Přídavky na dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
misacek00
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 18.02.11 15:30
přídavky na dítě

ahoj holky,myslíte že když mi schválili porodné mám nárok i na přídavek na dítě?Dostala jsem na něj formulář,mám si nechat potvrdit rok 2008 od zaměstnavatele(byla jsem tam měsíc,poté už jsem celý rok 2008 nepracovala,jen měla možná sirotčí důchod)ale ted jsem zjistila že mám papír od zaměstnavatele doma kde je přesně napsáno a potvrzeno od kdy do kdy jsem tam byla,myslíte že tento dokument na sociálce postačí nebo si tam musim zajít nechat potvrdit kdy jsem tam pracovala?Děkuji

Reakce:
26Petra26
Kecalka 480 příspěvků 18.02.11 16:24
misacek00 píše:
ahoj holky,myslíte že když mi schválili porodné mám nárok i na přídavek na dítě?Dostala jsem na něj formulář,mám si nechat potvrdit rok 2008 od zaměstnavatele(byla jsem tam měsíc,poté už jsem celý rok 2008 nepracovala,jen měla možná sirotčí důchod)ale ted jsem zjistila že mám papír od zaměstnavatele doma kde je přesně napsáno a potvrzeno od kdy do kdy jsem tam byla,myslíte že tento dokument na sociálce postačí nebo si tam musim zajít nechat potvrdit kdy jsem tam pracovala?Děkuji

budes muset zajit a nechat potvrdit pres zamest.ucetni.

KarlaNim
Kecalka 249 příspěvků 30.11.15 10:45
přídavek na dítě

Abych nezakladala novou diskusi tak jen ozivuji.
Zajima me, chtela sem si pozadat o pridavek na dite. Pracovnice se me zeptala zda chci i zpetne, ja ze ano. Tak sem musela dokladat ja i pritel prijmy za rok 2013 a 14 s tim ze mi zadost dala jen za rok 2013 s tim ze dalsi zadost jakoby okopiruje od te co podam a to asi jen podepisu. Takhle nejak sem to pochopila z jejiho vysvetlovani. Tak sme to s pritelem vse sehnali a podali sme zadost ale u jine pracovnice, ta u ktere jsem byla minule tam nebyla. Prijela jen zadost za rok 2013 s tim ze zaplati 3 mesice zpetne a dal uz me zadnou zadost nedala.
Na to, co mi rikala ta prvni pracovnice jsem si vzpomela az druhy den.
Je potreba tam dalsi mesic ze zadosti znovu zajit?
SEm z toho ted nejaka zmatena :think:

sagina
Echt Kelišová 8111 příspěvků 30.11.15 11:24

@KarlaNim žádost stačí jedna, potvrzení o příjmech jsou potřeba dvě - za rok 2013 a 2014 (pokud chcete rodičák vyplatit tři měsíce zpětně, tak zasahuje do předchozího období). pokud vám rodičák schválí, tak příští rok na podzim už zase jenom dodáte potvrzení o příjmech za rok 2015 a další žádost si podávat nebudete (pokud nedojde ke změnám, jako třeba že by se vám narodilo další dítě).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.15 10:23

Dobrý den, chtěla sem se zeptat sem na RD a mám dvě děti, manžel má trvalé bydliště jinde než já, mám v tomto případě nárok na přídavky na děti a třeba i na příspěvek na bydlení??? Děkujiza odpovědi.

sagina
Echt Kelišová 8111 příspěvků 15.12.15 20:57
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla sem se zeptat sem na RD a mám dvě děti, manžel má trvalé bydliště jinde než já, mám v tomto případě nárok na přídavky na děti a třeba i na příspěvek na bydlení??? Děkujiza odpovědi.

to záleží na výši příjmů, u přídavků na děti je jedno, kde má manžel trvalé bydliště, jeho příjmy se počítají. u příspěvku na bydlení zase záleží nejenom na příjmech, ale i na typu bydlení, příp. na koho je nájemní smlouva, jaké jsou náklady, kdo je platí, v jak velkém městě… takže z toho, cos napsala, se fakt nedá poznat, jestli nárok máte nebo ne.

Váš příspěvek
Reklama