Přijímačky na střední

Anonymní
26.4.21 20:41

V čem vézt věci k přijímačkám?

Dobrý večer všem. Dcera za pár dní píše přijímačky a samozřejmě mimo jiné je nervózní také z toho, v čem si má věci vézt. :D Nechce si vézt velký batoh do školy, ale také neví jestli si jiné dívky neberou třeba takové ty větší kabelky. Nevím co jí poradit, tak pokud to někdo nějak řeší, nebo má nějakou zkušenost, byla bych moc vděčná. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26.4.21 20:47

Zdravím:) Na přijímačky není opravdu potřeba tahat nic moc, spoustu lidí šlo jen s propiskou a pomůckami, a nic víc. Já bych doporučila jen něco, kam se vejde pití, potřebné pomůcky na přijímačky a nějaké nezbytnosti:) Já osobně dělala přijímačky s kabelkou, jelikož jsem tam narvala vše potřebné:) A myslím si, že jí nikdo nebude soudit, ať má cokoli, jelikož tam jdou všichni za účelem testu. Hlavní je její pohodlí :)

Ps. Moje příbuzná má teď taky přijímačky, a bere si malý batůžek :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3338
26.4.21 21:01

Moje dcera má taky přijímačky, mám nervy snad větší než ona. Už ať to má/máme za sebou. Poveze si jen pomůcky a pití. Tašky si prý stejně všichni dávají k tabuli. U sebe nesmí mít nic, kromě psacích a rýsovacích potřeb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21928
26.4.21 22:19

Stačí průpiska, mobil a toaletní papír - ve školách šetří zvláštním způsobem a většinou na wc papír není, někdy ani neteče voda :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9038
26.4.21 22:31
@stinga píše:
Stačí průpiska, mobil a toaletní papír - ve školách šetří zvláštním způsobem a většinou na wc papír není, někdy ani neteče voda :nevim:

U nás teče voda i je toaleťák. :mrgreen:

Učím na klučičí škole, nosí klasické sportovní batohy. V průběhu testů je odkládají i s vypnutým mobilem dopředu pod tabuli - prostě mimo své lavice. A ty batohy u nás nosí i holky.

Jo a doporučuji poučit potomka, že se ve školách dospěláci zdraví. Každoročně se to u nás učí až v září, na přijímačkách to bývá každoročně tristní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5524
26.4.21 22:39

Díky za tipy :palec:

dítě je v klidu, zato já mám nerva až běda

:roll:

pořád si říkám " o nic nejde, o nic nejde"…ale mám nerva až hrůza

dítě v naprostým klidu, dnes mi vynásobilo jednu polovinu jednou polovinou a výsledek byl…jedna polovina

uaaaaa

:cert:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9038
26.4.21 22:44
@Borrealis píše:
Díky za tipy :palec:

dítě je v klidu, zato já mám nerva až běda

pořád si říkám " o nic nejde, o nic nejde"…ale mám nerva až hrůza

dítě v naprostým klidu, dnes mi vynásobilo jednu polovinu jednou polovinou a výsledek byl…jedna polovina

uaaaaa

Klasika, dvě čtvrtiny a pokrátil to, co? :mrgreen: Nemají to zažité, bo se děti nesmí zatěžovat drilem. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5524
26.4.21 22:45
@SAJ píše:
Klasika, dvě čtvrtiny a pokrátil to, co? :mrgreen: Nemají to zažité, bo se děti nesmí zatěžovat drilem. :nevim:

asi tak nějak

spočítá příklad na tři řádky, spočítá ho pěkně a v závěru předvede toto

uaaaa

nemám nervy, prostě nemám, ale držím poker face a brblat si chodím na zahradu

pod třešeň

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5524
26.4.21 22:47

Dítě omlouvá jedině to že tam pochodovala kočka a natahovala se s druhou kočkou…doufám že jim na přijímačkách nebudou po třídě pochodovat kočky, jinak jsme v pytli

no, převis je děsivý, uvidíme…jak bude tak bude, ale nervy tedy mám děsný, neumím si rozkázat, chjo

:mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9038
26.4.21 22:49
@Borrealis píše:
asi tak nějak

spočítá příklad na tři řádky, spočítá ho pěkně a v závěru předvede toto

uaaaa

nemám nervy, prostě nemám, ale držím poker face a brblat si chodím na zahradu

pod třešeň

Tohle je zcela klasická chyba. :roll: Ještě minus před závorkou a krácení v součtu. :mrgreen: Naše svaté trio.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9038
26.4.21 22:50
@Borrealis píše:
Dítě omlouvá jedině to že tam pochodovala kočka a natahovala se s druhou kočkou…doufám že jim na přijímačkách nebudou po třídě pochodovat kočky, jinak jsme v pytli

no, převis je děsivý, uvidíme…jak bude tak bude, ale nervy tedy mám děsný, neumím si rozkázat, chjo

:mavam:

Kam dělá přijímačky?

My na žádost jedmé matky odnášeli ze třídy hodiny. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5524
26.4.21 22:52

Ooo samozřejmě

v jiném příkladu mělo vyjít mínus dvě sedmnáctiny a vyšlo mu plus 17 / 2

opět tam něco v závěru zmateně popřevracelo a zapomnělo na mínus

moje matematické já bouchá hlavou o stůl, jen vnitřně, jen vnitřně…poker face

nějak bylo, nějak bude,… i malíři pokojů jsou potřeba, nakonec, že

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5524
26.4.21 22:54
@SAJ píše:
Kam dělá přijímačky?My na žádost jedmé matky odnášeli ze třídy hodiny. :mrgreen:

eh, na šestiletý gympl…místa žádná, dětí jak máku, ohromný převis, asi na to už kašlu celý

odnášeli?? 8o

jejda já doufám že tam hodiny naopak budou, at mají představu…kolik ještě…

:think:

propána, i kdyby dvoje, dítě je krátkozraký ještě ke všemu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9038
26.4.21 23:00
@Borrealis píše:
eh, na šestiletý gympl…místa žádná, dětí jak máku, ohromný převis, asi na to už kašlu celý

odnášeli?? 8o

propána, i kdyby dvoje, dítě je krátkozraký ještě ke všemu…

Klííííd. To bude dobrý.

Mám to třikrát za sebou, rozumím ti. Fakt to bude dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10173
26.4.21 23:05
@Borrealis píše:

odnášeli?? 8o

propána, i kdyby dvoje, dítě je krátkozraký ještě ke všemu…

Já se takhle hroutila loni, jelikož moje dcera se samonasírá, když jí něco nejde spočítat.
My jí říkáme hysterka, když rozjede ty svoje hysteráky, jak jsou logický slovní úlohy blbý, a proč nemůžou počítat třeba jenom zlomky nebo rovnice, protože to zrovna umí…
A tahle hysterka se nakonec vzchopila a vletěla do dveří školy jak střela (já čekala hysterák, že se bojí… a ono nic). A nakonec byla na 30. místě z 90 přijímaných, tak se nám ulevilo. Chce to hlavně klid, nenervovat.
Ty zkouškové úlohy se mi zdály dost těžký. Ale dělala to až na prvák střední školy.
Na gymnázia bylo tak 4× více uchazečů i loni. Naštěstí to nebyla naše volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat