plakala hlady a museli jsme koupit UM kteremu jsem se chtela vyhnout. Jenze UM odmita- zkouseli jsme 7×. Z flasky ma hystericke zachvaty, protoze dudlika take odmita..tak jsem krmila po malych pullzickach. No hruuza..za pul hodiny sem ji prinutila snist max.30 ml a to jeste pulku vystrkala jazykem ven. V pondeli jdem na prevazeni- bude mit presne 4 mesice. Snad trosku pribere. Ted se mi zacalo delat i vic mleka, asi diky vecernimu odsavani v 10 a buzeni na krmeni o pulnoci. Sama se pak budi ve 4 rano. Ale mam hruzu z toho az zase budu muset necim prikrmovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3356
6.4.16 14:19

@Adriane Flašku bych nedávala, mohla by se ti odstavit od MM. Napoprvé jsou 4 lžičky paráda, zkoušet a zkoušet…stejně už má na příkrmy věk :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13794
6.4.16 14:23

Já si myslím, že jestli je spokojená, že hlad mít nemůže… Teda aspon mě to takhle bylo vysvětleno, že at se nebojim, že by byla malá hladová, že kdyby měla hlad a hladová opravdu byla, že ji nepřeslechnu :mrgreen: :kytka: Noo a malé budou ted za dva dny 3.měsíce a má 3850g, holt je to drobek, ale baští, přibívá pomalu, ale je to spokený miminko :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ferret
6.4.16 20:28

@Adriane Kamarádce doktorka doporučila jednou týdně dát porci silného hovězího vývaru, že prý to i zlepší apetit miminka. Nevím, jestli pomohlo právě toto, ale holčička brzo přibírala líp.
Kaši bych lahvičkou nedávala, jen ať se malá naučí, že jídlo se má jíst, ne pít :-)

• Citovat
  • Nahlásit
477
6.4.16 21:25

Tak jsem zkusila udělat řidší kaši a dát jí to lžičkou, po chvíli řvaní na to přišla a snědla 30 ml a ještě se dojedla mlíčkem. Ale asi zkončíme na příkrmech i víc, protože mi začala jíst po hodině a půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1185
7.4.16 16:57

Kdyby nějak extrémně hubla, tak poradím kaši flaškou - ať je to či není výchovné. Jinak když ti bere lžičkou, tak máš vyhráno. :palec:

Je všeobecně rozšířený omyl, že děti se vždy hlásí, když mají hlad. Musela jsem syna na jídlo opakovaně budit - sám by se nepřihlásil a byl celý den o hladu. S tím hovězím vývarem šlo o nedostatek železa. Chudokrevnost způsobuje nechutenství a může se to projevit i u kojenců. Jak jíš ty sama? Jíš červené maso a máš chuť i jídlu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
12.4.16 13:45

Jenže ona tu flašku právě nechce, i když jsem do ní udělala větší dírku. Lžičku bere, kaši jí a za týden přibrala 20 dkg. K obědu už smíme mrkvičku, protože už jí jen mlíčko nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat