Reklama

Prosím, jak to je - podpora a odstupné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 16.02.11 10:53
Prosím jak to je podpora a odstupné

Prosím o radu když se nevrátím do práce,protože zaniklo moje místo jak to prosím je?Mám jít na pracák asi hned to vím,ale pokud bych dostala odstupné jak se bere dávka z pracáku?Když je to na dobu 5měs. já snad dostanu odstupné na 3měs. (pokud teda na to mám nárok to při zrušení místa nevím jistě) tak to brát dávky z pracáku nebudu nebo to bude navazovat?Jo a musím přiznat to odstupné?Děkuji moc za vaše rady.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Kytka32
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 16.02.11 11:02

Podle toho, co jsem zachytila o změnách než jsem šla na mateřskou, tak pokud dostaneš odstupné od ledna 2011 už nemáš nárok na podporu po dobu, za kterou jsi dostala odstupné. Čili - 4 platy, 4 měsíce bez podpory. A nepřiznat odstupné podle mě nejde, musíš na pracáku ukázat nějakou výpověď a tam to bude…

KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 16.02.11 11:33
Kytka32 píše:
Podle toho, co jsem zachytila o změnách než jsem šla na mateřskou, tak pokud dostaneš odstupné od ledna 2011 už nemáš nárok na podporu po dobu, za kterou jsi dostala odstupné. Čili - 4 platy, 4 měsíce bez podpory. A nepřiznat odstupné podle mě nejde, musíš na pracáku ukázat nějakou výpověď a tam to bude…

Ano, přesně tak to je.
Pokud místo zaniklo a zaměstnavatel tě nepřevede na jiné místo, může dát výpověď s min. 3 měsíčním odstupným (pokud ve smlouvě není sjednáno vyšší), které je uvedeno ve výpovědi.
Na ÚP při registraci do 3 dnů pak musíš doložit výpověď a pokud je odstupné 3 měsíční - 3 měsíce nebudeš dostávat podporu v nezaměstnanosti. (bohužel)

IlkaV
Echt Kelišová 8097 příspěvků 16.02.11 12:08

Co vím, tak se akorát o tu dobu odstupného akorát oddálý výlata podpory, prostě dostaneš 3 měsíce odstupného a pak až půl roku podpory…nebo podle toho kolik měsíců je teď nárok. Rozhodně bys neměla o nic přijít, jenom se to posune ta výplata podpory, nedostaneš jí hned ale až po odstupném, neměla bys na podpoře být krácena. Aspoň takhle se o tom mluvilo a četla jsem o tom. KOukni na stránky ministrerstvapráce a soc.věcí, tam budeš mít přesné informace

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 16.02.11 13:44

Děkuji moc chtěla jsem jen vědět jestli se mi to posune nebo mi ty peníze prostě nedají,protože budu mít odstupné.Asi stejně bude nejlepší si tam zajít a zeptat se,protože jiný kraj jiná pravidla aspon si to myslím některé úřednice í o nových změnách kulový tak at vím jak dopadnu,ale snad najdu brzy práci.

PetraJ
Kelišová 6703 příspěvků 16.02.11 14:48

Taky to teď řeším. Je to tak, jak píšou holky, podpora se ti posune, ale pozor, ne o 4 měsíce (pokud budeš mít odstupný 4 platy), ale jenom o tři měsíce. Já mám třeba odstupné 12 platů a nárok na podporu budu mít už po třech měsících. Taky jsem se divila, ale paní na pracáku mi řekla, že to tak je.

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 16.02.11 16:37

Děkuji tak snad mi to tady taky tak řeknou a potvrdí.

Pájinka25
Závislačka 2885 příspěvků 16.02.11 18:53

holky já jsem slyšela, že zákon prý pamatuje jen na tříměsíční odstupné, dál už se to prý neřeší. takže i kdybys dostala 10 platů odstupného, tak po 3 měsících máš nárok na podporu. Zkoušela jsem to hledat, ale nejsem si jistá, jestli jsem to viděla na netu nebo v novinách :think:

PetraJ
Kelišová 6703 příspěvků 16.02.11 21:37
Pájinka25 píše:
holky já jsem slyšela, že zákon prý pamatuje jen na tříměsíční odstupné, dál už se to prý neřeší. takže i kdybys dostala 10 platů odstupného, tak po 3 měsících máš nárok na podporu. Zkoušela jsem to hledat, ale nejsem si jistá, jestli jsem to viděla na netu nebo v novinách :think:

Je to pravda, už jsem to psala výš.
Tohle je přímo ze stránek MPSV.

PvN nebude poskytována tomu uchazeči o zaměstnání, kterému náleží zákonné odstupné, odbytné nebo odchodné - podpůrčí doba pro poskytování PvN se v těchto případech nebude krátit, pouze se posune její počátek o dobu, po kterou uchazeči o zaměstnání přísluší zákonné odstupné, odbytné nebo odchodné

Zákonné odstupné jsou tři platy, takže nárok je po třech měsících, i když je odstupné větší.

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 17.02.11 08:35

jo děkuji moc

delinka4
Kecalka 393 příspěvků 28.11.11 15:21

Ahoj holky…muzete mi prosim nektera poradit jak to funguje,kdyz je clovek v dobe otehotneni na pracaku??? :(

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62879 příspěvků 3 inzeráty 29.11.11 17:06
delinka4 píše:
Ahoj holky…muzete mi prosim nektera poradit jak to funguje,kdyz je clovek v dobe otehotneni na pracaku??? :(

Úplně stejně jako kdyby těhotný nebyl, pokud máš nárok na podporu, tak ji budeš dál dostávat, pokud ne, tak ne a budeš si dál hledat práci.
Po porodu máš nárok na rodičák a to buď ve 4 leté variantě nebo pokud má otec dítka nárok na PPM, tak můžete volit jinou délku.

delinka4
Kecalka 393 příspěvků 30.11.11 13:23

JO takle…a muzu se jeste zeptat…kdyz nyni zamestnana jsem a zamestnavatel by me vyhodil…mam nejaky narok na odvolani nebo tak neco???To jsem asi naivni co???Jak se da tahle situace nejlepe resit???

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62879 příspěvků 3 inzeráty 30.11.11 13:36

Tak tam záleží na okolnostech, pokud si ve zkušební době, tak tě může vyhodit kdykoliv, pak už je to omezené.

delinka4
Kecalka 393 příspěvků 30.11.11 13:57

no ve zkusebce nejsem…jinak moc dekuju,ze reagujes..nemuzu e toho nikde dopatrat…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Mě a smazat? Směje se Rytmusovi Dara Rolins! A co mu dál vzkázala?

Zpěvačka Dara Rolins (45) se nestačí divit. S člověkem klidně můžete strávit... číst dále >

Honzík byl živé dítě! Hůlka a David vysvětlovali účast na pohřbu Jana Kočky

Okázale honosný pohřeb, který rodina Kočkových vystrojila svému korunnímu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >